הוד השרון

רשת המטרו מגיעה לשרון

שלושה קווי מטרו יחברו בין ערי המרכז. איפה יעברו הקווים וכמה תחנות יהיו בכפר סבא, בהוד השרון, ברעננה, בהרצליה וברמת השרון?

זאב שרגא 13/12/2018
סוקולוב רמת השרון, בקרוב תחנת מטרו ברחוב? (צילום ארכיון: אלן שיבר)

עיתון "דה מרקר" פרסם השבוע כתבה אודות תוכנית המטרו שעתידה לקום במרכז הארץ ותיחשף היום (חמישי 13.12) בדיון הוועדה לתשתיות לאומיות. על פי הכתבה, "היעד הוצב לחברת נ.ת.ע שמופקדת על בניית הרכבת הקלה על ידי הממשלה הוא לסיים להקים עד שנת 2030 את רשת המטרו הראשונית במטרופולין המרכז. רכבת המיועדת לנסיעה באזור אורבני, ולשם כך היא מופרדת בנתיב תת קרקעי או עילי מהרחובות, באופן שמאפשר נסיעה מהירה מבלי לפגוע ברקמת שבה מתקיימים חיי העיר ופעילות המסחר והמגורים, ומבלי לסכן את הציבור".

 על פי הכתבה מדובר בשלושה קווים של המטרו שיחברו בין הערים במרכז הארץ. מטרו 1 שאורכו 73 ק"מ וכולל 53 תחנות – 14 יישובים, מטרו 2 שאורכו יהיה 28 ק"מ כולל 27 תחנות ב-8 ישובים ומטרו 3, אורכו 39 ק"מ כולל 29 תחנות בעשרה יישובים. בתכניות שהגיעו לידי דה מרקר מופיע מיקומן של 100 תחנות מטרו ביותר מ – 20 רשויות שבין כפר סבא ורעננה בצפון, רחובות בדרום ולוד וראש העין במזרח.

 עוד עולה מהכתבה כי בכפר סבא צפויות להיבנות 5 תחנות על קו מטרו 1. אחת מהן בגבול המזרחי, ליד מושב נווה ימין, תחנה שנייה מתוכננת ליד מרכז G  ושתי תחנות על רחוב ווייצמן, בצמתים עם הרחובות תל חי וסוקולוב. התחנה החמישית מתוארת על ידי נ.ת.ע כתחנה ליד בית החולים מאיר, אבל נראה שבית החולים נמצא כחצי ק"מ צפונית ממנה. 

 בהוד השרון השכנה יעבור קו מטרו 1 ומתוכנתת לו נסיעה אחת בדרך רמתיים, בקטע שבין רחוב המייסדים ורחוב משה שרת, ושתי תחנות ברחוב הבנים.

בהרצליה יעברו שני קווים – מטרו 1 ומטרו 3. בחלק המזרחי של הרצליה יהיו שלוש תחנות של מטרו 1, אחת במרכז האקדמי הבינתחומי, ושתי תחנות על שדרות בן גוריון. בחלק המערבי של העיר יהיו 3 תחנות של מטרו 3, במרינה, ברחוב נעמי שמר פינת אבא אבן בהרצליה פיתוח ובאזור שבן מחלף שבעת הכוכבים לתחנת הרכבת.

 ברמת השרון יהיו 2 תחנות של מטרו 1 – ברחוב סוקולוב ליד שדרות ביאליק ובצומת הכניסה הדרומית לעיר, בין מחלף הכפר הירוק לצומת ראשונים בנוסף, מתוכננות שתי תחנות של מטרו 3, בשטחים הפתוחים שבין הרצליה לגבול המערבי של רמת השרון: תחנה אחת צפונית בגבול המערבי של שטחי קיבוץ גליל ים, ותחנה נוספת דרומית, ממזרח לגלילות, ליד כביש מספר 5.

על פי הכתבה, רעננה תקבל לשטחה ארבע תחנות על קו מטרו 1. התחנות סומנו ליד תחנת רכבת ישראל ברעננה בצד הדרומי של העיר, ברחוב הראשי אחוזה במפגש עם רחוב גורדון, תחנה שלישית ליד קניון רננים ונוספת באזור התעסוקה הצפוני, במפגש עם כביש 4.

 

 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
עושה עסקים
קו 525 , יעבור דרך שכונת מורשה
קו 525 של אגד ייתן מענה לתושבי שכונת מורשה
תערוכות חדשות במוזיאון אשדוד
מוזיאון אשדוד לאמנות פותח 4 תערוכות חדשות
: עוז מאלאך - מנהל תכנית מודיעין-סגולות ומנהל ה-IT של כפר הנוער ימין אורד; יניב בן-נון, סמנכל פיתוח עסקי iProsis, ועמית ברקאי, מייסד ומנכל iProsis
SAP ו- iProsis יסייעו להכשיר נוער במצוקה לתפקידים טכנולוגיים בצה"ל ובחברות הייטק
מעבדת הסמים בהרצליה
עונשי מאסר לנאשמים בגידול עשרות קילוגרמים של סמים
מהו מטען נייד ומדוע הוא פופולארי ונפוץ כל כך?
מטענים ניידים לסלולרי – מה הופך אותם לפופולאריים כל כך?
צעיר נרצח ביפו
אשקלון במקום ה-12 בהולכי הרגל הנפגעים בתאונות
אשקלון במקום ה-12 בהיפגעות הולכי הרגל