הוד השרון

70 מחנכים מאוסטרליה ביקרו בביה"ס אלכסנדר מוס בהוד השרון

כתב לוקאל 14/01/2019
חברי המשלחת בביהס צילום: אלכסנדר יגאל ניסן – מערך ההסברה של קק"ל.

בימים אלה מבקרת בישראל משלחת של כ-70 אנשי חינוך מאוסטרליה וניו זילנד המסיירים ולומדים על מדינת ישראל, ומקבלים כלים חינוכיים ומערכי שיעור, בהם יוכלו להשתמש בבתי הספר באוסטרליה.

את הסיור יזמה מחלקת חו"ל של חטיבת החינוך של קק"ל במטרה לחזק את הקשר עם הקהילה היהודית באוסטרליה, לצד חיזוק מעמד ישראל בעיני האוסטרלים.

מלכה ברקאי, קק"ל: "גם הפעם יחזרו המורים לאוסטרליה עם הרבה ידע ואהבה לישראל". טסה דורפן, בי"ס 'רדאן' סידני: "כל ביקור בישראל הוא מזון לנשמה".

 

בפעם השנייה מאז החל שיתוף הפעולה החינוכי בין קק"ל לבין ממשלת אוסטרליה, הגיעה משלחת של 70 אנשי חינוך מאוסטרליה לביקור בן שבוע בישראל. המשלחת, הכוללת מורים, מנהלי בתי ספר, מנהלי גני ילדים, מחנכים ועוד, מורכבת מחברי הקהילה היהודית והנוצרית באוסטרליה. במהלך הביקור בישראל, אנשי החינוך מסיירים לאורכה ולרוחבה של מדינת ישראל, לומדים על המדינה, ההיסטוריה והטבע שלה ממבט ראשון, ומקבלים כלים לימודיים, אותם יוכלו להעביר הלאה בבתי הספר בהם הם עובדים. חטיבת החינוך של קק"ל, שעומדת מאחורי הפעילות החשובה, יזמה את המשלחת במטרה לחזק את הזיקה של התלמידים היהודים באוסטרליה לישראל, באמצעות הצוות החינוכי של בתי הספר השונים.

 

במסגרת הביקור, סיירו אנשי החינוך האוסטרלים באתרי קק"ל ברחבי הארץ, בין היתר הגיעו ביום חמישי לביקור בבית הספר אלכסנדר מוס בהוד השרון, שם קיבלו שיעור בציונות להכרת תכנית הלימודים. מלכה ברקאי, רכזת תכניות חו"ל באגף החינוך בקק"ל: "המשלחת השנה מייצגת 20 בתי ספר שונים מכל אוסטרליה. כל המורים במשלחת זו, נוצרים ויהודים כאחד, מלמדים תלמידים יהודים. הביקור בישראל הוא רק שלב אחד מתוך תכנית רחבת טווח שקק"ל מכינה עבור המורים באוסטרליה. בהמשך, בשנת הלימודים החדשה באוסטרליה שנפתחת בחודש פברואר, כל איש חינוך שמשתתף במשלחת יבצע עם תלמידיו פרויקט אחד לפחות אשר למדו במהלך הסמינר בהתאם לערכי הציונות וקק״ל. התכנית בשנה שעברה הייתה הצלחה גדולה וקיבלנו תגובות מאוד חיוביות מהמורים ומהקהילה היהודית באוסטרליה. אנו מאמינים כי גם הפעם יחזרו המורים חזרה לאוסטרליה עם הרבה ידע ואהבה לישראל".

 

טסה דורפן מנהלת תמיכה אקדמית  בבית הספר "רדאן"  שבסידני אמרה "אני שמחה לבקר בישראל במקומות שלא הייתי בהם קודם, יש לי קשר עמוק למדינה, וכל ביקור פה הוא ממש מזון לנשמה". מורין הלאהן מנהלת בית הספר "ואקלוז"  שבסידני, שזהו ביקורה הראשון בארץ אמרה "אני עדיין לא מאמינה שאנחנו באמת כאן בישראל, בבית הספר שלנו יש תלמידים יהודים רבים, כך ששמעתי במשך השנים המון סיפורים על ישראל. הביקור פה הוא גם חוויה לימודית וגם חוויה רוחנית מבחינתי".

 

באוסטרליה חיים כיום כ-140,000 יהודים ומתוכם 40,000 אלף ילדים. רק כ-8,000 ילדים לומדים בבתי ספר יהודים פרטיים והשאר לומדים במערכת החינוך של אוסטרליה. כדי לחזק את הקשר בין שתי המדינות, ולבסס אותו כבר בקרב הילדים, יזמה קק״ל משלחות של אנשי חינוך המבקרים בישראל ונחשפים לאופיה של מדינת ישראל, לנופיה, לטבע, להיסטוריה ולמורשת, ולאחר מכן, הם יכולים להשתמש בידע שצברו וחוו מקרוב, ולהעבירו לתלמידיהם. 

מלבד לסיורים בארץ, המורים ואנשי החינוך מקבלים מערכי שיעור ועזרי לימוד על ישראל, הטבע והסביבה, אותם הם צפויים ליישם בבתי הספר בהם הם עובדים, ובכך להרחיב את הידע על המדינה לתלמידיהם.

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
החור בצינור של המפעל, שדרכו דלפו חומרים אל הקרקע ומשם אל הים.
המשרד להגנת הסביבה ומשטרת ישראל בשת"פ
דר רוברט כהן
דליות ברגליים
גופותיהם של גבר ואישה נמצאו בדירה בירושלים
חדר מצב לתעשייני הדרום
מפגש נשיאותי
רוכב אופנוע כבן 23 נהרג בתאונה סמוך לראשלצ
רוכב אופנוע נהרג סמוך לראשל"צ
מצליחים בגדול
איזה פספוס
איזה פספוס