הוד השרון

'נשים זה לא הפקרות'

מאות מפגינים, בהם עובדות ועובדי עיריית הוד השרון וחברי מועצה התכנסו להפגנה נגד אילמות כלפי נשים. ראש העירייה אביב כוכבי שהצטרף למפגינים: " זו אמירה שחשוב להשמיע"

זאב שרגא 05/12/2018
מימין: חבר המועצה מאיר חלוואני, מנכ"לית העירייה חנה גולן, חברת המועצה עדי ברמוחה, ראש העירייה אמיר כוכבי וחברות המועצה רינה שבתאי, יעל ברזילי, כנרת כהן ונאור שירי (צילום: זאב שרגא)

אתמול (שלישי), התקיימה ברחבי הארץ מחאה היסטורית אפשר לומר, במהלכה מחו עשרות אלפי נשים וגברים בנקודות השונות, נגד האלימות הגואה כלפי נשים ובדרישה להתערבות מיידית של הממשלה. ההפגנות התקיימו במהלך היום בצמתים מרכזיים ברחבי הארץ ובערב התכנסו המוחים בעצרת המרכזית בכיכר רבין.

ערב ההפגנה הודיע ראש העירייה הנכנס אמיר כוכבי, על תמיכתו ללא סייג במחאה הארצית, תוך שהוא מורנ לעירייה להיערך לטובת הסעות חינם לתושבות ותושבי העיר המעוניינים לקחת חלק בהפגנה בתל אביב: "מחר אכנס לתפקיד ראש העירייה. זהו תפקיד משמעותי עם כח רב ואיתו אחריות רבה", הודיע כוכבי בדף הפייסבוק שלו, "מחר הוא גם יום מאבק מיוחד נגד אלימות כלפי נשים. האלימות הזאת גבתה השנה מחיר בלתי נסבל והמצב הוא מצב חירום אמיתי. ביקשתי ממנכ"לית העירייה להכין תכנית חינוכית עירונית למאבק באלימות שתועבר בהמשך לעובדות ועובדי העירייה וכצעד תומך ביום המיוחד מחר - לאפשר לעובדות ולעובדי העירייה המעוניינים בכך להשתתף בהפגנה שתיערך מחר בשעה 14:30 בצומת שרונים. בנוסף, תיערך עיריית הוד השרון להסעות עבור תושבות ותושבי העיר המעוניינים להגיע לעצרת המרכזית מחר בערב בת"א. אני מזמין את התושבות והתושבים המעוניינים בכך, להירשם בקישור המצורף עד השעה 10 בבוקר כדי שהעירייה תדע להיערך בהתאם. ביחד נשים סוף לאלימות".

בשעה 14:30 התכנסו מאות מפגינים בצומת קניון "שרונים" בהם כלל עובדי העירייה, חברי המועצה הנבחרים וכן ראש העירייה בעצמו שהגיע להביע הזדהות מלאה עם המחאה: "ההתגלגלות של המחאה כחלק מיום זעם אזרחי והיה ברור שגם הגופים הציבוריים צריכים לקחת חלק. הם מתעסקים בבעיות אלימות גם ביום יום בטיפול בצרכים באופן מיידי וגם בטיפול אסטרטגי לאורך זמן", אמר כוכבי בהפגנה, "ברור שאוזלת היד שהזניקה את יום הזעם הזה, חייבה גם אותנו כמעסיקים די גדולים במשק לקחת חלק במחאה ולהפעיל לחץ על גורמי ממשלה כדי לתקצב ולתכנן נכון את המהלכים הבאים.

 "ביחד עם מנכ"לית העירייה נבנה תוכנית הדרכה בקרב עובדות ועובדי העירייה ונבחן את הדברים לשלב את זה גם עם מערכת החינוך כולה. זה למעשה מענה שבא להגיד שלרשות מקומית או עירייה יש הרבה יותר אחריות על הציבור ועל מרקם היחסים בין תושבות ותושבים, מאשר פינוי אשפה ותחזוקה של מנורות רחוב. יש פה אחריות חינוכית וערכית מהמעלה הראשונה וזה המעט שיכולנו לעשות גם בלוח הזמנים שאנחנו נמצאים בו שכן זהו היום הראשון שלי בתפקיד. אני חושב שזו אמירה שחשוב להשמיע אותה ואני גאה בעובדות ועובדי העירייה שהתייצבו להפגנה הזאת."


zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
למידה בTOUCH
14 נפגעים קל בשריפה בגדרה
הקואליציה ברחובות יוצאת לדרך!
דייגים נחקרו בחשד לגרימת מותו ברשלנות של צוללן
תומר רוזנפלד מנהל סניף הרצליה, חנה פריזן יור חב פעילים, עדי שפיר מנהלת אזור השרון
מחשבים מסלול מחדש
התחדשות עירונית בשכונת עג'מי ביפו
מגוז קשה לפיצוח
מח יולדות חדשה נחנכה באיכילוב
מחלקת יולדות חדשה נחנכה ב"איכילוב"