הוד השרון

איך תדעו שהגעתם לרואה החשבון הנכון

הסיטואציה הבאה אולי מוכרת לכם: חלמתם לפתוח עסק והצלחתם להגשים את החלום.

אתר לוקאל 27/11/2018
pixabay

אתם הבעלים הגאים של עסק, אבל ביום יום לא מוצאים את הזמן הנחוץ לנהל נכון את תזרים המזומנים, לבצע מעקב אחר חשבוניות או להפיק קבלות ומהר מאוד אתם מאבדים שליטה על המצב הפיננסי. 
רבים כמוכם חווים מצוקה נוכח אינספור המטלות והמשימות שכרוכות בניהול עסק. בנוסף לכך, רוב בעלי העסקים אינם בעלי ההכשרה הנחוצה לניהול כספים. 

הבשורות הטובות בכל הסיפור הן שאתם לא לבד. חשוב לתת לגורם מקצועי לנהל עבורכם את הכספים ולבצע מעקב, פיקוח ובקרה על החשבונות. רואה חשבון לעסקים קטנים מכיר את הצרכים שלכם כבעלי עסק קטן-בינוני ויידע לכוון ולהנחות אתכם בתהליכים הביורוקרטיים וכן בניהול השוטף של העסק מההיבט הכלכלי.

 

כיצד תמצאו רואה חשבון שיתאים לכם כמו כפפה ליד? מספר טיפים חשובים בתהליך הבחירה.

אמינות היא שם המשחק
זכרו שאתם מפקידים את היקר לכם מכל בעסק בידיים של רואה החשבון. אתם חולקים עמו את הנתונים הכספיים, סומכים עליו שהוא יבצע עבורכם העברות והפקדות לביטוח לאומי, מע"מ, מס הכנסה, ידווח על הצהרת הון, ינכה את התשלומים ויבצע החזרות במידה ומגיעים לכם כאלה על פי חוק ולאחר התאמות מס. חשוב שתפנו לרואה חשבון מומלץ ותתרשמו ממנו באופן אישי לפני תחילת העבודה המשותפת.

הניסיון קובע
רואה חשבון מנוסה הוא נכס. הסיבה לכך הוא שבהתנהלות מול רשויות המס והמוסד לביטוח לאומי נדרש ידע וניסיון במקרים שונים לצורך תכנון נכון. למשל, בהחלטה כמה לשלם על מקדמות וכיצד להגיש בדרך מקצועית הצהרת הון ובמתן המלצות על הפרשות לטובת פנסיה, ביטוחים, קרן השתלמות וכדומה על מנת ליהנות מהטבות מס שמגיעות לעצמאים.
עדכניות היא שם המשחק. חשוב מאוד שרואה החשבון יכיר את התיקונים בחוק, שיידע אילו רפורמות נעשות כדי לעדכן אתכם כיצד לעדכן בהתאם את
ההתנהלות הפיננסית.

סוד ההקשבה
רואה חשבון הוא אולי גורם מקצועי שלא יושב עמכם פיזית בעסק, אבל חשוב מאוד שתרגישו אתו בנוח. שיהיה לכם את לשאול שאלות ועם מי להתייעץ בנושאים כספיים בין אם בפגישות ייעוץ או דרך אמצעי התקשורת השונים. שיהיה לכם כתובת לספקים ולרשויות. הזמינות של רואה החשבון חשובה – חשוב מישהו שגם אם הוא עסוק יהיה פנוי עבורכם או לפחות יוכל לעדכן אתכם מתי יהיה זמן נוח לשוחח כדי להתקדם בתהליכים השונים. רואה חשבון מחובר טכנולוגית, שעובר עם תוכנות מתקדמות ייקח אתכם צעד אחד קדימה. יש לו תוכנות שיכולות לבצע סימולציות שונות ולהפיק דוחות מדויקים והוא גם יוכל "לשגר" חומר לרשויות ואתם תוכלו ליהנות מהתקשורת הנוחה עמו במייל, וואטס אפ וכדומה.

אל תפעלו על פי תקציב בלבד. אומנם תמחור של רואה חשבון הוא פקטור חשוב, אבל זכרו שעל איכות ואמינות ומקצועיות שווה לשלם כדי להרוויח יחס אישי וליווי מקצועי מנצח.

 

המאמר באדיבות ענת אשד גלזר, רואת חשבון eshed-cpa.com

  

 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פר"ח פותח את ההרשמה למלגה הכי פופולארית בארץ
לשכת התעסוקה כפר סבא
עשרות אלפי מובטלים עשויים שלא לקבל דמי אבטלה
תערוכה 'סלע אדם' במוזיאון בת ים לאמנות
ודמני מציג: רעננה מכל הלב
ודמני מציג: רעננה מכל הלב
צופית בוהקת
חי צומח הכי "רעננים" שיש
בכס מחפשים את האפיקומן בפארק העירוני
בכ"ס מחפשים את האפיקומן בפארק העירוני
כדורגלן נעצר בחשד לגידול סמים
נתלשו שלטים של סיעת באמונה
נתלשו שלטים של סיעת "באמונה"