הוד השרון

קולנוע "לב" צפוי להיסגר בסוף השנה

נראה כי הפעלתו של בית הקולנוע היחידי בהוד השרון הפכה "לא כלכלית", אולם תושבים בעיר מצרים על ההחלטה. הנהלת קלנוע "לב": "אין הצדקה להמשיך ולהפעיל את הקולנוע במתכונתו הנוכחית"

זאב שרגא 22/11/2018
האולם מלא קהל באירוע של פורום נ.ע.ש.ה (צילום: פרטי)

פעילותו של בית הקולנוע "לב" הוד השרון, לשעבר אולם "הבימטרון, צפויה להסתיים בסוף שנת 2018, כשעל הפרק עומדת האפשרות לפתיחתו של מרכז רפואי מתקדם שיפעל במקום. 

כזכור, לפני כארבע שנים נרתמה העירייה בעצמה לסייע בחידוש פעילותו של בית הקולנוע, נוכח דרישת תושבי העיר לפתיחת מקומות מקומות בילוי בעיר. בתגובתה לכתבה שערכנו בנושא בסוף שנת 2014, מסרו בעירייה כי, "במסגרת תכנית התרבות העירונית מעודדת עיריית הוד השרון בחודשים האחרונים את הפיכתו של אולם הבימטרון, הנמצא בבעלות פרטית, למרכז קולנוע ומופעי תרבות, אשר יצטרף למוקדי התרבות והפעילויות העירוניות, לחיזוק התרבות והיצירה המקומית בכל התחומים לרבות אומנויות הבמה".

השנים חלפו, המקום לא הפך למוקד תרבותי משמעותי וגם הסרטים שהוקרנו בבית הקולנוע היחידי בהוד השרון, לא היוו משיכה גדולה לתושבים. משכך הוחלט בהנהלת בתי הקולנוע "לב" על סגירתו של בית הקולנוע, כבר בסוף שנת 2018. השמועה על הפסקת הפעילות פרשה כנפיים ואילו תושבים שכן נהגו להגיע לסרטים מקווים כי עוד ניתן לשנות את ההחלטה ואולי בשיתוף עם העירייה, לנסות להחיות את המקום.

התושבים מאוכזבים

גלית ענתבי ילוב, תושבת העיר מעל 20 שנה, יזמה לא מעט פעילויות באולם הקולנוע "לב": "עוד כשהיה הקולנוע אולם 'בימטרון', מנוהל על ידי לילך ספיר שטרן, עזרתי להפיץ ולשווק את מופעי הילדים לגני הילדים ולכיתות בתי ספר יסודי, כך שהילדים בגילאים אלו והוריהם שמחו לצפות בהצגות מקסימות כאן אצלנו בעיר," אומרת גלית, "מאז שהאולם הפך לקולנוע, ארגנתי מעת לעת אירועי הקרנת סרטים לשכבות בבית הספר של ילדי, שנהנו מאוד בצפייה משותפת בסרט קרוב לבית. כחברת פורום נ.ע.ש.ה "נשים עושות שינוי הוד השרון" אני שותפה לארגון אירועי נשים במקום ואחד האירועים שארגנו בקולנוע היה מופע סטנד-אפ לנשים - הכרטיסים לאירוע אזלו שבועיים מראש."

"בית קולנוע שכונתי, שמשמש גם אולם אירועים, חשוב בעיני לחיי התרבות בעיר. רק במקום כזה, קרוב לבית, ניתן לקיים אירועים קהילתיים, אם זה סרט או מופע לרווחת תושבי העיר. אמנם יש בסביבה היצע של מסכי קולנוע רבים ואף משוכללים יותר בקניונים, אך בעירנו הוד השרון, זה בית הקולנוע שלנו, אחד בלבד שיש לנו בעיר," היא מדגישה, "בית קולנוע אליו אפשר להגיע ברגל, "לבושים בפיג'מה", לפגוש את השכנים מרחבי העיר. עצוב וחבל על סגירת הקולנוע הביתי שלנו, שמעבר להיצע הסרטים האיכותיים קרוב לבית והאירועים הגדולים, שימש גם כמקום מפגש קהילתי לא פורמלי. אני רוצה להודות  לסיוון, מנהלת הקולנוע המקסימה, שנתנה יחס אישי לכל צופה וצופה ולמרות כל המהמורות בדרך, פעלה במרץ רב לשמר את הפנינה הקטנה שלנו."

יחזור לאחריות העירייה

מהנהלת בתי הקולנוע "לב" נמסר כי, "אכן, לאחר חמש שנים מוצלחות של פעילות, אנחנו נאלצים לסגור את לב הוד השרון.  למרות הרצון להמשיך ולהביא את סרטינו לתושבי האזור, אין הצדקה להמשיך ולהפעיל את הקולנוע במתכונתו הנוכחית. איננו בטוחים לגבי עתידו של המקום בהמשך, אך להבנתנו הוא יועבר לאחריות העירייה.  נשמח מאוד במידה ותמצא דרך שבה נוכל להמשיך את פעילותנו במקום."

 

 

 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
טקס הוקרה לפעילי סביבה
הוקרה לפעילי הסביבה
מכוון הכי גבוה שאפשר
נתלשו שלטים של סיעת באמונה
נתלשו שלטים של סיעת "באמונה"
בית הספר יעל רום , מה יעלה בגורלו?
"בית הספר אינו ראוי לקליטת תלמידים נוספים"
רוכב אופניים נהרג בתאונה
מרכיבים מועצה חדשה
שכונה חדשה ברמת החייל
750 יחידות דיור במחיר למשתכן יבנו על שטח ברמת החייל
רעננה משפרת את חזות פני העיר
רעננה משפרת את חזות פני העיר