הוד השרון

תחלופה גבוהה של סייעות

ההורים בצהרון גן שיטה טוענים כי התחלופה הגבוהה משפיעה לרעה על היציבות של הגן, על הבטיחות ואף גורמת לרגרסיה בקרב הפעוטות בגן

זאב שרגא 29/11/2018
גן שיטה. תחלופה של סייעות (צילום: אלן שיבר)

הורים לילדים בצהרון גן שיטה בהוד השרון, המופעל על ידי 'החברה לקידום החינוך והתרבות', התקשו השבוע להסתיר את זעמם נוכח מה שהם מכנים "חוסר אחריות" בניהול כוח האדם בצהרון. לדבריהם, מאז תחילת השנה התחלפה הסייעת בגן שוב ושוב, מה שמביא לכאורה לפגיעה ביציבות הגן ולדבריהם אף לרגרסיה בקרב הפעוטות בגן.

 מה שעורר את זעמם של ההורים השבוע, היא העובדה כי אחת הילדות נקעה את ידה במהלך יום הלימודים ורק כשהגיעה אמה לאסוף אותה, התגלתה הפציעה ובעקבותיה עברה הילדה קיבוע. "הפציעה היא לא העיקר פה בסיפור, העניין הוא שאנחנו ממתינים מתחילת השנה למענה בנושא תחלופת הסייעות הגבוהה", אומרת אמה של הילדה, "מדובר בצהרון בו אמורות להיות שתי נשות צוות, אז יש לנו גננת מובילה קבועה אבל הסייעת בגן כל הזמן מתחלפת. זה משפיע על היציבות של הגן, על הבטיחות, כל פעם הגננת צריכה להכשיר מישהי חדשה ולהתרגל לעבודה איתה. גם הילדים עצמם צריכים שוב ושוב להסתגל לאשת צוות חדשה. פעם אחת הגננת נאלצה להביא את הבת שלה כיוון שלא הייתה סייעת מחליפה".

מהחברה לקידום החינוך והתרבות נמסר בתגובה: "בגן שיטה משובצת גננת מובילה מצוינת מיומה הראשון של שנת הלימודים, וסייעת חדשה לאחר שאת הקודמת ביקשו ההורים להחליף. אנו מאחלים לילדה שנקעה את ידה בריאות טובה והחלמה מהירה."

 

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
קיילייט - הטרנד הסביבתי החם בעולם האדריכלות
סקיילייט - הטרנד הסביבתי החם בעולם האדריכלות
מה הקשר בין רשרוש בלב, גידול בראש וחיידק פרו ביוטי?
מה הקשר בין רשרוש בלב, גידול בראש וחיידק פרו ביוטי?
כשחוזרים ללימודים מנשקים ונוסעים
סיום החופש הגדול באושילנד כפר סבא
 עורכי   הדין   ורד   כהן   ורענן   בר-און
מי חשוף לתביעות ומה ניתן לעשות?
"אני לוקח איתי זיכרונות רבים"
"אני כבר בן 70, אין לי כוח להתמודד איתם"
שיכון דרום כיום. יש מתנגדים לתוכנית
"מדובר בניסיון מצער לקבל החלטות רחוק מעיני הציבור"