הוד השרון

"העירייה לא נערכה כראוי"

בחופשת החנוכה הקרובה צפוי משרד החינוך להפעיל לראשונה את תכנית "בית הספר של החגים" . הורים בהוד השרון טוענים כי לתלמידים שאינם רשומים לצהרוני בית הספר הוקצה מספר מוגבל של מקומות

זאב שרגא 22/11/2018
לא ערוכים לחנוכה (תמונה להמחשה iclipart)

בחופשת החנוכה הקרובה צפוי משרד החינוך להפעיל לראשונה את תכנית "בית הספר של החגים" במסגרת תוכנית ניצנים, המביאה לקיצור חופשות הלימודים של התלמידים בחופשת חנוכה ובחופשת פסח. על פי משרד החינוך, "כחלק מהמענה להורים לקיצור ימי החופשה החליטה ממשלת ישראל על קיצור ימי החופשה וקבעה את  תוכנית "ניצנים בחופשות". התוכנית תופעל בחופשת הפסח והאביב- 5 ימים רצופים ובחופשת חנוכה והחורף בחמישה ימים רצופים מגן ועד כיתה ג', בכל הארץ משעה 8:00-13:00 (התוכנית הבסיסית). לתלמידים הלומדים בגנים ובבתי הספר היסודיים בכיתות א'-ג' בחינוך הרגיל ובכיתות חינוך מיוחד."

 עוד נכתב באתר משרד החינוך כי, "ילדי הגנים יעסקו במגוון פעילויות הקשורות לחגים ולעונות השנה כגון: משחקים בסימן החג הכוללים משחקי תנועה, פעילויות תאטרון סביב סיפורי החג, וכן סביב נושאים מגוונים נוספים. ילדי בתי הספר היסודיים יעסקו במגוון נושאים הקשורים לחגים ולעונות השנה כגון: שיח ושירה משותפת סביב שירים המתאימים לחג ולתקופה, סיפורים המתמקדים בהיבטים של החג, יצירה סביב מוטיבים הקשורים לחג, פעילויות העשרה בתחום האמנויות כגון ציור ופיסול, צפייה במופע אומנותי או מוזיקלי  וכן סביב נושאים נוספים מעולמם של הילדים."

 בהוד השרון כך נראה, נתקלה העירייה בקשיים בהיערכותה לקראת הפעלת התכנית במהלך חופשת החנוכה והורים ברחבי העיר דיווחו כי לא יוכלו לרשום את ילדיהם לתכנית, כיוון שאינם רשומים לפעילות הצהרונים במהלך שנת הלימודים כולה.

 בדיון שהתקיים בנושא ב"פורום אביב למען התושבים" כתבה אחת האימהות: "אז אנחנו לא בצהרון בית ספר ונראה שאין בית ספר חנוכה לכיתות ג' בהוד השרון, רק למי שבצהרון. לא מבינה את זה. זה חוקי בכלל?" אם נוספת ציינה כי "בבית הספר רעות אמרו שאין כוח אדם".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "העירייה נערכה בכל הכלים העומדים לרשותה על מנת לגייס כ"א נוסף להפעלת התוכנית במהלך חופשת החנוכה לרבות פניה לכלל צוותי החינוך הקיימים בעיר, פרסום בעיתונות וברשתות החברתיות להעסקת כ"א נוסף ועוד. 800 ילדי העיר הרשומים לצהרוני בית הספר לאורך השנה ייקחו חלק בתוכנית בית הספר של החגים בחנוכה ולרשות התלמידים אשר אינם רשומים לפעילות הצהרונים לאורך השנה קיימים כ-190 מקומות פנויים נוספים במערך הקיים להם ניתן יהיה להירשם. נכון להיום טרם החל הרישום לפעילות וטרם נודע מה היקף המשתתפים הנוספים המעוניינים בפעילות".  

ממשרד החינוך נמסר כי, "משרד החינוך פעל לקיצור ימי החופשה בחגים ועל כן מקיים את תכנית בית הספר של החגים. אנו מצפים מעירית הוד השרון שתפתח את ההרשמה לכלל התלמידים."

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חינוך וקהילה בהוד השרון
אינדיפארק
הפנינג לסיום החופש הגדול ב"אינדי פארק"
צעדת הוד השרון נדחית
תושב כפ"ס מת במהלך טיול בנגב
שני נערים נפצעו בתאונת "פגע וברח" בתל אביב
בעקבות אסון נחל אשלים
תאגיד המים הבאר השלישית הגיש דוח שנתי ראשון
דוח ראשון לתאגיד "הבאר השלישית"
רכב משטרה , לא יעניקו דוחות במקומות המיועדים
איפה מותר להחנות בחופש הגדול?