הוד השרון

סכנה בגן הילדים, הסאגה נמשכת

הורי מתחם הגנים ברחוב נחשון בהוד השרון דורשים רק דבר אחד- בטחון לילדי הגן

זאב שרגא 21/11/2018
חצר הגן הסמוכה לאתר הבנייה (צילום: זאב שרגא)

מתחילתה של שנת הלימודים עסוקים הורי מתחם הגנים ברחוב נחשון בהוד השרון בבעיה מטרידה במיוחד– אתר הבנייה של בית הספר החדש צמוד לחצרות הגנים ולמעשה חולק עמה גדר משותפת, כזו שאף חוזקה לאחר שהתגלו בה בעבר סדקים שהפריעו את שלוותם של ההורים. לפני כחודשיים פונו ילדי הגן ללימודים בגן חלופי, זאת בהמשך לעבודות מנוף שבוצעו באתר הבנייה ואילו ההורים, שלא יודעים מנוח, ביקשו לקבל חוות דעת מקצועית מאת מהנדס בנייה, שיניח את דעתם אודות רמת הבטיחות בחצרות הגנים. 

עיקר חששם של ההורים, נובע מאפשרות של נפילת כלי עבודה או חומרי בנייה מאתר הבנייה אל חצר הגנים הסמוכה שאינה מקורה, אלא באמצעות צלייה עשויה רשת בד. משכך קיבלו נשות הצוות בגן הוראה להמעיט את יציאתם של הילדים לחצר, לפחות בינתיים, אולם נראה כי לא פשוט להחזיק ילדים סגורים בתוך מבנה למשך יום שלם.

ההורים, מצדם, דורשים פעולה מיידית של העירייה נוכח ממצאים שעולים בדו"ח בטיחות של חברה הנדסית, אליו צורפו אף תמונות של הליקויים לכאורה. בין השאר צוין בדו"ח כי הפיגומים באתר הבנייה, סמוך לחצר הגנים, אינם תקניים. כמו כן מתייחס הדו"ח לאפשרות נפילת חפצים לחצר. "חצר עליונה תמונה של הגג מכוסה רשת הצללה בלבד – יש סכנה בעיקר של זריקת חפצים לכיוון החצר", נכתב בדו"ח, "המלצתי על קירוי בחומר קשיח של 2/3 מגודל החצר, כאשר יתחיל מכיוון אתר הבניה של בית הספר לכיוון הכניסה לגנים".

עוד צוינו בדו"ח חלונות וגדרות חשופים הפונים אל אתר הבנייה, שם הומלץ להתקין חיפוי נגד ראייה שיחצוץ בין ילדי הגן ואתר הבנייה. בהמשך מציין הבודק כי ערך בדיקה גם מחוץ למתחם הגנים, שם מצא כי חסר מעקה בטיחות במדרכה, מה שמהווה סכנת התפרצות ילדים לכיוון הכביש וחניית הרכבים. עוד על פי הדו"ח, "במדרכה לפני הכניסה למתחם הגנים, ריצוף שאינו ישר, שבור שקוע/ בולט עלול לגרום לנפילה ופציעה. חסרים מאחזי יד בצד הקיר במדרגות החרום בחצר העליונה". לעניין ממצאים אלו, מחוץ למתחם הגן, המליץ הבודק להזמין למקום יועץ לבדיקה מקיפה.

ההורים כאמור עומדים במשא ומתן מול בכירי העירייה, בבקשה להתערבותה המיידית תוך התקנת קירוי תקני מעל חצר הגן. כמו כן דורשים ההורים לראות את היתרי הבניה של בית הספר, זאת בהמשך להתייחסות הדו"ח לשימוש בפיגומים שאינם תקניים. 

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "עיריית הוד השרון פועלת בהתאם להוראות והנחיות ממונה הבטיחות המחוזי של משרד החינוך אשר קיים סיור מקצועי במקום, העביר מסקנותיו אשר יושמו במלואן ולאחר מכן הועבר אישור הבטיחות החתום להורים ובהתאם לחוות דעתו של ממונה הבטיחות המחוזי שבה הפעילות התקינה למתחם". 

 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
בלוניאדת ענק בשדרות
בתשובה לטרור הבלונים: בלוניאדת ענק בשדרות
אורה ושמחה הפקות ארועים ושמחות
מתכננים ארוע?
מגדל העמק: הסתיים פרויקט החלפת גגות האסבסט
מגדל העמק: גגות האסבסט הוחלפו
רוכבים בצורה מסוכנת
רוכבים בצורה מסוכנת
לילך שם טוב
חודש האישה בסינמה סיטי ירושלים
זיהום נחל צין
קנסות כבדים בפרשת זיהום נחל צין
הרכבת נערכת לחגים
הרכבת נערכת לחגים
"אולי הייתי נאיבי"