הוד השרון

סוד ההצלחה של טיפולים קוסמטיים

קוסמטיקה מקצועית היא המפתח להשגת עור פנים קורן וחיוני, בעל מרקם נעים למגע ומראה בריא. אומנם השוק גדוש תכשירי קוסמטיקה, אבל יש הבדל משמעותי בין מוצרי קוסמטיקה לקוסמטיקאיות ובין תכשירי טיפוח הנגישים לציבור הרחב.

אתר לוקאל 28/11/2018
צילום יפית אלימלך

מקצועי זה חדשני
תכשירים מקצועיים מכילים חומצות וחומרים פעילים עוצמתיים שמחייבים ידע עדכני בשימוש בהם מאבחון נכון של עור הפנים – מעורב, שומני, יבש דרך הבעיות שיש לעור כמו אקנה, פיגמנטציה, צלקות ועד התאמת המכשיר והשימוש הנכון בו.
כאשר משתמשים, למשל, במוצרים המכילים חומצות חשוב מאוד המינון של השימוש בחומצה, כיוון שמינון קטן מדי לא יצור את האפקט המבוקש ומינון גבוה מדי עשוי להסב נזק לעור, במיוחד לבעלות עור רגיש או נגוע. לאחר השימוש, חשוב גם לדעת כיצד להמשיך בטיפול וכאן נכנסת הקוסמטיקאית שתדע לכוון מבחינת משך הטיפול ולפי תגובת העור לטיפול – עד כמה הוא משתפר, האם יש תופעות לוואי והאם יש צורך לשלב עם רכיבים פעילים נוספים לקבלת תוצאה טובה יותר.
בנוסף, מוצרים מקצועיים רבים ניתנים לשימוש אך ורק בקליניקה עצמה בסביבה סטרילית ומבוקרת או באמצעות ציוד מקצועי, שנמצא בהישג ידן של קוסמטיקאיות.
יש לזכור שקוסמטיקאיות גם עברו את ההכשרה המקצועית שנדרשת לשימוש במכשור המקצועי ובחומרים הפעילים.

מכשור מתקדם להשגת תוצאות
כיום קיימים טיפולים קוסמטיים מתקדמים המבוססים על טכנולוגיה חדשנית בין אם כזו המפעילה באופן אוטומטי את מנגנון הריפוי הטבעי של העור, למשל ממריצה את היווצרות הקולגן ובין אם כזו שמאפשרת לקלף את העור על מנת לעודד חידוש תאים או ממיס תאים ומצליחה לטפל גם בכתמי עור שבעבר היה מאוד קשה להסירם. חשוב לדעת כיצד להשתמש במכשור בהתאמה לסוג העור והטיפול כדי להפיק ממנו את המקסימום האפשרי, למזער היווצרות של תופעות לוואי ולהפוך את העור לאטרקטיבי יותר. מרמת החום דרך משך הזמן שמחממים את מקררים את העור ועד התאמת תכשירי טיפוח נלווים לשיפור התוצאות בטווח הארוך.

הטכנולוגיה ושיטות הטיפול העכשוויות מבוססות על מחקר מדעי ומכאן גם ההצלחה של טיפולים אלה. כך למשל, נעשו מחקרים רבים שהצביעו על הקשר בין שמנים כמו שמן אלוורה, שמן אבוקדו וחומר רטינול וויטמין E להבהרת העור. במוצרי קוסמטיקה מקצועיים משתמשים גם בנוגדי חמצון עוצמתיים וכן בחומצות על מנת לטשטש כתמי פיגמנטציה. בעולם האנטי אייג'ינג במיוחד משקיעים במחקרים ובפיתוח של מוצרים חדשניים עם חומרים ביוטכנולוגיים המסייעים בטיפול בתגובות דלקתיות כתוצאה מחשיפה לשמש, טשטוש עיגולים שחורים והתדלדלות העור.

מעבר לשימוש בסרומים, חומרי הבהרה וקרם להגנה מפני השמש, לחות והצערת העור, חשוב להבין שהטיפולים הקוסמטיים נסמכים במידה רבה על מכשור, בין אם כזה הפועל על לייזר או גלי רדיו והזרקות במחטים קטנות של חומצות שמסייעות בהיווצרות תאים חדשים למראה מרענן וצעיר יותר. כאשת מקצוע חשוב להתמקצע בכל החידושים בתחום וכמטופלת – לפנות לאשת מקצוע מנוסה בעלת ידע עדכני.

 

לפרטים נוספים על קורסים מקצועיים לקוסמטיקאיות מבית יפית אלימלך קראו כאן

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
ההסלמה בדרום - 39 בני אדם טופלו על ידי צוותי מד"א - כולם במצב קל
שני פצועים קשה בשריפה בירושלים
שני פצועים קשה בשריפה בירושלים
14 נפגעים קל בשריפה בגדרה
הבנים והבנות
שלטי הבחירות ימוחזרו בגני הילדים
מסיבת יין בלבן ביקב הרי גליל בחג השבועות
אירועי שבועות ביקב הרי גליל
ערב לזכרו של אופנוען מהרצליה שנהרג בתאונה
ערב לזכרו של אופנוען מהרצליה שנהרג בתאונה
נמלט מהמשטרה ופגע בנער בחדרה