הוד השרון

מדוע אין אכיפה בעיר?

מדוע לא מצליחים להתגבר בעירייה על עבירות חניה המפריעות לתנועה ואף מסכנות את הולכי הרגל?

זאב שרגא 26/12/2018
עבירות חניה ברחוב סוקולוב צילום: פרטי

בשנים האחרונות סיקרנו רבות אודות תופעת עבירות החניה הרבות המבוצעות ברחבי העיר על ידי נהגים שעוצרים את רכבם "רק לרגע" על צירים ראשיים בעיר, בין אם בחניה כפולה ובין אם באדום לבן, חוסמים נתיב נסיעה ואף מחנים לעיתים על מעברי חציה או בכניסות לחניות פרטיות.


אחת הנקודות הבעייתיות עליה דיווחנו בשנים האחרונות היא רחוב סוקולוב לאורכו, שם ניתן לראות עבירות חניה קשות לכל אורכו של היום, של נהגים המבקשים להחנות את רכבם קרוב ככל האפשר לבתי העסק הסמוכים, תוך שהם חוסמים נתיב נסיעה ולעיתים אף משאירים את רכבם "רק לרגע" על מעבר החציה עצמו.

יתרה מכך, נהגי משאיות או ספקי סחורה המגיעים לפרוק את מרכולתם בבתי העסק, לוקחים גם הם חלק בחגיגה הפרועה ומחנים בכל מקום שרק אפשר, חניה כפולה על הכביש, על המדרכה ואפילו בכניסה לחניית הדיירים עצמם.


בשבוע שעבר פורסמו שני פוסטים בנושא ב"פורום אביב למען התושבים", שגררו תגובות רבות של תושבים המלינים נוכח המחסור הגדול באכיפת עבירות החניה בעיר כולה, כאלה שאף המליצו למתעדי העבירות לפנות בעצמם למשטרה. "צילמתי מקרה כזה בעבר ושלחתי למשטרה בפייסבוק. מסרו ששלחו דוח של 1,000 ש"ח לנהג. תדווחו," כתבה אחת התושבים בדיונים בהם העלו התושבים עוד ועוד מקרים דומים.


נציין כי תופעת "חניה רק לרגע" מתרחשת בכל רחבי העיר על ידי נהגים רבים ושיאה בימי שישי בבוקר ובשעות הצהריים, אז ניתן לראות כי גם רחובה הראשי של העיר, באחד הצמתים הסואנים ברחובות דרך רמתיים ורחוב הבנים עמוס גם הוא ברכבים, לעיתים אף עם מנוע דולק וארבעה אורות מהבהבים, החוסמים נתיב נסיעה וגורמים לעומסי תנועה כבדים.


ביקשנו את התייחסות העירייה לדברים, כמו גם לשאלה מדוע העירייה לא מגבירה את האכיפה בנושא בעיר בכלל ובנקודות המדוברות בפרט?העירייה: תתוגבר עבודת הפקחים"מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "פקחי רשות החניה פרוסים ברחבי העיר בימים א-ה החל מהשעה 7:30 ועד לשעה 19:00 וביום ו' מהשעה 7:30 ועד לשעה 14:00. פעילות הפקחים הינה בעיקר באזורי המסחר, ברחובות: דרך רמתיים, הבנים, דרך מגדיאל, סוקולוב וחנקין וברחובות הסמוכים להם ובתכנית העבודה נמנים גם אזורים בהם נדרשת תשומת לב מיוחדת, ובהם מבוצעת אכיפה מוגברת מידי תקופה, על מנת למגר תופעות של איסורי חניה.


"מבדיקת הנתונים באזורים המדוברים מינואר 2018 ועד היום עולה כי באזורים אלו ניתנו מספר לא מבוטל של קנסות: ברח' סוקולוב 635 קנסות, בדרך רמתיים 2,817 קנסות, ברחוב הבנים 1,960 קנסות. עוד ניתנו למשאיות פורקות ברחבי העיר מעל ל-300 קנסות.

"כחלק מיעדי הקידום הטכנולוגי של העירייה ועבודת הפיקוח, הורה ראש העירייה, אמיר כוכבי על הכנת תוכנית להצבת מצלמות פיקוח אוטומטיות להפקת דו"חות גם ללא נוכחות פקח. עד להשלמת פרויקט זה תתוגבר עבודת הפקחים באזורים אלו וברחבי העיר כולה. אנו שבים ומזכירים לתושבים ולבעלי העסקים כי יש להקפיד על הוראות החוק ולהימנע מחניה המהווה הפרעה לציבור. בכל שאלה ובקשה אנו מזמינים את תושבי עירנו לפנות למוקד העירוני 108 הפועל 24/7." .
עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אירועי חודש הענווה מעוררים סערה ציבורית
ברוידא ובן ארי סקעת לא נכחו בקביעות בישיבות ועדת הכספים
ועדת הכספים: ברוידא ובן ארי סקעת לא נכחו בקביעות בישיבות
אשת חיל מי ימצא
בפרויקט מרום זליג בקריית אילון בחולון
נמכרו הדירות בפרויקט "מרום זליג" בקריית אילון בחולון
פעם שלישית קרמבו
הצדעה אוניברסלית
אנשי החינוך המצטיינים לשנת 2018
דר ספורטה, הבהרות להורים המודאגים
מה יעלה בגורל הצהרונים בכ"ס?