הוד השרון

המועצה החדשה יצאה לדרך

בישיבת המועצה הראשונה הודיע ראש העירייה אמיר כוכבי על פעילות העירייה בנושא הקצאת מבנים לטובת תנועות הנוער, כמו גם תמיכה בהרחבת הפעילות בבית הספר התיכון הדמוקרטי ובבית הספר האנתרופוסופי תמר

זאב שרגא 19/12/2018
חברי המועצה בסיום ישיבת המועצה הראשונה (צילום: זאב שרגא)

תושבים רבים הגיעו לישיבת המועצה החגיגית שהתקיימה אתמול (שלישי), בה הצהירו אמונים חברי המועצה החדשים במועצת העיר ה– 12 של הוד השרון. האירוע נפתח בקטע מוזיקלי של ההרכב המוזיקלי בשכבת י' במגמת המוזיקה בתיכון הדרים בהובלתו של אורי אפרת ובהמשך בקטע קריאה של מנחת הערב, מנהלת מחלקת תיאום ובקרה ומרכזת ישיבות מועצה, אתי ברייטברט, שתימצתה את ההיסטוריה של העיר והוקירה את ראשי המועצה והעירייה הקודמים, בהם גם ראש המועצה אליהו שמעוני, שאף נכח בטקס וזכה למחיאות כפיים מהקהל.

ראש העירייה היוצא, חי אדיב, ורעייתו מיכל, נכחו גם הם בטקס ואדיב הוזמן להיות הראשון שנשא דברים: "אני מייחד את דבריי לזכרה של רונה רמון ז"ל, אשר מסמלת בעיניי כולנו את ערכי אהבת האדם, הארץ, המדינה והצבא. פגשתי אותה, אישה מרשימה ומיוחדת, בפתיחת בית הספר התיכון על שם אילן רמון בהוד השרון, אחד מבתי הספר המצטיינים שלנו, המחנך ברוח ובדרך בה פעלה לאורך שנים, אותה רוח הפועלת גם בעירנו הוד השרון, העיר שהתברכה בקהילה ובנוער מצטיין, בהישגים, בערכים ובגיוס לצה"ל. עובדי עירייה ומנהלים מסורים ותושבים מדהימים. היסודות והשורשים של עירנו נטועים עמוק באדמה ולכם נבחרי הציבור אני אומר – השמיים הם לא הגבול בהוד השרון ויש עוד הרבה מה לעשות. אני מודה על הזכות שניתנה לי להוביל את העיר שלנו בחמש עשר השנים האחרונות ומאחל לראש העיר ולנבחרי הציבור הצלחה רבה בתפקידכם, כי הצלחתכם היא הצלחתנו".

 בסיום דבריו העניק ראש העירייה אמיר כוכבי, שי לראש העירייה היוצא חי אדיב, כמו גם לחברי המועצה היוצאים, בהם אביאל אברמוביץ', ועו"ד נוה גור. שאר חברי המועצה היוצאים, בהם תקווה גלאם, עו"ד שירלי אלנקווה, ד"ר יואב רוזן, יגאל הררי ואופיר טואיל לא הגיעו לאירוע ויקבלו את השי באופן אישי. מזכירת המועצה המיתולוגית, ניצה משה, זכתה אף היא להוקרה על פועלה הרב לאורך השנים.

 בהמשך הוזמנו לבמה תלמידים צעירים, נציגי תנועות הנוער בעיר, שסיפרו על פעילות התנועה ובהמשך בזה אחר זה עלו חברי המועצה להצהיר אמונים ולחתום בשמם על ההצהרה כלשונה: "אני מתחייב לשמור אמונים למדינת ישראל ולמלא באמונה את שליחותי במועצה". ואלו הם חברי המועצה החדשה: ארנון אברמוב, עו"ד כנרת אלישע כהן, רפי בן מרדכי, ברמוחה עדי, יפעת קריב, אביבה גוטרמן, נדב דואני, מאיר חלוואני, עו"ד משה חנוכה, רן יקיר, יעל עבוד ברזילי, עדי פרילינג אנקורי, חיים שאבי, רינה שבתאי, נאור שירי, יגאל שמעון.

ראש העירייה, אמיר כוכבי, נשא דברים ואמר: "מערכת הבחירות שהשארנו מאחורינו הציפה יותר מכל את הרצון הברור של התושבות והתושבים בהוד השרון אבל גם בארץ, להישמע באופן רציף ולהיות חלק אמיתי מתכנון העתיד העירוני והקהילתי. האתגר הגדול שלנו, כעירייה וכמועצה, הוא לייצר את התנאים שיאפשרו שיתוף ציבור אמיתי, רציף ובלתי נגמר, שיהפוך את העירייה לשותפה אמיתית של כלל תושבות ותושבי העיר. אנו נעשה זאת באמצעות הגברת השקיפות, הכנסת אמצעים מודרניים למעקב ובקרה על בקשות, החלטות וביצוען וגם על ידי מחשוב העירייה באופן שיצמצם את הבירוקרטיה ויפנה לכולנו זמן לעסוק בעיקר – מתן שירות לתושב ותכנון העתיד העירוני.

