הוד השרון

חינוך וקהילה הוד השרון

גיא הררי, הכוריאוגרף של להקת "הורה הוד-השרון", נוסע בכל שבוע לעוטף עזה כדי להרקיד את רקדני הלהקה הייצוגית "איה אשכול". תלמידי שכבת י"ב בבית הספר הטכנולוגי נעמ"ת השרון יצאו ליום חילות בצה"ל

זאב שרגא 21/11/2018
להקת 'איה אשכול' (צילום: פרטי)

"אני מרקיד את הלהקה גם לצלילי ההפגזות מעזה"

גיא הררי, הכוריאוגרף של להקת "הורה הוד-השרון", להקת המחול העירונית הייצוגית, נוסע בכל שבוע לעוטף עזה כדי להרקיד את רקדני הלהקה הייצוגית "איה אשכול". בחודש הבא הלהקה תתארח במופע החגיגי "רוקדים ושרים אהבה " שיתקיים ב-26.12 באולם בית הקולנוע לב והררי מספר, כי הוא אינו פוחד לנסוע כל שבוע ללהקה אותה הוא מרקיד בעוטף עזה: "הנסיעה לשם היא מעצימה. מצד אחד, הרקדנים הם אנשים שכיף ללמד אותם ,הם יודעים להעריך, לא מפונקים וצמאים למשהו מרענן שעושה כיף לנשמה,, אומר הררי, "רובם ככולם מושבניקים וקיבוצניקים שבאים אליי מכל אזור העוטף, גם אם חלקם צריכים לנסוע חצי שעה - כולם באים לרקוד".

"המרחב שלנו בסטודיו הוא מוגן ואני כל כך מרוכז בחזרות שאני שוכח שאני נמצא באזור רגיש ביטחונית," אומר הררי, "הנסיעה לשם אורכת כשעה וחצי ובלילה ישנם אזורים מאד חשוכים, עשיתי בעבר המון דברים בעלי סיכון למען האומנות שלי, זאת חוויה מסוג אחר ויש כאן שליחות אדירה עבורי, להעניק להם אמנות, שמחה ואהבה." 

- ומה במופע הקרוב ?

 הלהקה הייצוגית שלנו תופיע עם חבורת הזמר " 4 עונות" הפועלת בחממת בית היוצר בשכונת גני צבי, בניצוחו של חנן נני פלד, הלהקה האורחת תהיה "איה אשכול "מעוטף עזה. בחלקו השני של המופע יוכל הקהל ליהנות ממופע מוזיקלי חדש הנקרא "דואט אהבה" - מופע בו משתתפים השחקנית והזמרת מירית פרג'ון. אני משתתף כשחקן זמר והמעבד המוזיקלי השותף בנגינה, עידן סוכלובלסקי. המופע משלב קטעי שירה ומשחק הקשורים למעגל הזוגיות, התחלות, התמסדות, גירושין, והכל מטובל בביצועים מרשימים ועיבודים לשירים ישראלים קלאסיים.

חגיגה אהבה של מחול שירה ותיאטרון בהוד-השרון. שריינו כרטיסים מראש!"

 בואו לתרום דם

כמדי שנה עורך מועדון "ליונס לב ארי" בהוד השרון, יום מרוכז להתרמת דם בקרב התושבים, תחת הכותרת "ששי באדום" ובשיתוף ארגון "נגן דוד אדום". השנה יתקיים יום ההתרמה ביום ו', 23.11 בין השעות 08:30-13:30 בניידת התרמת הדם שתמוקם ברחבת קניון עזריאלי ברחוב ז׳בוטינסקי.

ניידת התרמת דם של מועדון

ניידת התרמת דם של מועדון "ליונס לב ארי" (צילום: פרטי)

 

מתגייסים ביחד

בשבוע שעבר יצא לדרך בפעם הראשונה, פרויקט 'צו בצוותא' בבית הספר התיכון ע"ש אילן רמון, במסגרתו יצאו 85 מתלמידי שכבה י"א לצו ראשון לקראת גיוסם לצה"ל. "לפרויקט יתרונות רבים", אומרת יו"ר הנהגת ההורים, גלית אשר, "הכנה לצו על ידי סגל לשכת הגיוס בכיתות, מעבר להכנה שמתבצעת על ידי צוות ההוראה, הגעת נציג הלשכה לבית הספר לאיסוף מסמכים מהתלמידים, הגעה מרוכזת ללשכה והתעסקות ביום הצו במבחנים, ראיון אישי ובדיקה הרפואית - כל השאר מתבצע בהכנה בבית הספר. הנהגת ההורים חיכתה לילדים בשעה בבוקר עם שוקו חם, קפה ומאפה וצוות בית הספר ליווה את הילדים ללשכה. כל הכבוד למנהלת התיכון, הגברת חנה דלמדיגו, שביחד עם צוות המורים קידמו פרויקט זה".

