הוד השרון

חינוך וקהילה בהוד השרון

הצלחה למסיבת חנוכה - 'רמוסינזון', ופרס החינוך המחוזי לתיכון טכנולוגי נעמ"ת השרון

זאב שרגא 06/12/2018
הורים מתנדבים לשמירה על הילדים (צילום: זאב שרגא)

הצלחה למסיבת חנוכה - 'רמוסינזון'

 ביום שני השבוע התכנסו מאות מתלמידי התיכונים רמון ומוסינזון למסיבת חנוכה השנתית "רמוסינזון" שהתקיימה באולם האירועים על גג מתחם הקניות "אושילנד" בכפר סבא. כבכל שנה נערכו בהנהגת ההורים ללוות את התיכוניסטים בדרכם למסיבה ובמהלכה, זאת על מנת למנוע צריכת אלכוהול או סמים ולהעניק סיוע ראשוני לתלמידים "מבושמים" באלכוהול. למודי לקחים משנים קודמות העבירו ההורים, כולם כאחד מתנדבים, את נקודת ההתכנסות ויציאת האוטובוסים לבית הספר מנחם בגין במתחם 1200. יו"ר ועדת סיכונים סמים ואלכוהול בהנהגת ההורים, יניב שנל ויו"ר הנהגת ההורים, מירום שיף, ניצחו ביד רמה על שמירת הסדר בנקודת ההתכנסות כשעל הביטחון והבטיחות של התלמידים אמונים פקחי העירייה, בניצוחו של נפתלי אלמגור.

התלמידים עברו 3 נקודות בידוק שונות בכדי לוודא שאכן לא צרכו אלכוהול, בכניסה למתחם בית הספר, שם גם המתינה להם עמדת שתייה חמה, קרואסונים ובורקסים שהכינו ההורים מבעוד מועד. נקודת בידוק נוספת הוקמה ביציאה האחורית של בית הספר אל שרוול הגישה לאוטובוסים ורגע לפני העלייה לאוטובוס עצמו, נקודת בידוק נוספת. אין ספק כי לא מעט תלמידים הגיעו למסיבה כשהם כבר מתודלקים והריח החריף של האלכוהול ניכר באוויר, אולם בשונה משנים עברו, לא נרשמו מקרים קיצוניים של התעלפויות או חלילה פינוי לבית החולים. תלמידים שנראו שיכורים מדי לא הורשו לעלות לאוטובוס ועוכבו דקות ארוכות בצד, כשהם מתבקשים לשתות מים ולהירגע ותלמידה שחשה כי היא זקוקה לעזרה הזעיקה את הוריה, בעוד אחת האימהות המתנדבות תומכת בה כשהיא מדדה אל עבר אחד הספסלים.

 נציין כי במסיבה עצמה המתינו לתלמידים אנשי סיירת הורים, שלקחו על עצמם כאמור ללוות את התלמידים במהלך המסיבה עצמה. גם שם לא נרשמו אירועים חריגים פרט לתלמידה אחת שפונתה לביתה לאחר שחשה ברע, כנראה נוכח צריכת אלכוהול.  "לאחר חודש של עבודה מאומצת של ועדת סמים ואלכוהול, של הנהגות ההורים, אגף הביטחון, סיירת הורים ומארגני המסיבה הצעירים, ניתן לסכם ערב מוצלח ללא אירועים חריגים במסיבה שהפכה למסורת, 'רמוסינזון'",סיכם יו"ר הוועדה, יניב שנל, "שמחתי לראות מאות בני נוער רוקדים חוגגים. זאת בנוסף למסורת חדשה בהוד השרון – "'משאירים את תלמידי החטיבות בעיר'  - בכל החטיבות נערכו מסיבות מוצלחות מאוד במקביל, תוך שיתוף פעולה בין החטיבות השונות, הנהגות ההורים והנהגות התלמידים."

"השינוי הגדול התחיל בנקודת הסעות מסודרת אשר יצאה ממגרש הספורט בבית הספר מנחם בגין", אמר שנל, "נוכחות הורים משמעותית, בשטח העלייה לאוטובוסים, עם עין פקוחה כתף תומכת תה חם ורוגלעך.  סדר מופתי בעזרת הביטחון של העירייה ומארגנים שראויים לכבוד רב. לסיכום בשטח ראינו פחות אלכוהול, עבודה יפה של כל הגורמים ומארגנים צעירים ורציניים. בהחלט אחד החגים השמחים והאירועים המוצלחים."

 כמה נרשמו ל'בית הספר של החגים'?

 לראשונה בחופשת חנוכה נפתחו בתי הספר והגנים במשך חמישה ימים לפעילות חינוכית במסגרת הרפורמה של שר החינוך, נפתלי בנט, לקיצור ימי החופשות.  בסך הכל צפויים להשתתף כ- 560,000 ילדים מכל רחבי הארץ ובכל המגזרים  בימי הפעילות ועל פי נתוני משרד החינוך, 896 תלמידי בתי הספר היסודיים בהוד השרון ייקחו חלק בפעילות, לצד 1,739 ילדי הגנים.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "משרד החינוך משלים את המעטפת הרחבה שהוא מעניק לתלמידים בשעות הפנאי. לאחר שתכנית "בתי הספר של החגים" נחלה הצלחה גדולה בפסח, אנחנו נערכים להמשיך אותה גם בחנוכה. בימים הקרובים הילדים בגנים ובבתי הספר יגיעו אל מוסדות החינוך וייהנו מפעילות חינוכית עשירה, מהנה ואיכותית. למעשה, "בתי הספר של החגים" מצטרפת למערך שלם של תכניות שהמשרד מוביל במהלך השנים האחרונות להעמקת התוכן החינוכי של התלמידים בשעות הפנאי; הצהרונים, תנועות נוער, ארגוני נוער ו"בתי הספר של החופש הגדול" מהווים היום תשתית ענפה להעשרת הידע של התלמידים, ושדה חינוכי חשוב לפיתוח של מיומנויות רבות, בהן שותפות, למידה עצמית ויצירתיות. אין ספק שלאלה יש תרומה חשובה בפיתוח דמותו של בוגר מערכת החינוך במאה ה- 21'".

