הוד השרון

עונת הקרמבו יצאה לדרך

סניף הוד השרון של "כנפיים של קרמבו"' פתח את שנת הפעילות ה- 16 מאז היווסדו, בהדלקת נרות חנוכה, בנוכחות ראש העירייה אמיר כוכבי

אתר לוקאל 16/12/2018
פתיחת שנה בסניף "כנפיים של קרמבו" הוד השרון (צילום: מאי אופיר, רכזת תקשורת סניף הוד השרון)

בתום חופשה ארוכה של הכנות וסמינרים ועם התרגשות גדולה בלב, פתחו עשרות פעילי סניף הוד השרון, הסניף הראשון והוותיק ביותר של "כנפיים של קרמבו", תנועת הנוער לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים, את שנת הפעילות השש עשרה של הסניף, בבית הספר ממלכתי א' שבעיר.

הפעולה החלה במעגל מוראלים גדול ומרגש, לו חיכו כל הפעילים קיץ שלם. שלוש קבוצות החניכים הפועלות בסניף חזרו הביתה, לשנת פעילות חדשה ומרגשת, בכדי להפיץ את האווירה והקסם המיוחד, אותו מכנים  הפעילים "רוח קרמבו".

על פי מיטב המסורת הקרמבואית של חג החנוכה, התאספו עשרות הפעילים של הסניף, סביב החנוכייה הנגישה וההתרגשות הגיעה לשיאה כשראש העירייה, אמיר כוכבי, חבר ותיק של הפעילים, הצטרף לשירת הברכות. בתום הטקס המרגש פנה כוכבי לפעילים ואמר: "זה סמלי להגיע להדלקת נרות בסניף 'כנפיים של קרמבו', סניף ותנועה שמפיצים אור במשך כל ימות השנה ועושים את החברה הישראלית מכילה וטובה יותר. אין צידוק מוסרי לאפשר סגירה של תנועת נוער אדירה שכזאת, על פועלה, פעילותיה ופעיליה ואני בטוח שהגורמים הרלבנטיים בממשלה יצליחו לשתף פעולה ולייצר תקציב יציב להסדרת ומימון פעילות ארוכת טווח של התנועה בסניפים הקיימים ובאלו שעוד יפתחו".

המדריכים והפעילים הנרגשים שחוו את הפעולה הראשונה, סיפרו בהתרגשות רבה על הפעולה. הילה שביט, 16, חונכת: "כבר מהרגע הראשון הייתה אווירה של ביחד, אחווה, הבנה וכיף. הרגשתי שייכת וחופשיה שכאן בקרמבו אני יכולה להיות עצמי".

יונתן בקשייב, 21, חניך בקבוצת הבוגרים הוסיף: "קשה לי למצוא את הדרך להסביר כמה קרמבו חשובה לי. וכמה התגעגעתי לכולם. זה מקום בו אני יכול להיות עצמי, מקום חברותי, מקבל ושוויוני. אני כבר לא יכול לחכות לפעולות הבאות".

הפעולה הראשונה הסתיימה בטקס השבעה מיוחד ומרגש שבו התחייבו כולם לשמור את ערכי התנועה, לקבל את השונה לאהוב ולכבד האחד את השני. בדומה למסורת הצה"לית של זריקת כומתות לאוויר, כאן התעופפו לשמיים עשרות בלונים בצבעי הסניף – כחול ולבן.

עבור הפעלים החדשים, הייתה ההשבעה כטבילת אש ראשונה בה התחילה דרכם באופן רשמי בתנועה.

בסוף הפעולה הראשונה כשהחניכים עולים להסעות עייפים, מאושרים ומרוצים, נשארו החונכים לפעולה משלהם שהחלה בשיתוף מרגש מהחוויות מהיום. אין ספק שיותר מהכול הייתה זו חוויה מעצימה עבור החונכים החדשים שהרגישו שנכנסו לתוך בית משפחתי, מחבק ומלא באושר ואהבה שמפיץ את האור שלו בקרב כל הסובבים אותו בשקט ובשמחה.

סניף הוד השרון פועל בבית הספר "ממלכתי א" בימי שלישי בין השעות 17:00-20:30

מאת: מאי אופיר, רכזת תקשורת סניף הוד השרון

 

  

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
ידו של הילד מחוברת לקרש
מסמר ננעץ בכף ידו של ילד בן 5 וחצי
סוגרים מעגל
מתפללים בבית הכנסת אהבת ישראל
בדרך לשלום בית
מגיע עם חגורת נפץ לסניף
"מגיע עם חגורת נפץ לסניף"
רצים וזוכים
השן הבריאה
"לקח לריאות": שן הוצאה מריאה של קשיש
טביעת אצבע הובילה לחשוד בפריצה למסעדה
טביעת אצבע הובילה לחשוד בפריצה למסעדה
סבא וסבתא דיגיטליים