הוד השרון

ראש העירייה– אמיר כוכבי

כוכבי ניצח את יפעת קריב בפער ניכר -של 69.42% לכוכבי אל מול 30.58% לקריב

זאב שרגא 14/11/2018
כוכבי חוגג עם הפעילים (מתוך הסרטון)

אמש (שלישי) הגיעה לסיומה מערכת הבחירות הסוערת בהוד השרון, עם ניצחון מרשים בפער ניכר, של מי שנבחר להיות ראש העירייה החדש של הוד השרון, אמיר כוכבי, יו"ר הסיעה המשותפת "קצב, מרצ, יש עתיד". לאחר ספירת הקולות קיבל כוכבי 69.42% שהם 15,776 קולות בוחרים, בעוד המועמדת יפעת קריב קיבלה רק 30.58%, שהם 6949 קולות בוחרים.

משנים מציאות

מיד עם נעילת הקלפיות החלו להתאסף פעיליו של כוכבי במטה הבחירות שפעל בבית שתרמה משפחת מרק לטובת פעילות הקמפיין, בשכונת נווה הדר. קשה היה לפספס את ההמולה הרבה בשכונה המנומנמת, עת עשרות רכבים החנו בכל פינה אפשרית, מהם יורדים עוד ועוד פעילים מלאי אופטימיות, המבקשים לשמוע את התוצאות יחדיו. בחצר האחורית הוצבו עשרות כסאות לטובת הבאים, הפונים כולם אל מסך גדול עלי החלו להקרין את התוצאות הזורמות ממרכז הספירה של וועדת הבחירות. תוצאות הקלפיות הראשונות מתחילות להגיע ואיתן שאגות שמחה אחרי כל חשיפה של קלפי, נוכח הפער שהתגלה כבר בתחילת הספירה ונשמר לאורך כל הדרך.

בסביבות השעה 23:00 הגיע כוכבי למטה, בעוד הספירה נמשכת אולם התמונה כבר ברורה – הניצחון שלו ובאופן מובהק. דקות ארוכות המתינו הפעילים לתורם לחבק ולברך על הניצחון ונראה כי כוכבי התקשה להסתיר את התרגשותו, בדומה לשותפתו לדרך, יעל ברזילי, שהזילה דמעות התרגשות נוכח התוצאה הברורה.

עוד טרם ספירת הקלפיות כולן הוציאה המועמדת לראשות העירייה, יפעת קריב, הודעה המתייחסת לתוצאות, שהוקראה לפעילי המטה המרוגשים: "הציבור אמר את דברו", אמרה קריב, "אני מברכת את אמיר כוכבי על הזכייה ומאחלת לו הצלחה. כעת מצופה מכולנו להרגיע את הרוחות בעיר ולפעול לקרוב הלבבות. אני רוצה להודות לכל מי שהצביע עבורי ומבטיחה להיות לכם נציגה נאמנה במועצת העיר, יחד עם חברי הסיעה שלי. תודה והערכה עמוקה לכל הפעילים שלנו שבמשך חודשים ארוכים עבדו מסביב לשעון בהתנדבות למען העיר שלנו. אוהבת את כולכם ומודה לכם".

 להחזיר את העיר לתושבות ולתושבים

לאחר לחיצות ידיים וחיבוקים אינספור, הוזמן כוכבי לשאת את נאום הניצחון: "תודה לכל המועמדות והמועמדים, הנבחרות והנבחרים וגם אלה שלא, על הכוונה והרצון הטוב, והאמונה שהוד השרון יכולה להיות טובה יותר," אמר כוכבי, "לפני 10 שנים כשהקמנו את 'קצב' עשינו את זה מתוך אמונה אמתית שסדר יום עירוני זה משהו שתושבות ותושבים צריכים להשפיע עליו, וב – 10 השנים האחרונות אף פעם לא הייתי לבד, תמיד הייתם שם איתי. ליד שולחן המועצה בחמש השנים האחרונות הייתה איתי גם השותפה שלי, יעל ברזילי, והידיעה הזאת לאורך כל הדרך, שיש סביבי תושבות ותושבים שיודעים ומאמינים שאפשר אחרת, שביחד אפשר לשנות מציאות, זה מה שנתן לי את הכוח להמשיך – תודה שאתם איתי!".

