הוד השרון

תמ"א 38– מי אחראי על הבטיחות?

במתחם תמ"א 38 ברחוב הגאולה בהוד השרון התרחשה תאונת עבודה ובנס לא נפגעו עוברי אורח, שבוע לאחר מכן הוצף הבניין בעקבות הגשמים והדיירים התבקשו להתפנות

זאב שרגא 13/12/2018
פרויקט תמ"א 38 ברחוב גאולה. תאונת עבודה והצפות בבניין (צילום: אלן שיבר)

לפני שבועיים התרחשה תאונת עבודה חמורה במתחם העבודות בפרויקט תמ"א 38 ברחוב הגאולה בהוד השרון, מתחם בנייה הכולל 3 בניינים ישנים. תאונת העבודה במתחם ארעה בשעות הבוקר, כאשר נפלו אל הרחוב עמודי ברזל כבדים שהונפו על ידי המנוף המקום. עמודי הברזל המכונים "רגלי תקרה" נחתו על אחד הרכבים שהחנה על הכביש, מחצו את גג הרכב, ניפצו את השמשות ורק בנס לא נרשמו פגיעות בנפש – הרכב היה ריק מאדם ועוברי אורח, למזלם, לא עברו במקום בעת התאונה.

אל המקום הוזעקה המשטרה וכן נציגי מחלקת ההנדסה בעירייה, שבחנו את האתר מקרוב והוציאו צו הפסקת עבודה עד לתיקון הליקויים שנמצאו על ידם. הדיירים בבניין עוד לא התאוששו מהתאונה החמורה ובשבוע שעבר, עת הוצפה הארץ בגשמים עזים, חדרו אל חדר המדרגות בבניין מספר 19 מים בכמויות אדירות, שהציפו גם את ארונות החשמל ואיימו לחדור אל הדירות עצמן. 

בסרטון שפורסם בדף הפייסבוק של "הוד הכפר" מתועדים השכנים בבניין, כשהם מתמודדים אל מול מראות לא נעימים – כמויות מים אדירות שחודרות מכל עבר. "כמו שאתם רואים, ככה נראה תמ"א 38 ברחוב הגאולה 19, ארונות חשמל רטובים, תשתית חשמל רטובה, גשם שיורד במסדרון כבר חמש וחצי שעות," אמרה אחת הדיירות בסרטון, "גרפנו את המים במשך חצי שעה ותוך חמש דקות תוכלו לראות שזה לא משנה שום דבר, ככה זה מהבוקר – יורד ויורד ואנחנו לכודים בדירות, שלחו עזרה, או סירות."  

 דיירי הבניין סיפרו כי במהלך הבוקר התקשו לקבל תשובות מהותיות אודות המשך הטיפול בהצפות, מצד נציגי קבלן הבנייה האחראי על המתחם. "אנחנו כבר שעות מתמודדים ככה עם המים ולא ברור לא מה בדיוק לעשות," סיפרה אחת הדיירות, "פנינו לחברה והבנו שאין עם מי לדבר שם, כיוון שהבעלים שוהה בחו"ל, אבל כשערבנו עורך דין בסיפור הזה התחלנו לקבל תשובות."

הדיירים התבקשו להתפנות מהדירות

אותן "תשובות" לכאורה הגיעו אל הדיירים בצהרי היום, בהודעה שנשלחה על ידי נציגת החברה ולפיה "לאור המצב המסוכן בחדר המדרגות הנכם מתבקשים להתפנות מדירותיכם וללון מחוץ לבניין." עוד צוין בהודעה כי נציג החברה עומד בקשר עם הדיירים, שלדבריהם, לא קיבלו פרטים נוספים מעבר להודעת הפינוי.

"אני לא מבינה לאן מצפים מאתנו שנלך עכשיו?" שאלה אחת הדיירות, "יש כאן שכנים עם ילדים, שכנה עם כלבים וחתול, איך אפשר לעזוב הכל ככה וללכת? ומי מבטיח לנו שהדירות עצמן לא יוצפו במים וייגרמו נזקים גם לתכולת הדירות עצמן? 

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "מבדיקה מול המוקד העירוני עולה כי במהלך סוף השבוע האחרון שהיה סוער במיוחד לא התקבלו פניות בנוגע לבניין ברחוב הגאולה 19. אנו שבים ומזכירים לתושבים כי בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות למוקד העירוני 108 הפועל 24 שעות ביממה על מנת שהצוותים העירוניים יוכלו לסייע".

לעניין תאונת העבודה נמסר בעירייה כי, "עם קבלת פנייה בנושא הגיעה למקום מנהלת מחלקת הפיקוח על הבניה בעירייה. במקום בוצעה חסימת המדרכה לצרכי אבטחה והוצא צו הפסקת עבודה באתר וזאת בכפוף לחוו"ד ממונה בטיחות ועד להשלמת תיקון הליקויים הנדרשים."

עוד ביקשנו לדעת בעירייה כיצד אם בכלל סייעה לדיירים שקיבלו הוראת פינוי מהקבלן?

 לצפייה בסרטון ההצפה בבניין היכנסו לדף שלנו "הוד הכפר – לוקאל הוד השרון" : https://goo.gl/KK3w6A

 


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תאונת דרכים קשה בתל אביב
בת 80 נהרגה כתוצאה מפגיעת משאית בתל אביב
חשד: נגר עקץ 12 מלקוחותיו
תושב חולון הותקף ונשדד בשומרון
מה זאת אהבה?
ילד כבן 6 נפגע מרכב
מרעננה לארווויזיון?
'כסף, או סכין בצוואר'
לבד על הגג, שבתות וחגים