הוד השרון

הפרס של הדס

עו"ד הדס תגרי, תושבת הוד השרון, מקימת הקבוצה למאבק בתאונות בניין זכתה בפרס יו"ר הכנסת

זאב שרגא 18/12/2018
הדס תגרי מקבלת את אות יו"ר הכנסת (צילום: הוד מרקוביץ')

יו"ר הכנסת, יולי יואל אדלשטיין, העניק השבוע את "פרס יו"ר הכנסת לאיכות החיים" לשנת התשע"ח 2018 לעמותת "מסע ישראלי" ולעו"ד הדס תגרי, תושבת הוד השרון ומי שהקימה את הקבוצה למאבק בתאונות בניין.

עמותת "מסע ישראלי" זכתה בפרס היו"ר בתחום קידום שלטון החוק, ערכי הדמוקרטיה ושמירה על זכויות אדם. העמותה, אשר נשיאה הוא מפקד חיל האוויר לשעבר, אלוף (מיל') אליעזר שקדי, מפעילה מסע ערכי, חינוכי וחוויתי להעצמת תחושת השייכות לעם, לארץ ולמדינת ישראל. מאז הקמתו,  לפני 13 שנים, השתתפו ב'מסע ישראלי' 270,000 בני נוער, חיילים, מפקדים וסטודנטים יהודים מרחבי העולם. בשנים האחרונות הרחיב הארגון את פעילותו לקהלים חדשים בחברה הישראלית ובהם מסעות משולבים לפצועי צה"ל.

 עו"ד תגרי כאמור, זכתה בפרס היו"ר בתחום מניעת תאונות, לרבות תאונות דרכים ותאונות עבודה, בדגש על ילדים ונוער. תגרי יסדה ומנהלת את ההתארגנות הלא פורמלית "הקבוצה למאבק בתאונות בניין", אשר בין פעולותיה איסוף והפצת מידע על תאונות ועל החברות המעורבות והנפגעים מהן, העלאה על סדר היום של נושא מיעוט מפקחי הבטיחות ותנאי העסקתם הלקויים, קידום דרישה לאיסור מוחלט על בני נוער לעבוד באתרי בנייה ועוד.

"בנובמבר 2015, בתקופה בה שקדתי על עבודת דוקטורט במשפטים, תפסו את תשומת לבי ידיעות תקשורתיות לקוניות על תאונות קטלניות שגבו את חייהם של 5 עובדים באתרי הבנייה בתוך 3 ימים", אמרה עו"ד תגרי בטקס הענקת הפרסים, "למרות שלא הכרתי את התחום, החלטתי מיד לרתום את ניסיוני המקצועי כמשפטנית של שינוי חברתי, כדי להעלות לסדר היום הציבורי את מה שהתברר, כבר בבדיקה ראשונית, כמחדל מחריד של הפקרת בטיחותם של העובדים באתרי הבנייה הגובה מדי שנה את חייהם של עשרות עובדים ופוצע אלפים.

 "נוכח העניין הציבורי הדל בנושא עד אז, הצעדים הראשונים שנדרשו היו תיעוד ואיסוף מידע על התאונות, על הנפגעים ועל החברות המעורבות; יצירת עניין תקשורתי וציבורי במחדלי הבטיחות, האכיפה והענישה, ברשויות האחראיות ובפעולות שעליהן לנקוט לשיפור המצב; ולקדם טיפין טיפין מהלכים של שינוי בהתנהלות החברות הקבלניות, משרדי הממשלה ובחקיקה. צעדים אלה הובילו לעניין ציבורי גובר בנושא; לשינוי חקיקתי שהביא לעצירת הפעילות באתרים בהם התרחשו תאונות קשות; לפרסום מידע על הפרות בטיחות, לשינוי תודעה והתנהלות בקרב חלק מהחברות הקבלניות; להטלת איסור על עבודתם של נערים באתרי בנייה; ולהקמתה של יחידה משטרתית לחקירת תאונות עבודה קשות, אשר עתידה להתחיל לפעול בסוף חודש זה".

 "תודה לאלפי החברות והחברים בקבוצת הפייסבוק של 'הקבוצה למאבק בתאונות בניין' שמייעצים, מפיצים מידע ותומכים", אמרה עו"ד תגרי, "מרגשת וכואבת במיוחד תרומתם של בני ובנות משפחותיהם של עובדים שנהרגו, אשר לצד ההתמודדות עם אסונם הפרטי, פועלים רבות כדי לחסוך מאחרים את הכאב שהם חווים. תודתי המיוחדת לרויטל סולימאן אסף, אלמנתו של ויטלי אסף ז"ל, וליליאן זידאן, אמו של ג'ואד חליל ז"ל, על מאבקכן הבלתי נלאה להעלאת המודעות והאכפתיות בקרב הציבור והרשויות לאסונם של עובדי הבניין. אני מודה לקרן פרס יו"ר הכנסת ולוועדת הפרס על בחירתן המשמחת בי כזוכת הפרס. המאבק למען בטיחות העובדים, למרות ההישגים שהושגו עד כה, טרם נחל הצלחה מספקת, ומספר הנפגעים הוא בלתי נתפס. אני מקווה שנצליח לגבור על הקשיים בדרך לשינוי הנדרש, ושלא ירחק מדי היום בו כל העובדים היוצאים לעבודתם ישובו לביתם בשלום."

   zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
גינה לי, קהילתית
זה לא נעים לראות שער סגור
15 שנות מאסר לתושב הדרום שביצע עבירות מין בבתו הקטינה
15 שנות מאסר לתושב הדרום שביצע עבירות מין בבתו הקטינה
פצוע אנוש בתאונה בכביש 431
פצוע אנוש בתאונה בכביש 431
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
עת לעזור
VOLVO ATP CHALLERNGER 2019
סבב ה-ATP מגיע לישראל
אחד מכל דבר