תלמידי שכבת י"ב בבית הספר הטכנולוגי נעמ"ת השרון, יצאו גם הם ליום חילות בצה"ל, בו נחשפו לחילות השונים לקראת גיוסם לצבא. "התלמידים השתתפו במייצג חיילות צה"ל בתל השומר, עברו והתרשמו בין הביתנים השונים המציגים את זרועות הצבא", אומרת מנהלת בית הספר, נסיה בועז, "התלמידים נחשפו למידע אודות תפקידיו וחשיבותו של משמר הגבול, שח"מ, חיל האויר, תותחנים, משטרה צבאית, טכנולוגיה ואחזקה, ויחידת משאבי אנוש. היה סיור יעיל וממוקד, לתלמידים הנמצאים ערב גיוסם לצבא."

 

תלמידי תיכון טכנולוגי נעמ

תלמידי תיכון טכנולוגי נעמ"ת השרון, ביום חילות בצה"ל (צילום: פרטי)

 
מועדון ברידג' חדש בעמותת קלי"ק

 

עמותת קלי"ק הפועלת למען רווחתם של בני גיל הזהב בהוד השרון, פותחת בימים אלה מועדון ברידג', תחת מטריית ההתאגדות הישראלית לברידג'. "העמותה בשיתוף העירייה, מוכנות לקחת על עצמן תפעול מועדון כזה, ותושבי העיר לא יאלצו לנדוד יותר לערים הסמוכות כדי להשתתף בתחרויות הנערכות שם," אומרת מנכ"לית העמותה, ד"ר לינדה מוסק, "אין צורך להרחיב את הדיבור על היתרונות הבריאותיים של המשחק, החל משיפור פעילות המוח, המשך בשיפור המערכת החיסונית וגמור בבריאות הנפשית, הנובעת מהאינטראקציות החברתיות הנוצרות בשעת המשחק".

"העמותה הרימה את הכפפה והחליטה, בשיתוף עם 2 שחקנים, מורים לברידג', לפתוח מועדון תחת קורת גגה. הפתיחה החגיגית של המועדון תיערך ביום ג',  27.11.18 בשעה 20.15, במרכז הוד לאזרחים הוותיקים, ברחוב יקינטון 3 בהוד השרון." נציין כי בחודש הפעילות הראשון תיערכנה התחרויות ללא תשלום. לפרטים נוספים: עמי – 058-5453385  גדעון 052-3567663

  

חברים בחוג ברידג׳ של עמי המורה (צילום: פרטי)

חברים בחוג ברידג׳ של עמי המורה (צילום: פרטי)


 

מסע אישי לחיים

 סניף ויצ"ו בהוד השרון, בשיתוף אגף הרווחה והשירותים החברתיים חונך בימים אלו קורס העצמה נשית תחת הכותרת "מסע אישי לחיים", בהנהלת מדלן הופמן, בעלת MA בלימודי מגדר, עם התמחות בלימודי נשים, ובעלת MA  בפיתוח אירגוני והנחיית קבוצות. מטרות הקורס  

לתת מענה וכלים יישומיים להתמודדות עם הקשיים העומדים בפני הנשים. בתחום האישי - כאימהות על כל המשמעויות האישיות הכרוכות בכך, בתחום הכלכלי - כמתמודדות עם קשיים של כלכלת המשפחה ובתחום החברתי - התמודדות עם הקשיים החברתיים האישיים והמשפחתיים".

"העבודה עם הקבוצה נעשית בשילוב אומניות, מאפשרת יצירת קשר בלתי אמצעי עם המשתתפות בקבוצה, ועוזרת להתגבר על הגנות וחסמים," אומרת הופמן, "שילוב אמנויות בעבודה עם קבוצה נפוץ מאוד וקוצר חוות דעת חיובית בקרב אנשי מקצוע. השימוש באומנויות מהנה והוכח כיעיל מאוד להתמודדות עם משברים ואי ודאות, בהפגת בדידות וקידום תהליכי שינוי והתפתחות." סוגי האומנויות שישולבו בתכנית הן אמנות פלסטית, תנועה, מוזיקה, כתיבה והרפיה בדמיון מודרך וכמובן, אין צורך בניסיון מוקדם. לפרטים נוספים ניתן לפנות לרכזת הקורס, רותי גל, בטלפון: 050-6667933  

  

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מחזירים את שטחי הציבור לתושבים
מחזירים את שטחי הציבור לתושבים
בוטל פרויקט פינוי בינוי ברחוב יצחק אלחנן
נעצר חשוד בתאונת "פגע וברח" בחדרה
הולך רגל נפצע קשה בכביש 77
מעל 400 הולכי הרגל נפגעו בתאונות בעשור האחרון בכס
מעל 400 הולכי הרגל נפגעו בתאונות בעשור האחרון בכ"ס
שר הכלכלה נפגש עם מנכ"לית וולפסון
לראשונה ברעננה נערך כנס כשרות
לראשונה ברעננה נערך כנס כשרות
מהי פנסיה מבטיחה של כלל?