הוד השרון

פרסום ראשון: צפויים שינויים בתעריפי הארנונה בהוד השרון

בימים אלה נבחנות האפשרויות לשינוי מדיניות גביית הארנונה על מרפסות, במקביל מבקשים בעירייה מזה שנים רבות, שלא להעלות את הארנונה גם במסגרת "הטייס האוטומטי".

זאב שרגא 13/02/2019
ראש העיריה אמיר כוכבי, שינויים בצו הארנונה
צילום: סטודיו שחר תמיר

מיד עם כניסתו לתפקיד של ראש העירייה, אמיר כוכבי, התבשרנו כולנו על שינויים לטובה העתידים לקרות בצו הארנונה, במטרה להקל על התושבים בנטל התשלומים הנגבים בעבור שירותי העירייה המוענקים בעיר. נזכיר כי מחאת הארנונה הייתה מן הבוערות בקדנציה הקודמת ואף הביאה להקמתה של משמרת המחאה מול ביתו של ראש העירייה היוצא, חי אדיב. 

 עוד לא תמו "100 ימי החסד" של הנהגת העיר החדשה ובישיבת וועדת הכספים שהתקיימה השבוע אושרו בין השאר תבחינים חדשים לוועדת ההנחות בארנונה וכן אשרור החלטת העירייה למתן הנחה בארנונה למשרתים במילואים ואשרור בקשת העירייה שלא להעלות את תעריף הארנונה במסגרת העלייה השנתית המכונה "הטייס האוטומטי", כבר בצו הארנונה לשנת 2019.

 עוד נודע לכתבנו כי בשבועות האחרונים בוצעה חשיבה משותפת בין הנהלת העירייה ובין מובילי מחאת הארנונה, כדי לבחון את הדרכים להפחית את נטל הארנונה ולהפוך את צו הארנונה לשוויוני והוגן יותר. בין הדברים שנבדקים לדוגמה, שינוי מדיניות הגבייה השנויה במחלוקת, בגין מרפסות שאינן משמשות למגורים, ספינת הדגל של מחאת הארנונה בשנים האחרונות. אנשי המקצוע בהנחייתו של כוכבי מסבירים כי הגבייה שבוצעה עד כה נתונה לפרשנות וכי ניתן לבצע את הגביה בצורה שונה, מבלי להזדקק לאישורו של משרד הפנים ובכך להיטיב עם מי שלא "סגרו מרפסת" לצורך מגורים, כאלה שרכשו דירה חדשה בבניין הבנויה בשיטת מרפסת מעל מרפסת ובכל זאת, משלמים כיום תעריף מגורים.

 בשיחה עם הוד הכפר אמר כוכבי "במציאות של מערכת בחירות ארצית וחוסר תפקוד של משרדי הממשלה הרלבנטיים לצד ההיסטוריה של חוקי ההקפאה המונעים שינויים לטובת התושבים, עירייה שרואה את טובת תושביה חייבת למצוא פתרונות יצירתיים שיהפכו את צו הארנונה לשוויוני, הוגן וברור וכך הנחיתי את הנהלת העיריה עם כניסתי לתפקיד. כבר בצו הקרוב, אנחנו מסרבים לבקשת משרד הפנים להעלאה בארנונה ומסדירים הקלות נוספות. במקביל, מתקיימת עבודה רציפה ומשותפת עם גורמי מקצוע ונציגים ממטה המאבק כדי לייצר שינויים מהותיים ביוקר המחיה הבא לידי ביטוי בארנונה באופן שיגבר על מכשלות משרד הפנים והרגולציה. מדובר בתהליך עדין ומורכב והפתרונות יוצגו בקרוב למועצת העיר."

 בנוסף יש לציין כי חברת המועצה עדי ברמוחה, שניסתה להביא לביטול הטייס האוטומטי במהלך השנים האחרונות, ברכה על ההחלטה: "במשך כל הקדנציה הקודמת הגשתי בכל שנה לפני אישור צו הארנונה הצעה לסדר לדחיית עדכון ה״טייס האוטומטי״ ונתקלתי בסירוב, לבד מהאישור העקרוני שניתן פה אחד בשנת הבחירות," אמרה ברמוחה, "אני שמחה לקחת חלק בתהליכים אותם מוביל ראש העירייה, אמיר כוכבי ומברכת על ההחלטה שלא להעלות את תעריפי הארנונה כולל עדכון הטייס האוטומטי ותחילת העבודה לשינויים בצו הארנונה."


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
סדנאות מחזור בטבע
סדנאות מחזור בטבע בהוד השרון
סמינר אחדות - נס הרים
"שגרירי חיים משותפים"
"צריך להפסיק לחיות ככה"
גיא רולניק בהרצאתו " פייסבוק - המפעל המזהם הגדול בהיסטוריה"
"לפנות את הכולל בהרצליה ב׳"
דוקרים וזוכים
חדש בפ"ת: פורום הציונות הדתית
בוחרים את אנשי החינוך של השנה