הוד השרון

יותר תושבים בוועדות העירוניות בהוד השרון

חברי סיעת "לב" בהוד השרון הגישו הצעה לסדר להקמתן של וועדות עירוניות חדשות ודורשים שילובם של יותר תושבים כחברי הוועדות.

זאב שרגא 06/02/2019
חברת המועצה יפעת קריב
צילום: רפאל בן משה

בימים אלה עלים בהנהלת העירייה החדשה על הקמתן של הוועדות העירוניות, בהן ייקחו חלק נבחרי הציבור, אנשי המקצוע וכן תושבים, שידונו בתכניות העבודה הקשורות לנושאים שעל סדר היום העירוני. חברי המועצה מטעם סיעת "לב", יפעת קריב, אביבה גוטרמן ורפי בן מרדכי, הגישו למועצת העיר הצעה לסדר, בה ביקשו להקים וועדות עירוניות נוספות, פרט לאלה המוקמות.

השלושה מציעים אם כן הקמתן של וועדת תחבורה שתכלול מומחים ונציגי ציבור ותעסוק בנושאי תחבורה ציבורית, חניה ציבורית, בעיות ופתרונות לפקקים. ועדת צעירים לגילאי 18+ שתעסוק בין השאר  בנקודות הבאות: השכלה גבוהה, מעורבות חברתית, כלכלת משפחה, הורות צעירה, דיור בר השגה, מנהיגות צעירה ועוד, ועדה לקידום עסקים קטנים, וועדה לפיתוח אזורי מסחר ותעשייה, וועדת גיל הזהב שתעסוק בנושאים כמו בדידות, ניצולי שואה, תרבות, ספורט, פתרונות תחבורה, פתרונות רפואיים ועוד, ועדת בריאות הציבור, ועדת חינוך בלתי פורמלי וכן וועדה מיוחדת לקידום השכונות.

 עוד מתייחסים חברי המועצה בהצעתם לסוגיי מספר חברי הוועדה שיהיו התושבים עצמם ומציעים להגדיל את מספרם, גם בוועדות הסטטוטוריות וגם בוועדות הרשות, כמו גם להביא לייצוג שווה של נשים בכלל הוועדות ובדירקטוריון החברות העירוניות. להצעתם זו צרפו גם את בקשתם בשבוע שעבר בוועדת המשנה לתכנון ובנייה, לפתוח את ישיבות הוועדה לציבור וכן להעבירם בשידור חי ברשת. 

 "אם סיסמת הבחירות המנצחת הייתה "תושבים במקום מקרובים" אני חושבת שצריך להדגיש בוועדות העירייה שהעיר חייבת להשתמש בהון האנושי של העיר ולשתף יותר תושבים, שמתמקצעים בתחום כזה או אחר שיהיו חלק מהוועדות," אומרת חברת המועצה יפעת קריב, " "העיר הזו מלאה הון אנושי מדהים ולכן לא נמלא את הועדות של פעם בשמות, עד שלא יהיה ריענון חידוש ושיתוף תושבים. שיתוף הציבור הוא כורח המציאות בניהול עיר מתקדם, והדרך הראשונה במעלה לממשו באופן אפקטיבי היא באמצעות ועדות העיריה בשיתוף רחב של נציגי ציבור." 

מלשכת ראש העירייה נמסר בתגובה: "ועדות סטטוטוריות הן כלי פרלמנטרי שמוכתב על ידי משרד הפנים ומוגדר בפקודת העיריות, כך גם חלוקת התפקידים בהן.  נוכחות הציבור מתאפשרת על פי תפיסת עולם של ראש העירייה בכל ועדה שאין מניעה מוגדרת בחוק. ועדות הן לא זכות, הן חובה והן מחייבות עבודה רבה, נשמח להרחיב את רשימת הועדות ככל שירצו כלל חברי המועצה, אך כדאי שהמציעים ישבצו עצמם קודם בוועדות החובה החשובות ויאפשרו למועצת העיר לכונן אותן ולהתחיל בעבודה."


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
כריכים באהבה
הולכות על הגביע
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה
כ-190 יחידות דיור חדשות ביבנה הירוקה
פועל נחתך ממסור דיסק - מצבו בינוני
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
יניב המגניב
שבוע של פעילויות לכל המשפחה באושילנד
תלש לחבור לעבודה את האוזן
אישום: תלש לחברו לעבודה את האוזן