"אנחנו נתחיל בקרוב דרך חדשה, גם כסיעה הגדולה במועצה, גם כראש עירייה, אבל דבר אחד לא ישתנה – הרצון שלנו להחזיר את העיר הזאת לתושבות ולתושבים שלה, והיכולת לבנות מחדש את אמון הציבור בגוף הזה, בעירייה הזאת, בפקידים והפקידות, בנבחרים. הדבר הזה ייעשה עבור כל תושבות ותושבי העיר. הדרך הזו שעברנו עד עכשיו בשיתוף הציבור והתקשורת הבלתי אמצעית עם התושבות והתושבים, והבנה שהחכמה לא נמצאת כולה אצלנו אלה לגמרי שם בחוץ, ואנחנו צריכים להיות אלה שאוספים אותה, מחברים את הנקודות וקובעים ומובילים דרך – הדבר הזה ימשיך מכאן והלאה והעיר הזאת תהיה שוב העיר של תושביה ותושבותיה."".

בסיום דבריו הזמין כוכבי את חבריו לרשימה המשותפת, נאור שירי, רן יקיר ורינה שבתאי, חברי המועצה החדשים. "יש לנו הרבה עבודה ואנחנו יוצאים מכאן לדרך חדשה ומזמינים את כולם להיות חלק ממנה, נבחרות ונבחרי ציבור, תושבות ותושבים," אמר כוכבי והוסיף מחמאה לחברת המועצה עו"ד כנרת כהן, שחברה אליו לאחר הסיבוב הראשון וקטפה תשבוחות רבות נוכח פעילותה ביום הבחירות בסיבוב השני, לטובת בחירתו של כוכבי: "תודה מיוחדת לחברת המועצה כנרת כהן," אמר כוכבי לקול תשואות הפעילים, "היא עבדה היום ברחבי העיר לדעתי, יותר ממה שעבדה בבחירות שלה – תודה!".

"זה עוד שלב במסע שהתחלתי לפני 10 שנים", סיכם כוכבי, לאחר שהזמין לבמה את שתי הנשים החשובות בחייו, כהגדרתו, אמו ורעייתו, והודה גם להן בהתרגשות, "אני ממשיך ונצטרך סבלנות – לא יהיו פה מטות קסם ולא חילקנו הבטחות שווא ואני חושב שהעובדה שהציבור בחר כמו שבחר, גם לפני שבועיים וגם היום, מראה שהציבור כולו היה מוכן לשמוע אמת, והאמת ניצחה היום, לא רק באמונה ובתקווה של האנשים, אלא גם בקלפי, איפה שהתרגלנו כבר שהיא לא כל כך מנצחת, ועל זה מגיע להוד השרון מחיאות כפיים. ביחד כולנו נדאג שהאמת הזאת תמשיך להדהד בשבועות בחודשים ובשנים הבאות, כדי שהעיר הזאת תהיה העיר המצוינת שהיא יכולה וצריכה להיות".

  לצפייה בנאום הניצחון של כוכבי היכנסו לדף שלנו "הוד הכפר – לוקאל הוד השרון" בקישור https://goo.gl/vsqFJM

 

 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
כבר לא חייבים ניתוח
כבר לא חייבים ניתוח
אופנוען נפצע בתאונה ליד כפ"ס
שר התחבורה ביקר ברמת השרון
שר התחבורה ביקר ברמת השרון
איך תכינו דירתכם לחורף הקרוב?
נציגי הכיתות בבית הספר
ביה"ס יצחק שדה מוביל אורח חיים בריא
גבר נדקר בבני ברק - מצבו בינוני
המדינה בגדה בנו
"המדינה בגדה בנו"
מוקדם מדי לחגוג
"מוקדם מדי לחגוג"