הוד השרון

כמה תושבים נצפו בנסיעה ברכב ללא חגורת בטיחות?

מעל שליש מהנוסעים שנצפו בהוד השרון נסעו ללא חגורת בטיחות, ארבעה מהם ילדים.

כתב לוקאל 12/02/2019
בטיחות בדרכים באיזור השרון
iclipart

מתנדבי עמותת אור ירוק ערכו בשבועות האחרונים תצפיות בכ- 140 יישובים שונים ברחבי הארץ במטרה לדגום את מספר הנוסעים ברכב ללא חגורת בטיחות ועל ידי כך לאמוד את שיעור השימוש בחגורת בטיחות בארץ. במסגרת הסקר נצפו למעלה מ- 5,000 כלי רכב ובהם מעל 11 אלף נוסעים. מתוצאות התצפית עולה כי בממוצע 18% מהנוסעים שנבדקו לא חגרו חגורת בטיחות. את התצפיות ביצעו מתנדבי אור ירוק בקהילה, וקבוצות 'נוער אור ירוק לכבוד שניאור חשין'.

בין המקומות בהם נערכו תצפיות: אלפי מנשה, הוד השרון, כוכב יאיר וכפר סבא, במהלכן פקדו המתנדבים מוקדים שונים ביישובים.

לפי נתוני עמותת אור ירוק, המבוססים על נתוני הלמ"ס, בשנת 2018 (ינואר-נובמבר) נפגעו 401 בני אדם בתאונות דרכים כאשר לא השתמשו באביזרי בטיחות ובהם ללא חגורת בטיחות, 19 בני אדם נהרגו ו- 123 נפצעו באורח קשה.

עמותת אור ירוק: "חגירת חגורת בטיחות ברכב נתפסת בעיני רבים כעניין בסיסי שבלעדיו לא נוסעים, יחד עם זאת מדי שנה אנחנו מופתעים לגלות שנוסעים רבים אינם מקפידים להשתמש באביזר בטיחות כל כך יומיומי זה. בהיעדר נראות משטרתית מספקת בכבישים אין מספיק אכיפה והסיכון לנוסעים הוא רב. הוספת ניידות משטרה והגברת הנראות שלהן בכבישים תסייע בהרתעת נהגים שלא חוגרים חגורת בטיחות, או מסיעים נוסעים כשאינם חגורים. אם תהיה הרתעה מספקת בדרכים, כל נוסע ידאג להיות חגור ונוכל לצמצם את מספר הנפגעים".

במקרה של תאונת דרכים, כאשר הנוסעים ברכב אינם חגורים בחגורת בטיחות, הם עלולים להיזרק אל מחוץ לרכב או על שאר היושבים בו ולסכן גם אותם. החגורה שומרת על חייהם של הנוסעים ברכב כאשר מתרחשת תאונה, מאחר והיא מפזרת את עוצמת המכה על פני שטח הגוף של הנוסע ושומרת עליו בתוך כסאו וברכב. על פי נתוני עמותת אור ירוק, חגורת בטיחות מפחיתה את הסיכון לפגיעה חמורה ב-40%.


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אני לוקח איתי זיכרונות רבים"
סניף רמי לוי ברחוב סוקולוב. נסגר לחודש ימים
סניף רמי לוי ברחוב סוקולוב נסגר לחודש
חשד: ביצע עבירות מין בקטינה
קק״ל מדליקה את חנוכה
דמי חנוכה בני מאות שנים
שכונת פארק הנחל
"רמת השרון חופשית" מתמודדת למועצה
שוד בבית עסק בהרצליה פיתוח