הוד השרון

הסאגה שלא נגמרת

למרות הבעיות בזהות מאמן הקבוצה הפועל הוד השרון ממשיכה להוביל את הטבלה. ישראל אברג'יל מסביר מדוע אין כוונתו להישאר מאמן קבוע ומה צריך לקרות כדי שהקבוצה תעלה ליגה

זאב גולדשמיט 06/12/2018
ישראל אברג'יל (מימין). לבד לא אשאר (צילום: פרטי)

הפועל הוד השרון לא מפסיקה להפתיע. למרות הזעזוע בעמדת המאמן, הקבוצה משדרת עסקים כרגיל. ביום שישי השיגה ניצחון חוץ מרשים במגרש לא פשוט נגד מ.ס. צעירי טייבה 0:2 משערים שכבשו תמיר חלף ואדיר בהונקר.

בחלוף 11 מחזורים, הפועל הוד השרון ממשיכה לצעוד בראש טבלת ליגה ב' מחוז דרום ב' עם 27 נקודות, ולה נקודה אחת יותר מאור יהודה שבמקום השני ומשמשון ת"א שבמקום השלישי. הקבוצה כבשה מתחילת העונה 26 שערים, וספגה רק שמונה שערים, הכי נמוך בכל קבוצות הליגה.                                                                

כזכור, המאמן רונן ויינשטיין הודיע לאחרונה על עזיבתו ואת המשחק נגד טייבה ניהל ישראל אברג'יל, שעבד לצדו של ויינשטיין ונענה לבקשת ההנהלה להישאר. בהוד השרון מרוצים מאברג'יל ומקווים שהוא יסכים להישאר כמאמן ראשי עד סוף העונה. משיחה עם אברג'יל עולה, שבלי ויינשטיין הוא לא ימשיך לאורך זמן, והוא מקווה שהקבוצה תתחזק בצורה כזו, שויינשטיין יסכים לחזור.                        

"אני פה לשבועיים שלושה לבקשת ההנהלה, שאני רוחש לה כבוד והערכה, וכמובן בהסכמת רונן, כי במיידית חשבתי שאני צריך לעזוב יחד איתו" סיפר אברג'יל, "אין לי ספק שאני יכול להצליח בהוד השרון, אבל הגעתי לפרויקט ייחודי יחד עם ויינשטיין ואין לי עניין להמשיך לבדי בפרויקט הזה. הציעו לי בהוד השרון להישאר כמאמן ראשי עד סוף העונה, אבל זה לא מה שאני מחפש. אני יכול להבטיח שלבד אני לא אשאר עד סוף העונה".

אז מה יהיה עם הקבוצה בהמשך הדרך?

"אני שומר כרגע על הגחלת כדי ששום דבר לא יתפרק. אני בקשר עם ויינשטיין ומנסה לשכנע אותו שיחזור. ברור שזה מותנה בכך שהקבוצה תתחזק במיידי בחמישה-שישה שחקנים שאפשר לרוץ איתם עד סוף העונה, כי מתחילת העונה עזבו אותנו עשרה שחקנים, רובם מנוסים , שרונן בחר בקפידה".

מדוע ויינשטיין הזדרז לעזוב?

"ויינשטיין בחר לעזוב אחרי שכל מה שהוא תכנן ובנה, התפרק לו מול העיניים. בתחילת העונה רונן שכנע אותי להצטרף אליו אחרי שהכרנו בהכח ר"ג, שם עבדתי לצידו, והוא האמין שעם הנכונות של הנהלת הוד השרון לבנות כאן משהו יפה, זה המקום הנכון לנו לעת הזו, והאמנו שאפשר לעלות ליגה. עם הסגל שנשאר אחרי שחרור השחקנים קשה להאמין שנעלה, אבל ההנהלה אומרת שבכוונתה לחזק את הקבוצה, אז אנחנו מחכים".                                               

ישראל אברג'יל הוא איש מקצוע מוערך, שבשנים האחרונות בחר שלא לאמן בוגרים, אבל הוא נשאר בתחום האימון. אברג'יל הקים את P.F.T GROOP – חברה שעוסקת בניהול, טיפוח וקידום שחקנים צעירים. בנוסף, החברה מספקת שרותי סקאוט, סטטיסטיקה וניתוח וידאו למועדונים, לשחקנים ולסוכני שחקנים. החברה מקיימת מפעם לפעם אימונים לשחקנים הרשומים אצלה. החברה מעמידה לשחקנים מאמנים אישיים, תזונאי ספורט, מאמן מנטלי, עו"ד לייעוץ וליווי משפטי. על פי האתר, בצוות שלו מצויים שחקני עבר בולטים דוגמת ניר סביליה, רונן חרזי, גיורגי דרסיליה ואורי סלימן. במקביל, ישראל אברג''יל עוסק בשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע מחו"ל לצורך העברת שחקנים בולטים בארץ ובחו"ל.

אברג'יל, איך ניצחתם בטייבה עם הרכב מאוד צעיר?

"אני מסיר את הכובע בפני השחקנים, שעבור חלקם זו הייתה הופעת בכורה, שנתנו משחק הקרבה. זה לא מובן מאליו שעם סגל חסר ניסיון ניצחנו יריבה שנאבקת על חייה מהתחתית, מה גם שבגלל שהוד השרון במקום הראשון, כל יריבה שמשחקת נגדנו מגיעה במוטיבציה גבוהה".

אז אולי גם בסגל הנוכחי אפשר לעלות ליגה?

"ממש לא. אני קורא לקברניטי עיר, לראש העירייה החדש, להנהלה, לספונסרים ולכל מי שהספורט חשוב לו בהוד השרון, זה הזמן להושיט יד ולתמוך בקבוצה. עם תמיכה כספית לא גדולה אפשר לסייע לקבוצה להתגבר על הקשיים, אבל יפה שעה אחת קודם. אם קבוצת הכדורגל לא תקבל סיוע מיידי, היא תתקשה להישאר בצמרת, וזה חבל כי לעיר כזו מגיע קבוצה בליגה גבוהה יותר".                             

מחר (שישי, 12:30, גני צבי) תארח הוד השרון את מ.ס. רו"ח תל אביב.

 

 

 

עוד בהוד השרון
זאב גולדשמיט 07/10/2019
זאב גולדשמיט 25/09/2019
זאב גולדשמיט 19/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
זאב גולדשמיט 05/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שביתה במתחם הגנים
שלושה גני ילדים שבתו במחאה על אפשרות סגירתם
עולים למודיעין
מנכ"ל עיריית י-ם יסיים את תפקידו
גולש למסלול
עשרות מוסדות חינוך ברעננה שופצו
עשרות מוסדות חינוך ברעננה שופצו
גני הילדים החדשים והאנטנות הסמוכות. ההורים זועמים
להסיר את האנטנות הסלולאריות
הרוג בפיצוץ ברכב בחדרה
מרכיבים קואליציה