הוד השרון

עדיין בפסגה

הפועל הוד השרון סופגת הפסד שני העונה אבל נותרת במקום הראשון. המנכ"ל עזרא חלף יודע שלקבוצתו יהיה קשה להילחם על העלייה ומקווה שהמאמן יישאר

זאב גולדשמיט 22/11/2018
עזרא חלף. מקווה שויינשטיין יישאר (צילום: זאב גולדשמיט)

 כעת הדברים נחשפים. הפועל הוד השרון, שבנתה קבוצה לעלייה לליגה א', מנמיכה ציפיות. אחרי ששחררה שבעה שחקנים, הקיצוץ בתקציב הקבוצה עוד לא הושלם, ובהתאם לכך גם עלולות להיראות התוצאות.                            

סימנים לכך נראו כבר במשחק ביום שישי. למרות שהיטיבה לשחק, הפועל הוד השרון הפסידה בביתה 2:1 למ.ס. בני יפו אורתודוקסים. הוד השרון כבשה ראשונה בדקה ה-18 משער שכבש הקשר הצעיר רום בראון אבל היתרון לא החזיק מעמד. במחצית השנייה הקבוצה ספגה שני שערים מבעיטות עונשין מ-11 מטרים, כשהשער השני הובקע בדקה ה- 89. הפסד כואב דווקא במשחק שבו הקבוצה שלטה.                      

זה היה הפסד שני העונה להוד השרון, ובכל זאת היא נשארה במקום הראשון, רק שיתרון הנקודות שהיה לה על יריבותיה לצמרת, נמחק. צמרת הטבלה אחרי עשרה מחזורים נראית כך: הוד השרון ראשונה עם 24 נקודות, במקום השני שמשון ת"א אף לה 24 נק'. במקום השלישי מ.כ. עירוני אור יהודה עם 23 נק', ורביעית שמשון בני טייבה עם 21 נק'.                     

מאמן הקבוצה, רונן ויינשטיין, שהגיע במטרה להעלות את הקבוצה לליגה א', אינו מרוצה מהמצב החדש, וכלל לא ברור אם ימשיך להדריך את הקבוצה. ביום שישי ויינשטיין היה עדיין על הקווים כשניהל את המשחק נגד אורתודוכסים יפו. הוד השרון שיחקה בהרכב צעיר והוכיחה שגם בלי השחקנים הוותיקים יש לה מה להראות. בהוד השרון מתלבטים לגבי ההמשך, ואפשר שיבקשו משחקנים להפחית מעט בשכרם כדי לסיים את העונה באותו סגל, אולי עם חיזוק מסוים של שחקני רכש שעלותם אינה גבוהה. אם הקבוצה תיאלץ לשחרר שחקנים בכירים נוספים, המאמן עשוי לבקש לשחררו. בינתיים, ויינשטיין יצא השבוע לחופשה בחו"ל.    

מנכ"ל הפועל הוד השרון, עזרא חלף, מסביר מה קרה: "היו לנו תכניות גדולות, אבל המציאות השתנתה וניאלץ לחזור לשפיות תקציבית. זה לא פשוט להחזיק קבוצה ברמת שכר כפי שקבענו. היו לנו ציפיות לקבל הכנסות מספונסרים חיצוניים, שלא יתממשו וכנראה שלא נקבל את הכסף שהובטח".

זה קשור לבחירות?

"לא קושר את זה רק לבחירות. אנחנו לא רוצים לחרוג מהתקציב, יתכן שנשחרר בקרוב עוד שחקנים, כרגע המצב לא ברור. מה שקורה בחוץ זה לא נורמאלי, שקבוצות שמתכננות לעלות ליגה העמידו תקציבים של מיליון וחצי ואפילו שני מיליון שקל, לעומת הפועל הוד השרון שהעמידה תקציב של 600 אלף שקל. איך אני יכול להתמודד מול יריבות כאלה? מה שעשינו עד היום זה נס. לא נכנס לחובות שלא נוכל לעמוד בהן. אני לא מוכן לחרוג באגורה מהתקציב".

והעירייה לא תוכל לעזור?

"הלוואי. אבל עד שהעירייה תאשר ותיתן כסף נכנס לחודש מרס, שזה חודש וחצי לפני סיום העונה".

המאמן רונן ויינשטיין יעזוב?

"אני מקווה שהוא ימשיך, אנחנו מרוצים ממנו. הוא יחזור בסוף השבוע, ונראה מה יהיה. אני יכול להבין אותו, כי הוא בא בשביל מטרה מסוימת ואם אנחנו לא נוכל לעמוד בדרישות שלו, ניתן לו את הכבוד המגיע לו. השבוע יש פגרה כך שנוכל להתארגן, ובינתיים אני לא מנהל שום מו"מ עם אף מאמן. בשבילי רונן הוא המאמן. בשבוע הבא אנחנו נוסעים למשחק בטייבה, ומקווים לטוב".                                            

כאמור, נגד אורתודוקסים יפו הוד השרון הציגה שליטה במשחק, אבל לא השכילה לכבוש יותר משער אחד. "הגענו לאינספור הזדמנויות, ובסוף הפסדנו משני פנדלים שאחד מהם לא היה ולא נברא, והשני נקבע בלי שום שיקול דעת. אבל אנחנו אשמים, היינו צריכים להכריע את המשחק עם שער שני עוד קודם" סיכם חלף.

 

 

 

 

עוד בהוד השרון
זאב גולדשמיט 07/11/2019
זאב גולדשמיט 06/11/2019
זאב גולדשמיט 30/10/2019
זאב גולדשמיט 29/10/2019
זאב גולדשמיט 07/10/2019
זאב גולדשמיט 25/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
נמצאו יתושים נגועים בנגיף קדחת מערב הנילוס
שוב: חשד להצתה במתחם השוק בכפר סבא
פגיעת הרקטה במושב משמרת
רעננה ערוכה לכל תרחיש
בחזרה לכיתה
בחזרה לכיתה
צעיר נדקר למוות ביבנה
שבילי אופניים חדשים ברעננה
היכן יסללו שבילי אופניים ברעננה?
המשטרה חוקרת עוקץ אשראי נרחב
כפר סבא נוסעת בקארפול