הוד השרון

אישום: מכר תרופות באופן בלתי חוקי במלש"ח

תושב הוד השרון הואשם כי במשך תקופה ממושכת מכר תרופות באופן בלתי חוקי תוך הונאת ציבור רוכשי התרופות וביצוע עבירות מס במיליוני שקלים

מיכאל פרוסמושקין 22/11/2018
מכר תרופות באופן לא חוקי (תמונה להמחשה iclipart)

תושב הוד השרון, בן 42, יחד עם חברה שהקים, הואשמו בהונאה ובמכירה של תרופות באופן בלתי חוקי ותוך ביצוע עבירות לפקודת מס הכנסה בהיקף של מיליוני שקלים.

על פי כתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום בת"א, במהלך השנים 2008–2012 פעל הנאשם כמקדם מכירות אינטרנטיות בתחומים שונים, ביניהם, בתחום של מכירת תרופות מרשם באמצעות האינטרנט. מהחקירה עולה כי במהלך התקופה שבין יולי 2008 ועד אפריל 2009  שימש כמקד אתרים עבור מספר אנשים שעסקו בשיווק והפצת תרופות באופן בלתי חוקי ברחבי העולם.  בשנת 2011 הוקמה על ידי הנאשם חברה שבאמצעותה המשיך את פעילותו בקידום מכירה אסורה של תרופות. 

עוד עולה מכתב האישום כי לאחר מעצרו של אחד מהאנשים האחרים בארה"ב בשל  פעולותיו בהפצת התרופות בארה"ב, המשיך הנאשם את  פעילותו כמפיץ תרופות מרשם, באמצעות ספק תרופות אחר. מהחקירה עולה גם כי הן באתרים אשר נועדו לקידום אתרי מכירות רלוונטיים של אחרים, והן באחד מאתרי המכירות של הנאשם עצמו, הוצגו מצגי שווא בנוגע לטיב התרופות שהוצעו בהם למכירה. כך למשל, כפי שעולה מכתב האישום, הוצגו תרופות מקוריות, ממקור מהימן ובעלות האישורים הנדרשים ממנהל המזון והתרופות האמריקאי – וזאת למרות שמדובר בתרופות לא מקוריות, שמעולם לא קיבלו אישור.

כמו כן, נטען בחלק מהאתרים דרכם בוצע השיווק, לקיומו של רופא המועסק על ידם. הוצע אף להתייעץ עמו טרם רכישת התרופות. בכל תקופת הפעילות, לא הועסק רופא. בכך למעשה מכר הנאשם תרופות מרשם וסמי מרפא ללא אישור על פי דין ומבלי שהוא בעל תעודת רוקח מורשה.

הנאשם והחברה שבבעלותו הואשמו גם כי בין השנים 2008 – 2012 היו הכנסותיהם מפעילותם במכירת תרופות עצמאית, וכן מפעילות באינטרנט בתחומים שונים, בין היתר בתחום מכירת התרופות, בהיקף של כ -  4 מיליון שקלים.  על הכנסותיהם אלה לא דיווחו  לרשות המסים והשמיטו אותן מדוחות שהגישו לרשות המסים. בשנת 2014, במהלך החקירה, דיווחו הנאשמים על הכנסותיהם והסדירו את החוב.

 בסופו של דבר, הנאשם הואשם בעבירות של קשר להונות, מכירה של תכשירי מרשם ותכשירים בלא מרשם, וכן בעבירות לפקודת מס הכנסה.  

 משפטו עתיד להתחיל בינואר 2019 בפני השופטת מעין בן ארי.

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
גבר עלה על עמוד חשמל ואיים להתאבד
רשימת תפוח: 50% נשים בשמינייה הראשונה
רשימת תפו"ח: 50% נשים בשמינייה הראשונה
נשיא  המדינה נועד עם נשיא מונטנגרו המבקר בישראל
נשיא המדינה נועד עם נשיא מונטנגרו המבקר בישראל
פארק הירקון - טבע עירוני הולך ונעלם
מיקרופון להקלטה
איזה מיקרופון מתאים לשימוש שלי?
11 ילדי גן כרכום בחינוך המיוחד עתידים לעבור לגן חדש
11 ילדי "גן כרכום" בחינוך המיוחד עתידים לעבור לגן חדש
שני פצועים בתאונה ליד הוד השרון
שני פצועים בתאונה ליד הוד השרון
השמים הם הגבול