הוד השרון

בית לחיילים בודדים יוקם בהוד השרון

בימים אלה החל ארגון ליונס הוד השרון להכשיר בית שאותו תרם בעל הנכס לטובת חיילים בודדים. מאחורי היוזמה עומדת תושבת העיר, אלי קאליש, שקוראת לתושבי העיר לתרום לבית מכשירי חשמל וציוד, שישמשו את החיילים

קרן שלהבת 22/11/2018
(מימין לשמאל). מוטי אייז, אלי קאליש ונתי ימיני על רקע הבית (צילום: קרן שלהבת)

 

 

 

 

בעוד כחודשיים ייפתח בהוד השרון בית חדש לחיילים בודדים. הבית ברחוב ישורון יאכלס 8 חיילים בודדים. יוזמת הרעיון, תושבת העיר, אלי קאליש, ונציגי מועדון הליונס "לב ארי" קוראים לציבור לתמוך בפרויקט ולתרום לבית מכשירי חשמל וציוד.

אלי קאליש, תושבת הוד השרון, נשואה ואמא לארבעה ילדים (שניים מהם קצינים), יזמה את הפרויקט לאחר שהתוודעה לקושי אותו חווים החיילים הבודדים בעת שבנה הצעיר שירת בצבא. אלי: "אלה אנשים שאין להם לאן ללכת בשבתות וחגים. כשכולם חוזרים למשפחות הם נותרים בבסיס, ללא משפחה". 

אלי התחילה לסייע לחיילים בודדים לפני כשלוש שנים. היא סייעה להם במציאת מקומות להתארח בהם בסופי שבוע ובחגים. לאחרונה היא החליטה לעלות מדרגה ויזמה את הקמתו של בית החדש לחיילים שקם בימים אלו ברחוב ישורון.

אלי: "תמיד הרגשתי שעדיין אני לא מצליחה לעזור כפי שהייתי רוצה. ייחלתי ופיללתי שיום אחד יהיה בית לחיילים בודדים בהוד השרון. אני עובדת במרכז הספורט ג'וי, שם אני מלמדת בחוגי ספורט. סיפרתי על היוזמה לחברותיי במכון ואחת המנהלות שם הפנתה אותי לליונס. מהרגע שפגשתי את חברי הליונס החלום שלי התחיל להתגשם. חבר המועצה, חיים שאבי, הפגיש אותי עם בעל הנכס שהחליט לתרום לנו את המבנה".

כיצד יצרת קשר עם החיילים שעתידים להתגורר כאן?

"יש לי קשר רציף עם קצינים וקצינות שעזרתי להם בעבר בכל הנושא. עם קצינות ומשקיות ת"ש שהמספר שלי ממשיך לעבור לחיילות שמחליפות אותן. הן מפנות אליי חיילים וחיילות בודדים שממש שמחים ומתלהבים על היוזמה".

חבר מועדון הליונס "לב ארי" מוטי אייז: "מדובר על שיפוץ בית שמיועד לחיילים בודדים. הבעלים של הבית תרם את הנכס שממוקם בעיר לטובת חיילים שיגיעו להתגורר כאן בחופשות שלהם. אלי איתרה את כל החיילים הבודדים שחיים כאן בעיר והחליטה להקים להם בית. עד כה היא דאגה להם לארוחות לשבת, אבל לאחרונה חשבה להקים להם מקום משלהם, פינה חמה אליה יוכלו לשוב בחופשות. אלי פנתה אלינו כדי שנסייע לה. הבנו מיד שמדובר במיזם ייחודי והחלטנו להרים את הכפפה ולסייע לה בכל ההליך של הקמת הבית וגם בטיפול השוטף שלאחר הקמתו".

נתי ימיני, חבר מועדון הליונס: "זימנו את אלי אלינו לישיבה שבה היא סיפרה על היוזמה שלה. אלי הסבירה לנו שהמטרה שלה היא לאתר נערים כאן בעיר שעתידים להפוך לחיילים כדי לתת להם הרגשה של בית".

 הרעיון כשלעצמו יפה, בפועל הוא דורש את שיפוצו של הבית, אחזקתו השוטפת והשגחה על אותם חיילים.

מוטי: "פנינו ליזמים שמטפלים בשיפוץ בהתנדבות, כך שבעוד כחודשיים הבית יפתח. יש כאן מרפסת רחבה וחלל גדול מאוד. המטבח יאובזר בכלים חשמליים. הבית זקוק לשיפוץ. הורדת קירות והוספת קירות. כדי שיותאם לשמונה חיילים. הבית זקוק לשיפוץ רציני, שכבר בימים אלו החל. המטרה היא שכל חייל או חיילת יקבלו חדר משלהם. מרגע שהשיפוץ ייגמר הליונס ייקח על עצמו את ניהול הבית. אנחנו רואים את עצמנו כהורים מאמצים של החיילים האלה. אנחנו נעשה הכל כדי לעזור להם".

יצא לכם כבר לדבר עם חיילים? איך הם הגיבו ליוזמה?

מוטי: "בזכות אלי הגענו כבר לארבעה חיילים. הם קיבלו את זה באהבה ובשמחה גדולה. בכל יום חמישי אנחנו אוספים עבורם אוכל לשבת. מי שתורם לנו את האוכל זה בית האוכל משולם פיקניק בדרך רמתיים, אחים משה ואהרון. בכל פעם שאני מגיע הם ממלאים את השקיות בכמויות שאני בטוח שהחיילים לא מצליחים לגמור ואני מודה להם על כך. גם זיווה מ"המטבח של זיווה" ביסוד המעלה מכינה אוכל לחיילים ואלה אנשים יקרים שאני מודה להם מאוד".

כיצד הקהילה יכולה לתרום למען החיילים?

מוטי: "אנחנו זקוקים לתרומות של ריהוט וכלים חשמליים או כל דבר שנמצא בביתכם ובמצב טוב".

נתי: "התהליך שאנחנו מובילים הוא לשלב אותם בהוד השרון על מנת שיהפכו אחרי הצבא לתושבים מן המניין שיתרמו לעיר. לסיום אנחנו רוצים להודות גם לאסתר כהן שמובילה את העיצוב והאדריכלות בבית וגם למירי בלבול 'מסקולה' בית ספר לסטיילינג שתדאג לעיצובו".

 המעוניינים לסייע מוזמנים לפנות למוטי: 052-6126274.

 


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרויקט בינוי פינוי של דוניץ ביד אליהו
בדרך לפינוי בינוי בדרך השלום
רויטל סויד מצביעה
איך הצביעו תושבי רעננה?
צרפת מבקשת הסגרתם של שני תושבי רעננה
צרפת מבקשת הסגרת שני תושבי רעננה
הקבלה של התושב. 60 שקלים לשעה
"לא ייתכן ששעת חניה תעלה 60 שקלים"
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
אסי דומב , פוטר במפתיע
זעזוע במחלקת הנוער של הפועל הוד השרון
לא עוד ילדים שקופים
שניים נפטרו בתום בילוי בפסטיבל מוזיקה