הוד השרון

"עובדי העירייה באו לכאן ופשוט שברו לי את המקום"

לפני חודשים פתחו עמי דיין ושותפו בר מסעדה בשם "מאווי בר-קפה". השבוע הגיעו עובדי העירייה, כולל פקחים ושוטרים, באמצע היום מול לוקחות נדהמים, והחלו בהריסת דק שהוצב בפתח המסעדה באופן לא חוקי. דיין מאשים את עובדי העירייה בהתנהלות ברוטלית.

קרן שלהבת 07/02/2019
עמי דיין , המום מהתנהלות העירייה
צילום: קרן שלהבת

 ביום שני בשעות הבוקר הגיעו עובדי העירייה, כולל פקחים ושוטרים אל בר המסעדה, מאווי בר-קפה שממוקמת ברחוב דרך מגדיאל פינת רחוב דרך רמתיים והחלו בעבודות הריסת הדק שהוצב בפתח המסעדה באופן לא חוקי. 

 "עובדי העירייה באו לכאן ופשוט שברו לי את המקום. התחננו בפניהם שיתנו לנו לפרק ולפנות אותו, אך הם היו נחושים בדעתם". 

 עמי דיין ושותפו הקימו את בר המסעדה לפני חודשיים. דיין, תל אביבי, החליט להקים פה את המסעדה שתשמש, לדבריו, גם לבר ומקום להופעות. לדבריו של דיין, הוא ושותפו בנו את הדק החיצוני סמוך למדרכה רק לשם היופי ואילו פנים המסעדה פעל עד לא מזמן כבר "הארול" שלו יש אישורים והיתרים. 

 דיין: "כשקבלנו את מכתב ההתראה מהעירייה בקשנו להיפגש עמם והסברנו להם שאין לנו שום כוונה להשתמש בשטח הזה ושהוא הותקן רק כדי לשמש חזית נעימה יותר למסעדה וגם לאפשר להולכי רגל להלך עליו. הסבירו לנו שבמקום אמור לקום שביל אופניים בשנת 2026. אני לא מבין למה היה דחוף להם לבקש מאתנו לפנות אותו, כשגם כך עומד בסיומו קיר של בניין, שבכלל חוסם את הגישה והמעבר ושביל אמור לקום עוד המון זמן?!".

  למה לא נעתרתם לבקשה של העירייה לפנות את הדק ואת החלק שלא קיבל היתר?

"הצו הריסה היה מיועד ל-10.2. אולם בפועל הם באו היום (יום שני. ק.ש) מבלי לידע אותנו. זה היה באמצע היום כשהיו לנו לקוחות מסביב לשולחנות. היינו פשוט בשוק. הם נכנסו לכאן כאילו שאנחנו עבריינים. הגיעו לכאן מלא אנשים ופרצה כאן המולה גדולה. היו כאן שוטרים, פקחים, עובדים שהגיעו עם טרקטורים. בקשנו מהם שיתנו לנו זמן לפנות את החלק של הבניה הלא חוקית בעצמנו, אך הם סרבו בתוקף. עמדתי כאן וראיתי איך הם שוברים לי את החלום שעבדתי בשבילו כל כך קשה". 

איזה נזק נגרם למקום?

"במהלך העבודה קרעו לנו את חוטי החשמל, הרסו את הדק וגם חלק מהקירות בתוך המסעדה. עשו לנו נזק של מאות אלפי שקלים. אחד הפועלים עמד ושבר את הקיר הפנימי של המסעדה עם גרזן. הם הגיעו באמצע יום העבודה כשאנשים ישבו כאן ופגעו לנו בפרנסה. אני עדיין המום. לפני שנכנסנו שיפצנו ובנינו את המקום, אני והשותף שלי. עבדתי כל כך קשה, בקשתי היתרים ופעלתי לפי החוק. לא חשבתי שזה מה שיצפה לנו כאן". 

זה עושה לך חשק לקום ולעזוב?

"באותם רגעים שזה קרה הגנתי על המקום ככל שיכולתי. לא היה לי סיכוי נגד מה שהלך כאן. היה לי רגע שבו פשוט רציתי לזרוק את המפתחות וללכת, אבל אני לא אעשה זאת. הגעתי לכאן ואלחם על המקום שלי. כרגע כל מה שאנחנו רוצים זה לפעול לפי החוק ולהמשיך את החיים שלנו בשקט". 

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "תפקידה של עיריית הוד השרון הינו לשמור על המרחב הציבורי ובמסגרת זו פועלת למנוע בניה לא חוקית  בעיר.

במקרה הנדון בוצעו עבודות בניה ללא היתר כדין ולכן נמסר לבעל העסק צו הפסקת עבודה מנהלי ביום 25.10.18, תוך הסברת משמעות הצו והשלכותיו.

על אף זאת, נמשכו העבודות, תוך הפרת הצו ולכן, בהתאם להוראות החוק, הוצא צו הריסה מנהלי ביום 5.11.18.

עם קבלת צו ההריסה פנה בית העסק לבית המשפט בבקשה לבטלו, אך בית המשפט קבע כי יש להסיר את הבניה הבלתי חוקית. הודעה על כך נמסרה לבית העסק ביום 11.12.18.

לאחר כחודשיים בהם לא ביצע בעל העסק את החלטת בית המשפט, ביקשה העירייה לבצע אותה ולבסוף, התחייב בעל הנכס לבצעה בעצמו באופן מידי והשלים התחייבות זו".

"זה היה באמצע היום כשהיו לנו לקוחות מסביב לשולחנות. היינו פשוט בשוק. הם נכנסו לכאן כאילו שאנחנו עבריינים. הגיעו לכאן מלא אנשים ופרצה כאן המולה גדולה".


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מעגלים לפסגה
"מעגלים לפסגה"
אפולוניה
ביהמ"ש העליון את אישר את הבנייה באפולוניה
מועדון ליונס הוד השרון פותח שנה
בגרות בתיאטרון
בגרות בתיאטרון
חשד לאונס בבת ים
מנגנים 6.6
מנגנים 6.6
ניסה לתקוף את אמו, נעצר ושוחרר
כיצד תשמרו את קולנוע עמל?