הוד השרון

הקמפיין שניצח מול הקמפיין שכשל

קמפיין הבחירות של אמיר כוכבי היה קמפיין ייחודי ויצירתי שהצליח לשמור על הגחלת שהתגברה, מרגע התחלתו ועד לתרועת הניצחון. מצד שני, במקרה של יפעת קריב, ככל שהתקרב הסיבוב השני שיחקו כל צעדיה לידיהם של הפעילים של כוכבי

זאב שרגא 15/11/2018
יפעת קריב (צילום: רפאל בן משה)

 בבואנו לבחון את נצחונו, המסחרר יש לומר, של אמיר כוכבי, בבחירות לראשות העירייה, הרי שאין ספק כי מדובר בקמפיין ייחודי ויצירתי שהצליח לשמור על הגחלת שהתגברה, מרגע שהחל הקמפיין ועד לתרועת הניצחון. מבין כלל המועמדים, כוכבי היה היחיד שניהל את הקמפיין במו בידיו, תוך שיתוף פעילי המטה, תושבים אכפתיים שנרתמו ותרמו מכוחם וגם מכישרונם, להצלחתו בדרך לתפקיד ראש העירייה. הקמפיין היה קצבי, יצירתי, מיועד לכלל האוכלוסיות בעיר ובמסגרתו הרשמית, לא נאמרה ולו מילה אחת רעה על המועמדים האחרים.  

מאידך, כל בר דעת מבין שדפי השנאה שהופצו נגדו בפייסבוק, דפים אנונימיים שהפיצו רפש ועוד בתשלום, גם להם חלק לא מובטל בניצחונו של כוכבי ואולי יילמד הלקח לבחירות הבאות – מקומי זה לא ארצי וכאן בבית כך נראה, לא אוהבים גיבורים אנונימיים שזורקים בוץ מבלי להיות אמיצים דיים כדי לעמוד מאחורי הדברים הקשים שהם מפיצים.

מצד שני, בבחינת קמפיין הבחירות של יפעת קריב, הרי שאין ספק כי הימים שלאחר הסיבוב השני הפכו היסטריים מבחינתה, כך ככל שהתקרבנו אל הסיבוב השני, שיחקו כל צעדיה לידיהם של הפעילים של כוכבי, שמיתגו את כלל הדיון הציבורי במועמדים, בצורה לא הכי "שוויונית" בלשון המעטה – מי שאיתנו יבורך ומי שלא – מסית ולא פחות מכך.

בכלל, קשה היה לראות את פעיליה של קריב מתמודדים אל מול "המותג" הזה שהודבק להם, גם כאלה שהתבטאו בצורה נאותה ושמרו על כללי הדיון, הפכו מיד "מסיתים" וכל ניסיון של קריב ופעיליה לצאת מתוך השבלונה הזו, עלו בתוהו. פרשת מודעת הפרסום השגויה הוסיפה להתנגדות מול קריב, עת נראה היה כי סימנה את מחנה השמאל כולו כלא רלוונטי לכאורה, ולא מיקדה את התנגדותה לפעילים שמאלנים קיצוניים שעומדים מאחורי כוכבי, הם הם המהווים את "האיום" לכאורה, מבחינת הציבור הדתי בעיר. החלפת המכתבים הלא ברורה אל מול מפלגת העבודה, תוך ניסיון של שני הצדדים לקבוע "מי היה ראשון", גם היא הוסיפה למשבר במחנה קריב ורבים מפעיליה רק ביקשו ביום הבחירות, שהתוצאה לא תהיה "משפילה", כהגדרתם.

ובנימה אישית ברשותכם. בבוקרו של יום ד', לאחר שכבר התבהרה התמונה ובניגוד לציפיותיי הרבות, השיח המכוער ברשתות החברתיות לא פסק. הוא אולי פחת מעט, אולם עדיין ניתן לראות פעילים כאלה ואחרים התוקפים בלשון בוטה את הפעילים שמנגד. אין ספק כי על כוכבי מוטלת משימה גדולה במיוחד – לאחד את השורות ולהוכיח את הבטחתו כי יכהן כראש העירייה של כולם, ללא הבדל דת, גזע ומין, אולם לעניות דעתי, אל לנו להותיר את המלאכה הקשה כולה, רק על כתפיו. אנחנו בעצמנו, כקהילה, צריכים לנשום עמוק, להבין שהבחירות מאחורינו ובדמוקרטיה כמו בדמוקרטיה, הרוב מנצח. מעכשיו, למען שנים טובות יותר, בואו נצעד ביחד. 

 

 

zeevshraga1978@gmail.com

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
לא בונים בשרון
לא בונים בשרון
סוסות שעברו התעללות פונו בצפון
רכיבה בסימן אחדות
המשלחת מעפולה
עפולה מלאה באנרגיה
נסגר תיק החקירה נגד ראש עיריית דימונה
נסגר תיק החקירה נגד ראש עיריית דימונה
5 טיפים לשינה בריאה
קארין סנדל שחקנית נבחרת ישראל
קבוצת הנשים של צ'לסי נגד נבחרת ישראל
חשד: צעיר מכפ"ס ביצע עבירות מין בקטינות וחיילות