פרס החינוך המחוזי לתיכון טכנולוגי נעמ"ת השרון

השבוע נרשמה התרגשות גדולה בקרב תלמידי ומורי התיכון הטכנולוגי נעמ"ת בהוד השרון, עת נודע על זכייתו של בית הספר בפרס החינוך המחוזי של משרד החינוך. "לפני שבוע ביקרה אצלנו ועדת הפרס, צפתה בשיעורים, פגשה את צוות בית הספר, תלמידים והורים שרצו לבוא ולשתף את תחושותיהם והצלחתם ילדיהם וההתרגשות שלנו ושל האורחים הייתה גדולה," אמרה מנהלת בית הספר, נסיה בועז, "חיכינו בסבלנות והרבה מכם התעניינו ובדקו והיום הגיעה הבשורה - פרס חינוך עבור בית הספר שלנו, הוא בהחלט אבן דרך גדולה וחשובה לצוות ולתלמידים. עבודה רבה עוד לפנינו ואף פרס לא יעצור אותה. נמשיך את העשייה הענפה ונמשיך להוציא בוגרים שממצים את יכולותיהם ובאים לבית ספר באהבה. תודה לצוות המופלא שלי: למורים המקצועיים, למחנכות לצוות ההנהלה, לשומר, מזכירותיי, אב הבית, איש התקשוב, הצוות הטיפולי, שעובדים בהרמוניה, מכל הלב ועושים הכל למען בית הספר. תודה לבוגרים ולתלמידים האהובים ולהוריהם שבחרו בנו כבית חינוך ואהבה לילדיהם.

 "תודה לרשת החינוך של נעמת, בהובלתה של מינה שפי, מנהלת הרשת שנותנת לנו לעוף הכי גבוה שאפשר. למפקחות היקרות שלנו שמלוות אותנו לאורך הדרך,  יעל ברקול, ליאורה דקל, סביונה גיל ולצוות המטה. תודה לעיריית הוד השרון, לחי אדיב שבחר לתת לנו הזדמנות, ליפה עזרא מנהלת אגף החינוך, לאבי קמינסקי סמנכל חינוך ורווחה על כל העזרה והתמיכה. לכל האנשים מהעירייה שהיו איתנו והאמינו בנו מהרגע הראשון: אסנת סטוצ׳ינר, אסף יפת, הילה שטרן, רינה ומנחם מקידום נוער ועוד רבים וטובים אחרים. תודה גדולה לאגף שחר על כל הליווי, האהבה והתמיכה: לריקי מורנו, נעמה כץ, שני תורג'מן, ואסתי ברנד. תודה ענקית לאמדוקסים שלנו, הגב והאוזן הקשבת שלנו: נתן בזמנו וכיום נועה קופמן ורועי עמרני האהובים."

 ראש העירייה בבית עמיחי

 ביום שני השבוע התכנסו חברי בית עמיחי וצוות העובדים והמטפלים לטקס הדלקת נרות מסורתי, בו נכח ראש העירייה הנכנס, אמיר כוכבי, יום לפני כניסתו הרשמית לתפקיד. בעמותת עמיחי התרגשו נוכח הביקור הממלכתי ופרסמו פוסט בדף העמותה, בו הודו לכוכבי: "סדרי עדיפויות שמעוררים השראה," נכתב בדף העמותה, "יום לפני כניסתו לתפקיד, ביום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, הגיע ראש עיריית הוד השרון הנבחר, אמיר כוכבי, להדליק נר עם החברים בעמותת עמיחי. תודה ענקית וכבוד גדול."

ראש העירייה, אמיר כוכבי ואבי פרבר, יו

ראש העירייה, אמיר כוכבי ואבי פרבר, יו"ר העמותה (צילום מתוך דף הפייסבוק)

 מועדון ברידג' חדש בעמותת קלי"ק

 במרכז הוד לאזרחים וותיקים, המופעל ע״י עמותת קלי״ק ובשיתוף העירייה, נפתח בשבוע שעבר מועדון ברידג', תחת מטריית ההתאגדות הישראלית לברידג'. עמותת קלי"ק, במסגרתה פועלים מזה מספר שנים חוגי ברידג' במרכז הוד לגיל השלישי ברמות שונות, ובהיותה מודעת ליתרונות אלה, בעיקר לבני הגיל השלישי, הרימה את הכפפה והחליטה, בשיתוף עם שני שחקנים, מורים לברידג', לפתוח מועדון תחת קורת גגה. בחודש הראשון תיערכנה התחרויות ללא תשלום ופרטים נוספים ניתן לקבל אצל המורים: עמי – 058-5453385 או גדעון 052-3567663

מועדון הברידג' של עמותת קלי

מועדון הברידג' של עמותת קלי"ק (צילום: פרטי)


 

 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
ירידה בהיקף הנסיעה בחופים
ירידה בהיקף הנסיעה בחופים
נכנס יין יצא סוד
"רחשי לב" מצדיעים לבנות השירות
בופה בוקר
חברת נתיבי ישראל מעדכנת לגבי התקדמות בניית כביש 531
ילדה ניצלה מחיידק אלים בזכות רופאי מאיר
מה הלחץ?
חניכת מגרש הכדורגל בצפת