הוד השרון

הופסקה ההתקשרות בין מפלגת העבודה למועמדות לראשות עיריית הוד שרון יפעת קריב

מזכ"ל מפלגת העבודה ויו"ר המטה המוניציפלי, ערן חרמוני, הודיע ליפעת קריב על החלטת הוועדה המוניציפלית של המפלגה להסיר את תמיכת המפלגה ממועמדותה לראשות עיריית הוד השרון. קריב מצידה ציינה כי היא זו שהודיעה על הפסקת ההתקשרות עם המפלגה

זאב שרגא 09/11/2018במכתב ששיגר היום (יום ו') מזכ"ל מפלגת העבודה ויו"ר המטה המוניציפלי, ערן חרמוני ליפעת קריב, הודיע לה על החלטת הוועדה המוניציפלית של המפלגה להסיר את תמיכת המפלגה ממועמדותה לראשות עיריית הוד השרון. 

במכתב הוסבר כי "מתוך נאמנות לערכיה ולתפיסת עולמה, מפלגת העבודה אינה מסוגלת לתת יד לקמפיין שנועד לפסול את המועמד המתחרה, אמיר כוכבי, רק בשל היותו איש שמאל, בייחוד לאור העובדה שהופץ לפני מספר ימים קמפיין הסתה כנגד כוכבי ע"י 'הפורום הציבורי' המאשים את הקרן החדשה בהתגייסות לבחירתו. 

קמפיין זה מתכתב עם הניסיונות הבלתי פוסקים של גורמים ימניים שונים להכתים את מחנה השמאל ולהפוך את נציגיו לבלתי לגיטימיים. מפלגת העבודה איננה יכולה להיות שותפה ולו בעקיפין למסר הערכי והאידיאולוגי העולה מהקמפיין הפסול הזה.

מסיבה זו, לאחר דיון מעמיק שהתקיים בצהריים בוועדה המוניציפלית, הוחלט בתיאום עם יו"ר המפלגה, אבי גבאי, להסיר לאלתר את תמיכתה הפוליטית והציבורית של מפלגת העבודה ממועמדותה של יפעת קריב לראשות העיר הוד השרון.

ביקשנו את תגובתה של קריב וממטה הבחירות העבירו מכתב ששלחה קריב בעצמה לאבי גבאי, יו"ר מפלגת העבודה, בו היא לכאורה מודיעה על הפסקת ההתקשרות עם המפלגה.

"מזה ימים ארוכים אני עדה למעורבות הולכת וגוברת של הפוליטיקה הארצית בנעשה בבחירות לרשויות המקומיות," כתבה קריב,  "אציין כי רמת המעורבות לה אני עדה בערים רבות ברחבי הארץ, כגון כפר סבא, רמת השרון, רעננה, בת ים ועוד, ומן הסתם גם כאן בהוד השרון, גורמת לי דאגה רבה באשר לנכונות התופעה הזו והאפקט ההרסני והמפלג שהיא מביאה איתה."

עוד הוסיפה קריב כי, "במקום שתושבי העיר והמתמודדים יהיו עסוקים ומרוכזים בנושאי הליבה של החיים בעיר, הרי שהפוליטיקה הארצית והזיקה למפלגות הפוליטיות מביאה איתה רוח רעה, רוח של שיסוע הדדי, אווירה של ריב ומדון.
במקום לדון בנושאים החשובים לנו כגון חינוך ילדינו, איכות חיינו, השירות לתושב, תשתיות, בנייה, ביוב וגינון – הרי שהרצון למצוא חן בעיני ראשי המפלגות שתומכים כספית במתמודדים – הפך את השיח לפוליטי, חנפני ומפלג."

"במציאות הזו שנכפתה על כל המתמודדים, ומטבע הדברים גם עלי, הרי שאין לי שום רצון להמשיך ולהיות בה. חובת הנאמנות שלי נתונה אך ורק לתושבי הוד השרון, ללא שום אבחנה מהי זיקתם הפוליטית, החברתית או מהי אמונתם או אורח חייהם.   מניסיוני הציבורי והפוליטי למדתי היטב שעדיף מאוחר מאשר אף פעם.  משיחותי בשבוע האחרון עם בכירים במפלגת העבודה הבנתי שמופעל עליך לחץ גדול מצד מפלגות וארגוני שמאל שונים להתנער ממני בגלל עמדותיי הנחרצות בנושאי דו-קיום ודת, ובגלל שאני תוקפת בחריפות את מלחמות הדת שמתחוללות בהוד השרון. לאור האמור, אני מבקשת להודות לך ולמפלגת העבודה על הרצון הטוב ועל התמיכה שהצעתם לי אך אני מחויבת להיות נאמנה לדרכי ולערכיי."

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
איש צוות רפואי הותקף בבית חולים "מאיר"
מבצע ניקיון ארצי
מבצע ניקיון ארצי
בדרכי נעם
צעיר נהרג בתאונה עצמית בצפון
שלמה אבנית זל
"איש של צדקה שכל הזמן רצה לעשות טוב לאנשים"
גינה ע"ש סמ"ר אייל איס ז"ל
אלפי בני נוער ביריד ההתנדבות
אמנות רחוב בכפר סבא
אמנות רחוב בכפר סבא