הוד השרון

גידל עשרות שתילי סם ולא ירצה מאסר

עבודות לתועלת הציבור נגזרו על גבר שגידל בדירה בהוד השרון למעלה ממאה שתילי קנאביס

מיכאל פרוסמושקין 20/12/2018
גידל סמים, ירצה עבודות שירות (תמונה להמחשה iclipart)

עבודות לתועלת הציבור בהיקף של 250 שעות נגזרו לפני ימים אחדים על גבר, בן 37, שהורשע בגידול עשרות שתילי סם ובהחזקתם בדירה בהוד השרון.

לפי עובדות כתב האישום המתוקן, שהוגש לבית משפט השלום בכפר סבא, במהלך חיפוש שביצעו השוטרים ב–10 בינואר 2016, בדירה ברחוב משאבים בהוד השרון, שבה התגורר הנאשם התברר  כי בשני חדרים בקומה השנייה של הדירה החזיק הנאשם וגידל 122 שתילי קנאביס במשקל 18.9 ק"ג. בנוסף, החזיק בקרטון בחדר הכביסה קנאביס במשקל 89.53 גרם ועל רצפת חדר הכביסה, בתפזורת, כ-43 גרם נוספים של הסם.

במהלך ההליך המשפטי התקבלו שורת תסקירים בעניינו של הנאשם, מהם עלו נסיבות חיים קשות בהן גדל הנאשם. כמו כן, לאורך השנים עבד הנאשם בתחום הגננות באופן עצמאי, אך מאז מעצרו לא הצליח לשמור על יציבות תעסוקתית.  מגזר הדין עולה כי אין לחובת הנאשם הרשעות קודמות בישראל, אך הנאשם שיתף את שירות המבחן בכך שבהיותו בארה"ב הורשע בעבירות רכוש ובעבירה של בריחה ממשמורת.

עוד עלה כי הנאשם נחשף לסמים מגיל צעיר מאוד. כנער החל להשתמש בקנבוס באופן מזדמן ושימוש זה הסלים בהמשך לשימוש יומיומי. הוא הביע נכונות לטיפול, ומאז חודש מרץ 2017 משולב הוא בטיפול בחסות שירות המבחן שתוצאותיו היו טובות. לאור כך, המליץ שירות המבחן  שלא להטיל עליו מאסר בפועל או עבודות שירות כדי לא לפגוע בשיקומו.

מנגד, בתביעה עתרו להטיל עליו שנת מאסר בפועל. סנגורו, עו"ד שחר מנדלמן,  הדגיש את נסיבותיו האישיות של הנאשם וביקש לאמץ את המלצת שירות המבחן. הנאשם עצמו הביע חרטה ותיאר את דרך השיקום הארוכה שעבר.

לאחר שמיעת טיעוני הצדדים, השופט מיכאל קרשן, הגיע למסקנה כי במקרה הזה יש להקל בעונשו של הנאשם לצורכי שיקום.  לאור כך, לצד 250 שעות לתועלת הציבור שהוטלו עליו, גזר עליו השופט מאסרים מותנים וקנס בסך 4,000 שקל.

 

 

 

 

עוד בהוד השרון
מיכאל פרוסמושקין 12/12/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/12/2019
מיכאל פרוסמושקין 08/12/2019
מיכאל פרוסמושקין 26/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אסון בגן אירועים בשרון
העירייה תדאג להסעות לבית העלמין בערב יוה"כ
חנוכת הבית החדש של תיאטרון בית ליסין
שומרת על איתנות כלכלית
שומרת על איתנות כלכלית
ב- 8% מהעסקים שנבדקו בנתניה, לא נרשמו הכנסות כדין
אוכפים את איסור מכירת הטבק בתפזורת
עץ נפל ליד ביה"כ המרכזי
תאונה יוצאת דופן בקניון G