הוד השרון

מעצימים בראשונים

תוכנית אימון והעצמה חדשה, העוסקת בתהליך אימון קבוצתי ואישי לתלמידים, מועברת לתלמידי חטיבת הראשונים

כתב לוקאל 19/11/2018
העצמה אישית (תמונה להמחשה iclipart)

עיריית הוד השרון, היחידה למניעת אלימות סמים ואלכוהול בשיתוף הנהלת חטיבת הראשונים מקיימת בימים אלו תוכנית חדשה וייחודית העוסקת בתהליך אימון קבוצתי ואישי לתלמידים נבחרים בשכבת ח' וט'. התוכנית, מבית היוצר של המרכז לאימון נוער של שי בן עטר, מאפשרת לבני נוער לקדם מטרות במישור האישי, החברתי, הלימודי והמשפחתי, להכיר ולהבין את עצמם, את חוויית החיים שלהם ואת מי שחשוב להם להיות. זהו תהליך הוליסטי הרואה את הנער/ה כשלם ומאפשר צמיחה והתפתחות בין כל תחומי החיים. רק אחרי שאדם צעיר לומד להקשיב לעצמו פנימה הוא מפתח יכולת להקשיב לאחר ולהבחין בטבע המציאות. להיות חופשי פירושו לראות בכל סיטואציית חיים יותר מאפשרות אחת לפעולה.

"אנו רוצים לאמן אנשים צעירים להיות חופשיים בתוך עצמם, לאמן אותם להתבונן על הרגלי החשיבה ההתנהגות והתוצאות שפיתחו ואיך ניתן לפעול במתאם לרצונות שלהם ולהיות משמעותיים ובעלי אחריות אישית לחייהם", מציין בן עטר, "היחסים הכי חשובים שלנו, הם היחסים שלנו עם עצמנו. אפשר לראות את תהליך האימון כמסע של היכרות עצמית והבנה. מסע הכרות זה מתרחש מתוך הקשבה ותשומת לב יתרה להרגלי חשיבה, התנהגות, רגשות, משמעויות, הרגלים, דחפים, מנגנוני הגנה, אמונות ותוצאות וכל זאת דרך התייחסות לשפה, תודעה ותחושות גוף. האפשרות של בני נוער, לראות עצמם כבעלי השפעה על מהלך חייהם, כמובילים, ולא כמגיבים, היא המאפשרת חוויה מעצימה של חופש ואחריות בגיל ההתבגרות".

15 תלמידים בחטיבת הראשונים נבחרו לתוכנית כפיילוט. את תהליכי האימון האישיים מובילים מאמני המרכז, מאמנים בכירים, מנוסים ומומחים בתחום של אימון נוער ומתבגרים. כתרומה לקהילה, המאמנים בוגרי הקורסים של המרכז לאימון נוער קיימו את הפרקטיקה שלהם בתיכון נעמ"ת בעיר זו השנה השנייה, התוצאות והערכה לה זכו לא נעלמו מעיניו של אסף יפת, מנהל תחום מניעת אלימות בעיריית הוד השרון שיחד עם הנהלת בי"ס ושי בן עטר בנו תכנית מותאמת לתלמידים בחטיבת הראשונים.

ב-7 השנים האחרונות יותר מ4,000 בני נוער עברו תהליך מיטיב של אימון אישי באמצעות שיטת העבודה שפיתח שי בן עטר. נערים ונערות שעברו את תהליך האימון האישי חוללו מפנה במערכות היחסים בחייהם, ברווחה האישית וכן שיפרו את ההישגים שלהם בלימודים בצורה משמעותית, כל זאת בעזרת עבודה על תקשורת, מערכות יחסים, קבלת החלטות, הבנה של מיומנויות, התבוננות על דינאמיקות, מבנים רגשיים, הרגלים ושיפור יכולת הניתוח וההבעה.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
נמשכת מגמת הפינויים בנגב
כבוד מקומי באליפות אירופה בסקי
קופת גמל להשקעה
מנכ"לית העירייה התבקשה להישאר
גבר טבע בחוף בת"א
שכונה חדשה תוקם באלעד
אן מור , הצילה את החתול
להציל את סימבה
קשיש נחנק למוות מסופגניה