הוד השרון

הוד השרון תציין את יום הזיכרון הבינלאומי לשואה

בתאריך27.1 יצוין יום הזיכרון הבינלאומי לשואה , היום בו שוחרר מחנה ההשמדה אושוויץ בידי הצבא האדום.

כתב לוקאל 09/01/2019
באדיבות דוברות עיריית הוד השרון

כמידי שנה, בהתאם להחלטת האו"ם משנת 2005, יצוין יום הזיכרון הבינלאומי לשואה ביום 27.1, היום בו שוחרר מחנה ההשמדה אושוויץ בידי הצבא האדום. בהמשך לפעילות ולרצף של שירותים, שמוביל אגף הרווחה והשירותים החברתיים, לאורך כל השנה עם שורדי השואה בעיר, ולציון היום החשוב מזמינה עיריית הוד השרון, אגף הרווחה והשירותים החברתיים את תושבי העיר להרצאתה של מרגלית בר לב בנושא:  "בין זיכרון פרטי לזיכרון קולקטיבי". טראומת השואה, מותירה את ה'שיח' ללא מילים, כיצד באה לידי ביטוי ברומן.


הסופרת מרגלית בר לב חופנת בידיה את נפשות הוריה, שרידי השואה ואורגת את הטראומה ביריעת הרומן במילים. ההרצאה תתקיים ביום ראשון 27.1.19 בשעה 09:30 במרכז האמנויות הרב תחומי, דרך כפר הדר 33 הוד השרון. ההשתתפות ללא עלות בהרשמה מראש אצל עו"ס יפית דיויס  yafitda@hod-hasharon.muni.il.


בנוסף, תיקח השנה חלק העיר הוד השרון בפעילות הקונגרס היהודי העולמי, ארגון בינלאומי המייצג מעל ל-100 קהילות יהודיות ברחבי העולם, לקראת קמפיין הזיכרון הבינלאומי לשנת 2019. קמפיין זה שם לעצמו למטרה לרתום את ההשפעה של המדיה החברתית ולהעלות את המודעות והידע לנושא השואה וכל צורות שנאת הזרים ורצח עם ברחבי העולם ובמיוחד לפעול לחינוך הדור הצעיר במטרה לוודא שאכן לעולם לא עוד.


תושבי העיר בני כל הגילאים המעוניינים לקחת חלק, מוזמנים במסגרת קמפיין זה להצטלם עם שלט הנושא את הכיתוב #weremember ובכך להצטרף לאלפי המשתתפים ובהם מנהיגים ואנשים בעלי השפעה רבה ברחבי העולם: האפיפיור פרנסיס, מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטיירש, גל גדות, מועדון הכדורגל צ'לסי, מכבי ת"א בכדורסל, בעלי ניו-אינגלנד פטריוטס רוברט קראפט, ורבים נוספים.  את התמונות, אשר תפורסמנה ברשתות החברתיות ובאתר העירייה ניתן להעביר עד יום ג' 15.12.2019 לדוא"ל nitzanh@hod-hasharon.muni.il


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פארק גבעות נפתול הקישון ישוקם ויונגש
אירוע השקת מובילנד פולג
הטיש הגדול
רעננה חגגה את יום ירושלים
שבוע איכות הסביבה יתקיים עם שלל אירועים מיוחדים לכל המשפחה
שינה באוהלים בחווה האקולוגית וסיור פרפרים
צעירה טבעה למוות באזור חוף פלמחים ; חברתה במצב אנוש
נלחמים בנהיגה בשכרות
נלחמים בנהיגה בשכרות
יום השלום הבינלאומי
יום השלום הבינלאומי
'המסר שלנו ניצח'