הוד השרון

מתנגדים נחרצות להקמת תחנת כח

ראש העירייה הנבחר של כפר סבא רפי סער וראש המועצה האזורית דרום השרון אושרת גני גונן יצאו בפנייה משותפת לזאב בילסקי ראש מטה הדיור הלאומי בנושא הקמת תחנת כח ליצור חשמל סמוך לבתי התושבים

תמי מאור 26/11/2018
אושרת גני גונן, זאב בילסקי ורפי סער בסיור (צילום: דוברות)

אתמול (ראשון) קיימו ראש העירייה הנבחר של כפר סבא, רפי סער, ראש המועצה האזורית דרום השרון אושרת גני גונן וזאב בילסקי ראש מטה הדיור הלאומי סיור עבודה במתחם תחנת דלק "השלום", המיועד להקמת תחנת כח. עוד נכחו בסיור נאוה אלינסקי רדעי מתכננת הות"ל וליאת דופור דרור סגנית מתכננת הות"ל.  הפגישה עם ביילסקי נערכה במסגרת תפקידו כיו"ר מטה הדיור הלאומי, שאחראי גם על הוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל) ועל הוועדה למתחמי דיור מועדפים (ותמ"ל). 

הסיור נערך במסגרת המאבק שמנהלות עיריית כפר סבא, המועצה האזורית דרום השרון ורשויות נוספות מהאזור מזה תקופה ארוכה למהלך המתוכנן להקמתן של שתי תחנות כוח על בסיס גז טבעי שעתידות להיבנות באזור. 

הסיבה להתנגדות היא זיהום האוויר שהן מביאות עמן, זאת בייחוד לאור מפגעים סביבתיים, שכבר קיימים באזור ואי הבאת השיקולים הרלוונטיים בעת בחירת מיקום התחנות. חשוב לציין כי בעוד שתחנות כוח מבוססות גז טבעי מזהמות פחות מתחנות כוח מבוססות פחם, הרי שהן עדיין קולטות זיהומים במידה לא מבוטלת. 

הקמת תחנת הכח נעשה במסגרת תוכנית ממשלתית כוללת מפברואר 2017 להקמת תחנות כח חדשות מונעות גז, באמצעות יזמים פרטיים במרכז ובצפון הארץ. התחנה המתוכננת,מתוכננת לספק חשמל בהיקף של 1,300 מגה וואט. 

 במהלך הסיור שהתקיים אתמול, הוצגו המרחקים בין התחנה המתוכננת לבתי התושבים ביישובים הקרובים הנמצאים כ-700 מטר ממתחם התחנה. ראשי הרשויות סער וגני גונן הביעו התנגדות נחרצת להקמת תחנת הכח באזור כה מאוכלס.

בהמשך הודו גני גונן וסער לזאב בילסקי ולצוותו על הביקור במתחם המתוכנן לתחנת הכח והבהירו כי הם רואים את השמירה על איכות הסביבה ואיכות החיים באזור השרון בחשיבות עליונה.

 רפי סער אמר כי, " להשלכות תחנת הגז אין גבולות מוניציפאלים ולכן אני מאמין בשיתוף פעולה אזורי, במסגרת המאבק, אנו פועלים במספר זירות בין היתר בהתאגדות של הרשויות השכנות לנו ופעילות משותפת. נמשיך לפעול בכל האמצעים וללא כל פשרות לטובת תושבינו".

אושרת גני גונן: "אני מודה לזאב ביילסקי על שהקדיש לנו מזמנו והגיע לשטח על מנת ללמוד מקרוב את חשיבות הנושא. אנו נמשיך להוביל את המאבק ולא נתפשר על נושא כה חשוב כמו איכות חיי תושבינו".

 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
יובל שרף בקמפיין חדש
יובל שרף בקמפיין חדש
"הגיע הזמן להעיר את הוד השרון"
פעוט בן שנה וחצי נכווה משמן רותח במטבח ביתו בתל אביב
פעוט נכווה משמן רותח - מצבו בינוני
יוצאת לדרך חדשה
בת ים מגדילה את תקציבי החינוך לאנגלית
 בוחרים בבעלי החיים
בוחרים בבעלי החיים
ממתינים לאוטובוס בשמש הקופחת
ממתינים לאוטובוס בשמש הקופחת
גבר נכווה ברמה"ש