הוד השרון

נדחה הדיון בתוכנית המתאר

עיריית הוד השרון ביקשה לקבל ארכה במתן תגובתה לעתירה נגד התוכנית לבית המשפט, על מנת ללמוד את הנושא לפרטיו. בוועד הפעולה מברכים על ההחלטה

זאב שרגא 13/12/2018
אמיר כוכבי. ללמוד את הנושא (צילום: יח"צ)

חברי ועד הפעולה נגד תכנית המתאר העירונית 2050 קיבלו השבוע רוח גבית למחאתם, זאת בהמשך לבקשת העירייה מבית המשפט, לדחות את מתן תגובתה בעתירה בנושא. כזכור, חברי הוועד הגישו עתירה כנגד התכנית שנדחתה על ידי בית המשפט, פרט לסעיף התכנון התחבורתי, בו אישר בית המשפט לעותרים להגיש התנגדותם לוועדה הארצית לתכנון ובניה. הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז, שאישרה את התכנית, ערערה על ההחלטה לבית המשפט העליון ואילו העירייה כאמור, ביקשה לדחות את הדיון הבא על מנת שניתן יהיה ללמוד את החומר טרם הגשת כתב התגובה לערעור.

בערעור שהגישה הוועדה המחוזית נכתב בין השאר כי, "יצוין כי הליכי קידום התכנית בכלל והליכי קידום הנושא התחבורתי בפרט, נערכו בליווי ובשיתוף אנשי מקצוע רבים, וכן נציגי הגופים האמונים על התחבורה, ובראשם משרד התחבורה, חברת נתיבי תחבורה עירוניים, רכבת ישראל ועוד. לנושא התחבורתי הוקדשו מספר רב של ישיבות עבודה, ועדות היגוי ופגישות הכנה טרם הבאת התכנית לדיון להפקדה בפני הוועדה המחוזית. הבדיקות התחבורתיות כללו יישום מודלים שונים בהתאם להנחיות משרד התחבורה, ובדיונים השונים שנערכו זוהו ואותרו הפתרונות התחבורתיים הנדרשים למימוש התכנית ואופן התחברות העיר למעטפת התחבורתית הארצית, כגון כביש 4, כביש 531 וכביש 402."

בהמשך לבקשת העירייה כאמור, נדחה הדיון הבא בעתירה ליום ב' 1.4.18 ואילו בוועד ברכו על הדברים.

 חבר המועצה לשעבר וחבר הוועד, יעקב שויצקי, "הדחיה הזו תאפשר לראש העיר ולוועדה המקומית החדשה ללמוד את הנושא ולהביע את דעתה בפני בית המשפט. אמיר כוכבי תמך בוועד הפעולה מתחילת דרכו ואנו מאושרים שסוף סוף יש לנו ראש עיר שמתקשר עם התושבים ופועל למענם. ועד הפעולה יעבוד עם ראש העיר ועם חברי המועצה והוועדה המקומית, כדי לאפשר את משיכת תוכנית המתאר לצורך תיקונה והתאמתה לתשתיות העיר ויכולותיה."

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "הדיון נקבע ליום 1.4.2019 ותגובתה של העירייה תימסר לבית המשפט כקבוע בדין . תגובת העירייה תהה בהתאם למדיניות הנהלת העירייה החדשה".

 

 

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אב ובנו חשודים בעבירות סמים
רב בית חבד ביקר באוקראינה
פ"ת אומרת לא לאלימות כלפי נשים
נשים לזה סוף
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
נערה מרעננה מארגנת בר מצווה לנער תושב העיר
נערה מרעננה מארגנת בר מצווה לנער תושב העיר
מקדמים תזונה בריאה
נפתח המרכז לפיתוח כלכלה מקומית בישראל