הוד השרון

הנס של מיילין

בזכות הסיוע המשפטי של התנועה הרפורמית הצליחה מיילין ירימי, תושבת הוד השרון, להשאיר את בנה, ג'סטין, בארץ לאחר שרשות ההגירה ביקשה לגרש אותו חזרה לפיליפינים. כעת ג'סטין יוכל להמשיך ללמוד בכיתה י"א בתיכון מוסינזון, לבלות עם חבריו ואפילו להתכונן לשרת בצבא

קרן שלהבת 29/11/2018
משפחת ירימי בהרכב מלא (צילום: קרן שלהבת)

 סוף אופטימי למאבק של מיילין ירימי, תושבת הוד השרון, שהצליחה להשאיר בישראל את בנה הבכור, לאחר שרשות ההגירה ביקשה לגרש אותו לפיליפינים.

מיילין הגיעה לפני 20 שנה מהפיליפינים כמטפלת זרה. היא השאירה מאחור את בנה ג'סטין שנולד מנישואיה הראשונים וקיוותה לפתוח כאן דף חדש בחיים. היא התחתנה, ילדה כאן ילדה בשם יסמין ואחרי כמה שנים ביקשה להביא לכאן את בנה הבכור.

זה הצליח לה ולזמן קצר משפחת ירימי הייתה משפחה מאוחדת ומאושרת. אלא שמהר מאוד המציאות טפחה על פניה, כשבתיבת הדואר נחת מכתב מאיים מרשות ההגירה ובו דרישה חד משמעית לגרש מהארץ את ג'סטין.

 מכתב גירוש מרשות ההגירה

"כשראיתי את המכתב הזה הרגשתי שהאדמה רועדת מתחת לרגליים שלי", אומרת מיילין, שעובדת כיום כסייעת בגן ילדים בהוד השרון. "לא האמנתי שרוצים להפריד אמא מהבן שלה".

ג'סטין מספר כי "פחדתי מאוד שיגרשו אותי מהבית שלי. גם בפיליפינים הרגשתי בבית, אבל פה המשפחה שלי והחברים שלי וזה בית לכל דבר. כבר התחברתי לחופש של האנשים פה. יש לי עבודה".

ג'סטין איך הצלחת לקיים חיים נורמליים, ללמוד ולבלות עם חברים בזמן שמרחפת מעליך עננה של גירוש?

"ברור שזה היה מאוד קשה, אבל עדיין התמודדתי עם הדבר הזה. אני שמח שכל זה מאחוריי".

בעלה של מיילין, דרור, היה שותף למאבק: "למרות שג'סטין הוא לא הילד שלי היה לי מאוד קשה לראות את אשתי סובלת. ג'סטין הוא כמו הבן שלי והוא גם קורא לי אבא. כשאני ראיתי את המכתב של הגירוש לא הפסקתי לבכות. ג'סטין הוא ילד מאוד מיוחד שעוזר לכולם. מזל שנתקלנו באנשים טובים שעזרו לנו אחרת כל המשפחה הייתה מתפרקת".

קיבלו סיוע משפטי

כשדרור מדבר על אנשים טובים שעזרו בדרך הוא מתכוון בין היתר לעו"ד ניקול מאור, מנהלת הסיוע המשפטי של התנועה הרפורמית. מדובר בפרויקט שקיים כבר עשרות שנים, שכל המטרה שלו היא לסייע לאנשים כמו מיילין לקבל את הזכויות שלהם, כמעט ללא תשלום. "אנחנו מתמקדים בזכויות שמגיעות בעיקר ממשרד הפנים ומרשות האוכלוסין", אומרת עו"ד מאור. "אנחנו עדים לכך שיש עשרות אנשים במצב של ג'סטין ואנחנו עושים הכל כדי שהם לא יישארו חסרי אונים מול הממסד. אנחנו נלחמים עבור האנשים האלה בכל הערכאות, כולל בית המשפט העליון אם צריך".

 בכמה מקרים את מצליחה ובכמה לא הצלחת להשאיר את העותר בארץ?

"אני לוקחת רק מקרים שאני מאמינה שאני יכולה להצליח בהם ואכן ברוב המקרים יש לנו ניצחונות. אני חושבת שאם מאמינים במקרה ומכירים את הרשויות ואת כל החוקים אפשר לנצח. אני בכל אופן לא אומרת למשפחה שיש לה סיכוי אם אני רואה על פי הנתונים שזה לא המקרה. כאן היה סיכוי טוב כי מיילין התחתנה והתגיירה. משרד הפנים דוגל בכך שילד הולך אחרי ההורה ולא שההורה ילך אחרי הילד, אז אם היא אזרחית אין סיבה שהבן שלה לא יישאר כאן".

כאמור בזכות המאבק המשפטי המוצלח נעתרה המדינה להשאיר את ג'סטין בישראל ואף העניקה לו תעודת זהות. כעת הוא יכול להמשיך ללמוד בכיתה י"א בתיכון מוסינזון, לבלות עם החברים שלו ואפילו להתכונן לשרת בצבא.

  "כן, אני רוצה מאוד ללכת למשמר הגבול", הוא אומר בגאווה ומבקש לסיים את הראיון במסר לחבריו שנמצאים בסכנת גירוש: "אני חושב שזה לא בסדר שמפרידים משפחות, ואם יש לי מסר לאנשים האלה זה שלא יוותרו. שיילחמו כמו שאנחנו נלחמנו ויישארו כאן".

 

סרטון בנושא מחכה לכם בדף הפייסבוק שלנו.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
ספורט תחת כיפת השמיים
שחקני הפועל כפר סבא חוגגים בסיום המשחק
בדקה ה-98 הפועל כפר סבא עלתה לליגת העל!!!
סוף לתורים בעיריית י-ם
סוף לתורים בעיריית י-ם
מתכון לגלילות חציל ממולאות בגבינת עיזים
איך תכינו דירתכם לחורף הקרוב?
הוצגה רשימת הירוקים בהוד השרון למועצת העיר
הוצגה רשימת 'הירוקים בהוד השרון' למועצת העיר
מחר (שלישי): גינזבורג מסיים את תפקידו
 ילד נהרג כתוצאה מקריסת עץ בפארק לכיש
ילד נהרג כתוצאה מקריסת עץ בפארק לכיש