הוד השרון

מכניסים אור לחיים

לרגל חג החנוכה קורא רב חב"ד הוד השרון, הרב שמשון טל, להמשיך ולתרום למען מפעל ההזנה של בית חב"ד "מנה חמה" שפועל בעיר ועוזר לאנשים נזקקים לקבל ארוחה חמה עד פתח ביתם

קרן שלהבת 29/11/2018
הרב שמשון טל (צילום: קרן שלהבת)

 מפעל ההזנה של בית חב"ד "מנה חמה" פועל בעיר בהוד השרון ועוזר לאנשים נזקקים לקבל ארוחה חמה עד פתח ביתם. מי שאחראי על המיזם הקהילתי והאנושי הזה הם אנשי בית חב"ד הוד השרון בראשם עומדים הרב שמשון טל, אשתו גאולה, ומתנדבים רבים שמגיעים לבשל ולחלק ארוחות חמות למען אנשים שנבצר מהם לבשל ולאכול מסיבות שונות.  

 לרגל חג החנוכה קורא הרב שמשון טל להמשיך ולתרום למען המיזם שהקים. הרב שמשון טל, מנהל בית חב"ד: "אנחנו מסייעים בידי אנשים שלא יכולים לבשל מכל מיני סיבות. יש לנו מערך של מבשלות מתנדבות ושליחים שמביאים את האוכל לאנשים עד הבית. אנחנו אוספים ירקות טריים מחנות ירקות, שולחים לנו בשר ודגים ואת מה שחסר אנחנו קונים מתרומות של אנשים. יש לנו קופה קטנה של תרומות שממוקמת בפתח החנות של דני ואלי, מתחת לבית חב"ד ברחוב הבנים. נשמח אם אנשים ימשיכו לתרום לנו כדי שנוכל להמשיך ולהאיר את חייהם של הזקוקים לכך".

 איך אתם מגיעים למשפחות?

"הרבה חברים מתקשרים ומספרים על אדם שזקוק לעזרה וגם מפנים אלינו אנשים ומשפחות מהרווחה".

 המספרים עולים משנה לשנה?

"עולים ויורדים בהתאם למצב הכלכלי. כרגע אנחנו עומדים על 90 מנות בשבוע".

 איך אתה מסביר שבעיר מבוססת כמו הוד השרון יש כל כך הרבה נזקקים?

"לכל אחד יש זמנים קשים. ישנם אנשים שלמרות הקושי מצליחים להסתדר לבד וכאלו שלא. ישנם אנשים שנעזרים בנו גם לזמן מוגבל בשל מחלה. למשל אישה שעוברת טיפולים כימותרפיים ואין לה בעל בבית שיתמוך ויעזור. במקרים כאלו אנחנו מסייעים לה בהכנה והבאת מזון עד שתבריא".

ספר לי על מקרה שנגע ללבך במיוחד

"פנו אלינו בעבר מהרווחה וסיפרו לנו על ניצולת שואה שספונה בביתה. לא היו לה משפחה או חברים והיא נותרה לבד בעולם. אנחנו היינו הקשר היחיד שלה לעולם. המחלק סיכם איתה שאם היא לא בבית הוא משאיר לה את האוכל במקום מסוים. יום אחד הוא הגיע וראה שהיא לא לקחה את האוכל וכך הבנו שהיא נפטרה בגפה".

 הרב שמשון טל. אוסף ירקות טריים למען הנזקקים (צילום: קרן שלהבת)

הרב שמשון טל. אוסף ירקות טריים למען הנזקקים (צילום: קרן שלהבת)

מי ששותפה למיזם היא רעייתו של הרב, גאולה, מורה בבית ספר חב"ד בכפר סבא, אבל זה לא מפריע לה לנהל ביד רמה את כל הלוגיסטיקה של בית חב"ד בהוד השרון. "הכל בזכות אשתי שדוחפת מאחורי הקלעים", אומר הרב. "אמנם אותי רואים בפרונט אבל היא פעילה לא פחות ממני. היא אמא וסבתא במשרה מלאה ועדיין תורמת מכל הלב למען החברה".

אפרים מנשה, איש נדל"ן, מתנדב כבר ארבעה חודשים בבית חב"ד, מגיע פעמיים בשבוע ועוזר בכל מה שצריך. "היום אנחנו עושים דגים בתנור עם בטטה ופסטה. אנחנו משתדלים לגוון כדי שלאנשים יהיה טעים. הגעתי לכאן בעקבות מודעה שראיתי שמחפשים מתנדבים ומאז אני כאן. יש לי רקע בבישולים. הייתי טבח בצבא, הייתה לי מסעדה בנצרת עלית ובניו יורק וכאן אני זוכה להמשיך לבשל באהבה למי שזקוק".

הבנתי שאתם לא מסתפקים בלהשביע אנשים אלא גם דואגים לשמח את קהילת הוד השרון אנשים לקראת חנוכה.

"ביום יום אנחנו מנהלים כאן בית כנסת, אירועי בר מצווה, שיעורי תורה. מועדון לילדים. יש לנו מגוון פעילויות. עכשיו לקראת החנוכה אז אנחנו מאירים את העיר עם נרות. מביאים את השמחה לכל יהודי באשר הוא. משפחות וועדי בית שמעוניינים יכולים להזמין אותנו לטקס הדלקת נרות בבניין. אנחנו עורכים טקס הדלקת נרות, סדנאות יצירה ברוח החג ועוד".

מי שמעוניין לתרום ולעזור מוזמן להגיע לבית חב"ד ברחוב הבנים, או להשאיר תרומה בקופה הקטנה בחנות הצילום מתחת לבית חב"ד. כמו כן, ניתן לשלוח צ'ק לת.ד 282 הוד השרון.

 בעלי עסקים שרוצים לתרום מוצרי אוכל יבשים מוזמנים להתקשר לרב שמשון: 054-7770835. האוכל הוא כשר למהדרין.

 

 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
לא יתקיים עימות פומבי בין המועמדים לראשות העירייה
חנייה חינם לתושבים – בעד או נגד?
חנייה חינם לתושבים – בעד או נגד?
עבודות שירות לעורכת דין שהורשעה בעבירות מס
עבודות שירות לעורכת דין שהורשעה בעבירות מס
אליפות המיני-גולף יוצאת לדרך בעפולה
אליפות המיני-גולף יוצאת לדרך בעפולה
פעוטה נפצעה בתאונה בצפת
פעוטה נפצעה בתאונה בצפת
המועצה החדשה יצאה לדרך
הדואר בא היום
מתי ייפתח בית הקפה בחלקו הצפוני של הפארק?