"מילים מובילות למעשים, הן יוצרות כר פורה לדמיון ולתקווה, הן מאפשרות לכולנו לחלום חלומות ולבנות אמונה, אבל הן גם סוללות את הדרך למעשים אמיתיים. בשבועיים שאני בתפקיד, אני לומד שהאתגר המרכזי שלי הוא לאזן בין הדחוף לבין לחשוב, בין הרצון לטפל במשהו מיידית, נקודתית לבין הרצון להניע תהליך שיבשיל וייתן פירות במורד הדרך. הצבנו יעד להפוך את הוד השרון לעיר שרואה את ילדיה ומייצרת להם מסלול התפתחות שמכין אותם לחיים האמיתיים. במסגרת הזאת הודענו על תכנון ובניית שני מתחמים חדשים לתנועות הנוער במערב העיר – בית לשבט געש והשני בית שיאפשר לכמה תנועות נוער לפעול במקביל. עדיין במסגרת היעד של עיר שרואה את ילדיה, פנינו השבוע למשרד החינוך בבקשה רשמית לאשר מסגרת תיכונית לשני בתי הספר הייחודים בעיר, בית הספר הדמוקרטי ובית ספר תמר.

 "אלו צעדים ראשונים לעיר שתשרת את כל ילדיה וכל תושבותיה ותושביה, אבל זו תהיה דרך לא פשוטה ותידרש בה סבלנות רבה, יהיו בדרך מהמורות ומכשולים ויהיו בה אתגרים והפתעות לרוב וגם היעד הזה אותו הצבנו, שצעדים להשגתו כבר התחלנו, מאוים על ידי תכניות בנייה ממשלתיות שאנחנו קוראים עליהם בעיתונים וחוסר בתכנון לטובת התושבות והתושבים וגם שם התחלנו בצעדים שיאפשרו לנו כעירייה לדאוג קודם כל לקהילה." אני יודע שהמגרש הפוליטי הציבורי הוא הפכפך. שיהיו לכולנו גם רגעים של אכזבה, רגעים לא מעטים של חוסר אונים אל מול תהליכים שכבר קרמו עור וגידים, אני יודע שיהיו תסכולים ממערכות מסורבלות וחוסר בתקציבים אבל אני גם יודע שאם יוצאים, מגיעים למקומות נפלאים. "היכולת שלנו כנבחרי ציבור וכעובדי ציבור לעשות, היא עצומה, הדלת שלי פתוחה לכל שותפה ושותף במועצת העיר שירצו לקחת חלק בשינוי המציאות בשנים הקרובות ולכל תושב ותושבת שעתיד העיר בראש מעניינים. נבחרנו כולנו על רקע של שיח ישיר ושקוף עם הציבור וכך גם ננהל את העירייה. הלכנו עם הלב והאמונה והתקווה שלנו, שצריך ויכול להיות פה טוב יותר, הלכנו עם ההבנה שהחכמה והידע נמצאים אצל הציבור הרחב.

"אנחנו עולים על דרך שתשים את תושבות ותושבי העיר במרכז סדר היום העירוני, כי זה אולי הדבר המשמעותי ביותר לעיר כמו הוד השרון בסוף שנת 2018, ההבנה שהעירייה והעומדים בראשה הם שותפים של התושבות והתושבים ועובדים איתם ובשבילם כדי לקיים מרקם חיים עירוני טוב יותר, צופה פני עתיד, שמזהה את הצרכים והיכולות ועושה את החיבורים הטובים לטובת כולנו.

 "על היכולת להגיע עד לכאן יש לי ארבע נשים להודו להן. הראשונה היא סימה חמתי. במישור הפוליטי חברי, לשותפתי בפוליטיקה ובנפש בשנים האחרונות, יעל ברזילי. על התמיכה, האהבה והחינוך- לאמא שלי יונה. על היכולת להיות כל כולי בתוך השליחות הציבורית, לעמוד התווך – לאשתי ואם בנותיי, מיטל.

"הציבור נתן לכולנו מנדט להמשיך להפוך מילים למעשים. הישיבה החגיגית הזאת הערב היא עוד תחנה במסע. והמסע הזה הוא לא שלי אישי, הוא לא רק של נבחרי הציבור או עובדי העירייה, אלא של העיר כולה – נבחריה ונבחרותיה, תושביה ותושבותיה ושל כל מי שנכנס בשעריה של עיר שצריכה ורוצה ויכולה להיות העיר הכי טובה בעולם. אני מאחל לכולנו הצלחה גדולה!"

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
הסתיימה חקירת אירוע הדקירה בשכונת יוספטל
"רחשי לב" מצדיעים לבנות השירות
יאיר אברהם תומך ברפי סער
המתנדב המצטיין
תחת אבטחה
בואו להצגה הכפולה
צעיר נפצע בינוני לאחר שנפל מצוק באיזור וואדי קלט
הקו החום של הרכבת הקלה יוארך ללנתבג
הקו החום של הרכבת הקלה יוארך לנתב"ג