הוד השרון

עמותת ביה"ס "תמר" עתרה נ' העירייה

בעתירה דורשת העמותה תשלום של כ-6.5 מיליון שקלים- תקצובו המלא של בית הספר, המוכר רשמית על ידי משרד החינוך

זאב שרגא 15/11/2018
הפגנת הורים ותלמידי בית ספר תמר מלפני שלושה חודשים (צילום ארכיון: זאב שרגא)

בחודשים האחרונים עקבנו אחר מחאתם של הורים ותלמידים בבית הספר האנתרופוסופי תמר בהוד השרון, נוכח אי תקצובו של בית הספר שהוכר כבית ספר ממלכתי רשמי על ידי משרד החינוך. ההורים כזכור הפגינו באחת מישיבות המועצה וקיבלו הבטחות לתקצובו המלא של בית הספר, אולם הימים נקפו והתקציב לא הועבר.

נראה כי להורים נמאס מהבטחות ועל כן הגישו לבית המשפט המחוזי חיפה עתירה, כנגד עיריית הוד השרון ומשרד החינוך, באמצעות עורכי הדיןיוכל אדלר ואפרת שגיא. על פי העתירה, "פנייתה של התובעת לבית המשפט נעשית בלית ברירה, לאחר שנים בהם מסרבים הנתבעים להעביר לידיה כספים, הן בגין תקצוב בית הספר והן בגין השתתפות בדמי שכירות".

 עוד ציינו בעתירה כי, "במרוצת השנים, משהפך בית הספר תמר לרשמי ומוכר, גדל מספר התלמידים הפוקדים את שעריו, באישור ובעידוד העירייה. עם גידול זה, נוספו כיתות לימוד ואף נוספו מבנים יבילים. התובעת נשאה בכל העלויות להכשרת כיתות אלו, כמו גם תשלום בעבוד המבנים היבילים, הכל מבלי שהעירייה ו\או משרד החינוך, נושאים בעלויות ו\או משפים אותה."

בהמשך העתירה מתוארים האירועים שהביאו להגשתה, בין השאר התעלמותה לכאורה של העירייה, מחובותיה הכספיים כלפי העמותה: תקצוב בסך של 650,332 שקל, בהתאם לחוק נהרי, בגין השנים 2012-2014. תקצוב מלא בסכום של 3,234,219 שקלים בגין השנים 2015-2018 וכן תקצוב של 250,000 שקלבגין חודשים ספטמבר אוקטובר 2018. עוד מבקשת העמותה בעתירה תשלום עבור דמי שכירות ששילמה בשנות הלימודים תשע"ה, תשע"ו, תשע"ז, תשע"ח, סה"כ סכום של 1,261,564 שקלים.

לסכומים אלה מצטרפת דרישתה של העמותה לתשלום של 940,000 שקל בגין השקעה שלה בתשתית, רכישת מבנים יבילים וציוד לכיתות. סה"כ סכום התביעה כאמור, 6,536,115 שקלים.

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "כתב העתירה התקבל בעירייה. תגובה תימסר לבית המשפט בהתאם לקבוע בדין". 

 

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
"חכמים באנרגיה"
ביולא ובצהרונים של מגוונים לא ניתנת הנחה לנכים
אין הנחה לנכים בגני היול"א ובצהרונים של מגוונים
וידר. מקווה לסיים במקום הראשון
"אני משתדל לחיות את החיים שלי בצורה טובה"
תורמים ומקבלים
לעוף על היזמות באתחלא
לעוף על היזמות ב"אתחלא"
מזרזים את שיפוץ חצרות הגנים
שני מקרים של מעשים מגונים ברעננה
צובעים את המרינה בוורוד