הוד השרון

הצעדה שלא הייתה

מבוכה בצעדת רון ארד: תושבים הגיעו לצעדה, שילמו על ההשתתפות ויצאו לדרכם, כשבפועל הצעדה בוטלה

זאב שרגא 06/12/2018
צעדת רון ארד אשתקד (צילום ארכיון: עיריית הוד השרון)

בשבת האחרונה אמורה הייתה להתקיים בהוד השרון צעדת רון ארד המסורתית לציון 32 שנים לנפילתו בשבי של הנווט רון ארד, תושב העיר. הצעדה מתקיימת מדי שנה ומושכת אליה אלפי צועדים והשנה נדחה מועד קיומה פעמיים, זאת בשל תנאי מזג האוויר החורפיים. בשבת כאמור, אמורה הייתה הצעדה לצאת לדרך אולם בעקבות תחזיות מזג האוויר והבוקר הגשום משהו, התלבטו תושבים רבים האם הצעדה מתקיימת כרגיל או שמא נדחתה בשלישית?

 למערכת "לוקאל" הגיע תיעוד של תושבת העיר שפנתה אל דף העירייה בפייסבוק כדי לוודא את קיומה של הצעדה, שם נענתה כי הצעדה מתקיימת כמתוכנן ואף קיבלה הזמנה להגיע כמובן. תושבים אחרים הגיעו לנקודת הזינוק, שם שילמו בעבור ההשתתפות אולם נמסר להם כי יש באפשרותם לקחת את המדליה והתעודה כבר בנקודת הזינוק, שכן לא ברור האם בנקודת הסיום ימתין להם מישהו כיוון שהצעדה ככל הנראה, מבוטלת.

 מעדויות של צועדים עולה כי ההכנות לצעדה בוצעו כמתוכנן. מתקני מתנפחים לילדים שהותקנו בשטח הפארק יום לפני כן, שלטים וסרטים התוחמים את המסלול ומכוונים את התושבים וכאמור – נקודת פתיחה מאוישת, אולם ללא נקודת סיום. כשלמעשה הצעדה כאמור, "בוטלה".

 דיון בנושא התפתח בפורום אביב למען התושבים. "אנחנו יצאנו לצעדה ב-7:30, מצוידים במטריות. נרטבנו קצת ובכל זאת נהנינו", כתבה אחת התושבות, "בנקודת הסיום הבנו שהצעדה בוטלה. ההיערכות הייתה מלאה לאורך כל הדרך - נקודות מים, ניידות משטרה וסדרנים. נראה לי שגם הם לא ידעו על ביטול הצעדה".."

 "אבא שלי הגיע לצעדה בערך ב- 7:40 היום בבוקר, שילם וקיבל כובע, וכשהגיע בשעה 9:00 לסוף המסלול לא היה שם כבר אף אחד", כתבה אחת התושבות, "המארגנים הציעו לו לקחת את המדליה בהתחלה והוא אמר להם מה פתאום בהתחלה? ענו לו שאולי הם לא יהיו פה כשהוא יסיים. זה היה נשמע לו כל כך מופרך, שהוא לא חשב שהם רציניים. מי אחראי למחדל הזה?".

 ביקשנו את התייחסות העירייה לדברים, כמו גם לשאלה מדוע הצעדה שבימיה הטובים השתתפו עשרות אלפי אנשים, לא מועתקת למועד נוח יותר,  מאשר ימי החורף הגשומים?

 העירייה: הגשם היה חזק מהצפוי

 מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "צעדת הוד השרון, צועדים עם רון בלב, אכן תוכננה להתקיים ביום שבת האחרון וזאת על פי תחזיות מזג האוויר אשר צפו ממטרים פזורים וקצרים בשעות הבוקר המוקדמות והתבהרות החל משעות הבוקר המאוחרות. בהתאם, נערכה העירייה על כלל האגפים והמחלקות השותפים לאירוע על מנת לקיימו. לצערנו הרב וכפי שקורה לעיתים, תחזיות מזג האוויר התבררו כשגויות והגשם שהיה חזק וממושך מהצפוי הוביל להחלטה הבלתי נמנעת לדחות את הצעדה בשל הפיכתם של מסלולי ההליכה לבוציים מידי ושאינם מאפשרים צעידה, בעיקר עבור ילדים צעירים, תושבים וותיקים ואנשים עם מוגבלויות.

 "לפיכך, תושבים אשר פנו עד לשעה 7:30 נענו כי הצעדה מתקיימת ולאחר מכן, בשעה 8:00 נמסר לתושבים אלו עדכון, כמו גם לכלל תושבי העיר, באמצעות דף הפייסבוק העירוני, אתר העירייה והמוקד העירוני כי בלית ברירה נדחית הצעדה. בנקודת הכינוס המהווה גם את נקודת הסיום של הצעדה בפארק 4 עונות, נכחו נציגי העירייה עד לשעה 11:30. משתתפים אשר רכשו כרטיס מוזמנים לפנות לרשות הספורט העירונית בטלפון 09-7759613 על מנת לקבל החזר. אנו מודים לתושבים אשר הגיעו ולתושבים אשר תכננו להגיע ומתנצלים על חוסר הנוחות. מועד הצעדה החדש יפורסם בהמשך ומועד קבוע חלופי יישקל מול הנהלת העירייה החדשה".  

 

   zeevshraga1978@gmail.com


 


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
כתב אישום בגין גידול סמים
חשד: התבלבל בהילוך והתנגש בחנות
"עכשיו זה התור שלי "
נער הואשם ב – 14 סעיפי אישום בגין עבירות סמים
מתנות לפסח
יריד מתנות לפסח שיצרו אנשים עם מוגבלויות
פרויקט משכנות נחלים של חברת משהב בפתח תקווה
הסתיימה המכירה בפרויקט משכנות נחלים בפ"ת
הדיון על תכנית הבניה באפולוניה עובר לעליון
הדיון על תכנית הבניה באפולוניה עובר לעליון
הצלת חיים בשבילי זה ערך עליון
"הצלת חיים בשבילי זה ערך עליון"