הוד השרון

חינוך וקהילה בהוד השרון

ציור של יונתן רושו מבית הספר מגן זכה במקום הראשון בתחרות פוסטר השלום המקומית וישתתף בעוד שבועיים בתחרות הארצית

זאב שרגא 28/11/2018
יונתן רושו, המורה לאומנות מירב דניון, נשיא מועדון ליונס הוד השרון, עמנואל רז ויו"ר הוועדה, פיני שדה (צילום: ליונס הוד השרון)

 הורים שימו לב - מסיבות חנוכה בפתח

תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים בהוד השרון נערכים בימים אלה למסיבות חנוכה הרשמיות הנערכות בעיר כמדי שנה, זאת במקביל למסיבת חנוכה פרטית שעורכים צעירים מרעננה, אליה הוזמנו תלמידים מכלל ערי השרון. בהנהגת ההורים פועלים מזה מספר שנים ללא לאות בכדי למנוע שימוש באלכוהול ובסמים במסיבות הצעירים, על כן הוציאו הודעה להורים בה ביקשו למנוע את הגעתם של התלמידים למסיבה שאינה מפוקחת על ידם ולעודד הגעתם למסיבות בעיר. 

 "במסגרת שיתוף הפעולה של הנהגת ההורים העירונית עם עיריית הוד השרון, מחלקת תרבות ונוער והיחידה למניעת אלימות, סמים ואלכוהול, אנו פועלים רבות במטרה להשאיר את בני הנוער תלמידי חטיבות הביניים שלנו לחגוג את חג החנוכה הקרוב בעיר," אמרו בהנהגת ההורים, "ביום שני ה-3.12.18 החל מהשעה 20:00 נקיים בחטיבות הביניים שיקמים, הראשונים, עתידים (מארח את תלמידי תל"י) והשחר (מארח את תלמידי הדמוקרטי)  מסיבת חנוכה שמטרתה לשמור על ילדינו בעיר, לשפר את האקלים הבית ספרי, לתרום לגיבוש התלמידים ולקדם אירוע חברתי מונע אלימות ואלכוהול. ידוע לנו כי במקביל למסיבות הבית ספריות הללו תתקיים מסיבת נוער פרטית רבת משתתפים  ברעננה שמיועדת לתלמידי שכבת ז'. הורים יקרים-עודדו את ילדיכם להצטרף למסיבות הבית ספריות ויחד נצליח לדאוג להם לחזור הביתה בשלום."  

 במקביל תיערך ביום שני מסיבת חנוכה המסורתית "רמוסינזון" המשותפת לתיכונים מוסינזון ורמון שתתקיים במתחם האירועים על הגג של מרכז G  בכפר סבא.

והזוכים הם...

 כמידי שנה ב- 30 השנה האחרונות, עורך ארגון הליונס הבינלאומי תחרות ציורים בינלאומית, בה משתתפים כ- 400,000 ילדים בין הגילאים 11-13, במאות מועדוני ליונס ברחבי העולם. מטרת התחרות לאפשר לילדים ברחבי העולם לבטא את רגשותיהם בנושא השלום בעולמנו, באמצעות ציור של "פוסטר השלום". בשבוע שעבר נערך טקס בחירת הציור הזוכה בתחרות השנתית של 'ליונס הוד השרון' שנערכה בין ילדי העיר, בו הוצגו 48 ציורים של תלמידים מחמישה בתי - ספר בהוד השרון כשכותרת התחרות השנה היא "אדיבות חשובה לשלום". חבר השופטים, שמנה מספר אומנים שעוסקים בציור ובהבעה חזותית, בחר בשני ציורים שצוינו לשבח ועוד שלושה ציורים שזכו במקומות הראשונים. בית הספר המגן, בהנחייתה של המורה לאומנות מירב דניון, קטף את שני המקומות הראשונים בתחרות: במקום הראשון זכה ציורו של יונתן רושו ובמקום השני ציורה של שירה ברק. במקום השלישי זכתה תלמידת בית הספר יגאל אלון, ליה זלמן.

 הציור של יונתן רושו, שזכה כאמור במקום הראשון, ישתתף בעוד שבועיים בתחרות הארצית ומי שיקטוף את המקום הראשון אותה תחרות,  ישתתף בתחרות הבינלאומית של כלל מועדוני ליונס בעולם ויוצג יחד עם הפוסטרים הזוכים מכל המדינות, בגלריות נחשבות בארה"ב כמו גן בבנייני האו"ם, שם יוצג במשך חודש ימים.

