הוד השרון

סכנה– כלבים משוטטים

ברחבי הוד השרון ובעיקר בשכונות מתגברת תופעת הכלבים המשוטטים , שתוקפים, מאיימים ועושים צרכיהם במרחב הציבורי ללא כל השגחה ובניגוד לחוק

זאב שרגא 11/12/2018
כלבים משוטטים בנווה נאמן (צילום: פרטי)

תופעת הכלבים המשוטטים בהוד השרון מוכרת ומשפיעה על איכות החיים של כולנו, אולם נראה כי בחודשים האחרונים התופעה צוברת תאוצה, בעיקר בשכונות הוותיקות כמו נווה הדר, גני צבי, גיל עמל ונווה נאמן, שם אירע מקרה תקיפה חמור במהלכו חדרו 3 כלבים משוטטים לחצר פרטית, שם פרצו לכלוב ארנבים והרגו אותם. בעלת הבית פנתה למשטרה ואף לעירייה, אולם לדבריה לאחר התקיפה המשיכו הכלבים לשוטט בשכונה ללא מפריע, עוד ימים נוספים.

"מיד כשזה קרה התקשרנו למשטרה, שהגיעו למרות שהבהירו שהם לא קשורים למקרים כאלה", היא מספרת, "השוטרים הזמינו את השירות הווטרינרי והגיע פקח המחלקה שהיה פשוט מקסים. הוא הסביר לנו שזו תקיפה לכל דבר, תיעד את המקום בתמונות ואמר שנגד הבעלים של הכלבים המדוברים הוגשו כבר עשרות תלונות".

"רצינו לקבור את הארנבים וכיוון שלא היה לנו מעדר הציע הפקח שנתלווה אליו למחלקה והוא ישאיל לנו אחד, שם פגשנו את הווטרינרית העירונית ורצינו להציג לה את הבעיה במלואה, ולהבין איך מונעים מאדם חסר אחריות לגדל את הכלבים בלי השגחה? נתקלנו ביחס מזלזל מאוד ונראה היה שהסיפור שלנו כלל לא מעניין אותה. היא הסבירה שהעירייה רושמת דו"חות לבעל הכלבים אבל זה לא עוזר, עובדה – הכלבים שלו רצחו את הארנבים שלנו שהיו כמו בני משפחה. בבירור נוסף מול העירייה נמסר לאמא שלי שהכלבים יילקחו מהבעלים ב – 19.12 אבל בדקנו מול פקח המחלקה והוא אמר שזה לא נכון, שנרשמה לבעלים אזהרה. אבל אזהרות כבר נרשמו לו כמה וכמה פעמים, אז למה למעשה מחכים?"

 להקות של כלבים משוטטים

כאמור, להקת הכלבים שהרגה את הארנבונים בשכונת נווה נאמן אינה היחידה בעיר וברחבי השכונות ניתן למצוא עוד ועוד כלבים משוטטים שגדלים רשמית אצל תושבים אולם מסתובבים ללא השגחה ברחובות. תושבי שכונת נווה הדר מספרים גם הם כי בכניסה לשכונה ישנה להקת כלבים קבועה, המונה בין ששה לשמונה כלבים שמקבלים את פני הבאים לשכונה בנביחות מאיימות.

"אנשים שוכחים שאנחנו גרים בעיר מסודרת, למרות ההרגשה שהשכונות הישנות משדרות, כאילו מדובר בקיבוץ שבו ניתן לשחרר כלבים ללא הפרעה", מספרת אחת מתושבות השכונה, "הכלבים האלה עומדים בכניסה לשכונה כמו שומרים ונובחים על כל רכב, רוכב אופניים או הולך רגל שמגיע למקום. אומנם מדובר בכלבים לא גדולים במיוחד אבל זה לא נעים כשחמישה או שישה נובחים עליך בבת אחת ומשדרים כאילו הם עומדים לתקוף".

נציין כי גם בשכונת גיל עמל במגדיאל מסתובבים כלבים משוטטים ללא השגחה, כמו גם במרכז העיר, שם התופעה אומנם נדירה יותר, אולם קיימת. ביקשנו את התייחסות העירייה לדברים, כמו גם לשאלה כמה דו"חות נרשמו לתושבים בגין כלבים משוטטים מתחילת השנה ועד היום?

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "בעלי כלבים אשר אינם מקיימים את הוראות החוק מטופלים דרך קבע על ידי המחלקה הווטרינרית והפיקוח העירוני באמצעות אכיפה מוגברת ובהתאם לקבוע בחוק על ידי התראות וקנסות. מחודש אפריל ועד היום נתפסו כלביו של התושב האמור משוטטים 4 פעמים ובכל פעם ניתן לו קנס בנושא וכך גם במקרה הנידון: מיד עם קבלת פנייתה של התושבת נשלחו למקום שני פקחים והמשך הטיפול מבוצע על ידי הווטרינרית העירונית בין היתר באמצעות הודעה על כוונה לביטול רישיון שנמסרה לבעל הכלבים המשוטטים ובחינה של הליכים משפטיים נוספים".

zeevshraga1978@gmail.com

  

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אין להם 'תקומה'
פרלמנט הנוער מחלק אהבה
צפריר רוזן
מעיריית כפר סבא לעיריית חיפה
חנייה חינם לתושבים – בעד או נגד?
חנייה חינם לתושבים – בעד או נגד?
על חודו של קול
איתן גינזבורג במקום ה-19 ברשימתו של גנץ
הולך רגל נהרג בכביש 431
הולך רגל נהרג בכביש 431
עובד רשות מקומית חשוד בקבלת טובות הנאה
עובד עירייה חשוד בקבלת טובות הנאה