הוד השרון

העזיבה של רונן

עכשיו זה סופי. רונן ויינשטיין כבר לא מאמן הפועל הוד השרון ומחליפו יהיה עוזרו ישראל אברג'יל. ויינשטיין מסביר מדוע נאלץ לעזוב, על מי הוא כועס, ומה לא יקרה גם בעשר השנים הקרובות

זאב גולדשמיט 29/11/2018
רונן ויינשטיין (מימין) וישראל אברג'יל. זה שהולך וזה שנשאר (צילום: זאב גולדשמיט)

כעת זה רשמי. המאמן רונן ויינשטיין התפטר מאימון הפועל הוד השרון ובמועדון נתנו לו את ברכת הדרך. מי שיחליף אותו בתפקיד המאמן הראשי בחודש הקרוב הוא עוזרו, ישראל אברג'יל. מדובר במינוי זמני ואם הקבוצה תמשיך להצליח, ייתכן שהוא יהפוך למאמן הקבוע עד לסיום העונה, כפוף להסכמתו. אברג'יל אמר לראשי המועדון שהוא רוצה לראות כיצד יתפתחו העניינים.                                                    

 ויינשטיין חזר בסוף השבוע שעבר מחופשה פרטית בחו"ל, ונפגש עם היו"ר יוסי שאבי והמנכ"ל עזרא חלף כדי להתעדכן לגבי סגל הקבוצה. אחרי שבתקופה האחרונה שוחררו מהסגל שמונה שחקנים מנוסים, ויינשטיין היה נחוש לעזוב. בית"ר נורדייה ירושלים מעוניינת בשירותיו, ולא מן הנמנע שעד שתקראו שורות אלה, ויינשטיין כבר יהיה תפוס.                       

בהוד השרון טוענים, שויינשטיין, שהגיע בקיץ במטרה להעלות את הפועל הוד השרון לליגה א', טען בפניהם שעם הסגל הנוכחי הוא לא מאמין שניתן לעלות ליגה. הובטח לו שהקבוצה תתחזק כעת בשחקנים בעלות לא גבוהה, ובחודש ינואר לאחר שיוזרמו כספים לקופת המועדון ישתחרר כסף לחיזוק מאסיבי יותר, אבל ויינשטיין כבר קיבל החלטה לעזוב. ראשי הפועל הוד השרון הבינו אותו ונתנו לו את ברכת הדרך. המנכ"ל עזרו חלף: "אנחנו נפרדים בצער מרונן ויינשטיין, מאמן מצוין שמאוד רצינו אותו והוא בנה אצלנו קבוצה טובה וחזקה. אין לי ספק שהוא יצליח בדרכו החדשה, אמליץ עליו לכל מועדון שירצה בשירותיו".                                                  

בראיון ל"הוד הכפר" אמר רונן ויינשטיין: "אין דברים כאלה בהיסטוריה, שעיר גדולה בישראל כמו הוד השרון לא נוקפת אצבע למען הכדורגל ומאפשרת לקבוצת הייצוג שלה לשקוע בגלל אגו או פוליטיקה. איפה כל קברניטי העיר שרק אומרים שאכפת להם הספורט? בעבודה קשה הבאנו את הקבוצה למקום הראשון בליגה ב', ולאף אחד לא אכפת. הקבוצה הייתה כבר עם רגל וחצי בליגה א', ניצחנו בלי הפסקה, ניצחנו את הקבוצות החזקות. נשאר לנו עד סוף הסיבוב רק קבוצות 'פח', הייינו יכולים לברוח לכל הליגה. ואז ברגע אחד הכל התפרק. עוד עשר שנים לא יוכלו לבנות קבוצה כזאת כמו שאני בניתי".

 רונן, אמרו שבינואר הקרוב יהיה כסף להביא שחקני חיזוק אחרים. לא חשבת בסיטואציה מסוימת להישאר?

"עד ינואר יכול להיות שכבר לא נהיה רלוונטים במאבק על העלייה. זה הוריד לי את כל האוויר. לא באתי להוד השרון להעביר את הזמן, באתי במטרה להעלות את הקבוצה ליגה. לא אשאר בקבוצה ששחררה שמונה שחקנים שהבאתי ובחרתי בפינצטה. לא נראה לי שימצאו כל כך מהר שחקנים שימלאו את החסר. אמרו לי שלא קיבלו את התמיכה שהבטיחו, והם מרימים ידיים, אז קיבלתי את ההחלטות שלי".

אתה נשמע עצוב

"ברור, עצוב זו מילה עדינה. אני ממש שבור מכל מה שקרה בהוד השרון. אני והעוזר ישראל אברג'יל בנינו קבוצה נהדרת לאחר מחשבה עמוקה. הבאנו שחקנים שיתאימו לאופי של הקבוצה, וברגע אחד פירקו כל מה שבנינו. להיות מאמן זה כנראה מזוכיסט".

לדעתי כל הסיפור זה פער של 200 מאלף שקל, לא?

"בדיוק כך. היו צריכים לעשות מאמץ לגייס הלוואה, ולכסות את זה מתקציבים העתידיים, אבל זה לא התפקיד שלי. כמו שאמרתי, אף אחד בעיר לא מוכן להירתם למען הכדורגל".

מה אהבת בתקופה שאימנת בהוד השרון?

"אהבתי הכל, עד הרגע ששחררו שחקנים. אהבתי את השחקנים, את הגישה והתפקוד שלהם, שהיינו חזקים מנטלית, אהבתי ששחקנים צעירים שהעלינו השתלבו יפה". בתוך כך, המנכ"ל עזרא חלף החתים השבוע שלושה שחקנים חדשים: הקשר דורון ברוך מהפועל בקעת הירדן, שחקן כנף גיא רוזנבלום (לשעבר בהפועל ר"ג והכח) וקשר התקפי דניאל אברהם, שחוזר לקדנציה שנייה במועדון.                                   

 כזכור, לפני שבועיים הוד השרון הפסידה בביתה לאורתודוכסים יפו, ולמרות זאת מצבה טוב והיא צועדת במקום הראשון עם 24 נקודות, כמו לשנייה בטבלה שמשון ת"א.                                                                                      

מחר (שישי) הוד השרון עם ישראל אברג'יל על הקווים תצא למשחק חוץ נגד מ.ס צעירי טייבה שנמצאת מתחת לקו האדום. מדובר במשחק לא פשוט נגד יריבה שנלחמת על חייה בליגה. אם הוד השרון תעבור משחק זה בהצלחה, יתכן שהאווירה החיובית תאפשר לקבוצה לשרוד את תקופת הביניים עד לחודש ינואר, בתקווה שאז הקבוצה תתחזק בשחקנים מנוסים.

 


עוד בהוד השרון
קרן שלהבת 10/12/2019
זאב גולדשמיט 05/12/2019
זאב גולדשמיט 26/11/2019
זאב גולדשמיט 19/11/2019
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 13/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
יוזמה חדשה למען ילדים אלרגיים
יוזמה חדשה למען ילדים אלרגיים
מרימים לספורטאים
פעוט נחנק תוך כדי שתיית מרק
פעוט נחנק תוך כדי שתיית מרק
ליאת קרן. סבלה בילדותה מבדידות וקשיים חברתיים
"כל ילד חייב להרגיש אהוב, שייך ורצוי"
נעצר חשוד באונס קטינה
על אהבות וחרדות
על אהבות וחרדות
פותח דף חדש
דרום תל אביב - השקעה נבונה?
דרום תל אביב - השקעה נבונה?