 נשיא מועדון ליונס הוד השרון, עמנואל רז, הודה לתלמידים המשתתפים ולצוות החינוכי בבתי הספר ובראשם המורות לאומנות ומנהלות בתי הספר, שנרתמו למשימה באהבה ובשמחה והובילו את תלמידיהן להפקת התוצרים הנאים, למרות מגבלות הזמן והמשימות הרבות האחרות העומדות בפניהן.

נציגינו בפילהרמונית

התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה של המרכז למוסיקה ירושלים, תקיים שלושה קונצרטים חגיגיים בניצוחו של המנצח והוויולן הישראלי הבינלאומי צבי כרמלי, זאת  במסגרת סדרת קונצרטים המתקיימים בחופשת החנוכה ובחופשת הקיץ. בתזמורת הפילהרמונית הצעירה 100 הנגנים הצעירים הבולטים ביותר בישראל, בגילאים 14-18, אשר נבחרים לשורות התזמורת מכל הארץ. בעשור האחרון העמידה התזמורת למעלה מ- 800 בוגרים, מוסיקאים מצטיינים, שממלאים תפקידי מפתח בקהילת המוסיקה הקלאסית בישראל, ובעולם.

יישובי השרון, הרצליה, כפר סבא, רעננה והסביבה סיפקו השנה מספר לא מבוטל של למעלה מ- 20 נגנים צעירים ומוכשרים שהצטרפו לשורות התזמורת וישתתפו בקונצרט. את העיר הוד השרון מייצג בתמורת נגן הקרן, נדב שוורץ נגן קרן הוד השרון וצמד האחיות יסמין ועלמה חלפון ממושב גני עם, המנגנות בכינור וצ'לו.

 בתוכנית הקונצרט החורפי, הם יבצעו את הסימפוניה הרביעית מאת צ'ייקובסקי, עליה כתב המלחין "...זהו הגורל, הכח הפטאלי, העומד בינינו לבין האושר', כך כתב צ'ייקובסקי על מה שעמד לנגד עיניו בכתיבתה כשהוא עוסק בזוגיות, באהבה ובגורל לעיתים אכזר, שהיו חלק מחייו האישיים. יצירה נהדרת נוספת שתבוצע היא "סויטת הולברג" מאת גריג, שנכתבה לציון 200 שנה להולדתו של המלחין והסופר הנורווגי לודוויג הולברג. יצירה זו מביטה בצורתה לתקופת הבארוק, ותאפשר לנגני כלי הקשת ביטוי וירטואוזי בשפתו הייחודית של גריג.

 במלאת 70 שנה לישראל, תבוצע קלאסיקה ישראלית, "אומרים ישנה ארץ" מתוך "סוויטה ישראלית" של נעם שריף ז"ל. "זה אך טבעי שיצירה ישראלית תיכלל בתכנית. הידיעה על פטירתו של אחד מגדולי המוסיקאים שפעלו בישראל נעם שריף, הובילה אותנו לבחור לבצע פרקים מיצירתו 'סוויטה ישראלית' " אומר גדי עבאדי, מנהל המרכז למוסיקה ירושלים ומוסיף, "זוהי הזדמנות נפלאה לנגנים הצעירים להכיר את מסורת שירת הארץ, כשהיא עטופה במעטפת אמנותית שנונה ויצירתית מאין כמוה".

 פרטים נוספים אודות מועדי הקונצרטים, כמו גם הזמנת כרטיסים בטלפון 02-5090300

 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
16 רוכבי אופניים חשמליים נהרגו מתחילת 2018
16 רוכבי אופניים חשמליים נהרגו מתחילת 2018
רעננה קיפוח
תיאסר העסקת בני נוער באתרי בנייה
חברי רשימת לב, מימין: מיכאל רייזמן, גלי שחר, ענבר הוכברג
הסגנים החדשים יוותרו על שכר לטובת תקציבים עירוניים
rescue
עצות להקלה בנדודי שינה
צעירה נפגעה בתאונה בהרצליה
צעירה נפגעה בתאונה בהרצליה
חן אלמליח
אירוע שקיעה במוזיאון ארץ ישראל
מהי השעה המסוכנת בכבישי כפר סבא?