הוד השרון

איזו מפלגה ניצחה את הבחירות בתיכון מוסינזון?

ביום רביעי שעבר התקיים בתיכון מוסינזון בהוד השרון הפנינג בחירות מרשים במסגרת פרויקט "הבוחרים החדשים" - שיתוף פעולה בין חברת סקאי הפקות של בן רבסקי, שבי זרעיה ואתר mako, המפגיש בין פוליטיקאים לתלמידי תיכון העומדים להצביע לראשונה בחייהם

זאב שרגא 25/02/2019
פאנל בחירות בתיכון מוסינזון
צילום: פרטי

עם בוקר הגיעו לתיכון נציגי המפלגות השונות המתמודדות בבחירות, פרסו דוכני הסברה והתעקשו על שיח ישיר עם התלמידים. בהמשך התקיים פאנל בהשתתפות חברי הכנסת אמיר אוחנה (הליכוד), אמילי מואטי (העבודה), מוסי רז (מרצ), דוידי בן ציון (הבית היהודי), שולי מועלם (הימין החדש), איתן גינזבורג (חוסן לישראל-תל"ם), עידן רול (יש עתיד), מירב בן ארי (כולנו), עודד פורר (ישראל ביתנו), חגי רזניק (גשר) ונועה לוי (חד"ש). 

 מנהל כפר הנוער מוסינזון, ישראל חילו, פתח את הפאנל ואמר לתלמידים: "השנים האחרונות הן קריטיות בתהליך התבגרותכם. בהן אתם מגבשים ומפתחים את זהותכם, ערכיכם והשקפת עולמכם. למעשה, דווקא בתקופה משמעותית זו, כולנו חשופים לכמות מידע עצומה ללא יכולת לשלוט על כמותו ושטף  זרימתו, איכותו, מניעיו, סגנונו, אמיתותו ומהימנותו – עד שכמעט בלתי אפשרי לגבש דעה מבוססת, לנהל דיון, להחליף דעות והשקפות, לבחון ולקבל החלטות שקולות ומושכלות."

 "כשיום יום אנו נחשפים לפגיעה בערכים ובמוסר, לפרשיות שחיתות, לשקרים, לפייק ניוז מוטעה או מכוון, לרמאות ולמעשי אלימות, סף הרגישות מתקהה ואנו טועים להתרגל כי זו ההתנהגות המקובלת, הרצויה והכדאית, וכי כל ניסיון למגר אותה, מוסט מיד למחוזות של בעד או נגד מנהיג, רעיון או החלטה. כל הגיג וכל דעה מקוטלגים מיד באופן ציני ורדוד כימין או שמאל, כציוני או חלילה – בוגד," הוסיף חילו, "די בלשמוע את סגנונם הבוטה של חלק מנבחרי העם, את ההכפשות, חצאי האמיתות, הזלזול וההקצנה כדי להזדעזע ולהבין שהמלחמה על הבית היא ראשית כל על דמותנו והתנהגותנו כחברה מלוכדת, דמוקרטית ומכבדת."

 "כשפס הקול המלווה אותנו יום יום הוא מתלהם, אלים, קולני וגס, קשה מאוד להקשיב לאחר, שלא לדבר על ניסיון להבין, לבחון ולכבד דעה או אמירה אחרת. די במבט חטוף בסגנון הטוקבקים כדי ללמוד על רמת העילגות, הגזענות, הרוע, השיימינג וחוסר הסובלנות שמחלחלים גם לשיח היומיומי שלנו.  אתם, תלמידים יקרים, הם מי שיקבעו איך תיראה המדינה שלנו. אתם העתיד שבכוחו לשנות, להתערב ולהשפיע. בכוחכם לומר – עד כאן, מגיע לנו יותר."

 בהמשך כאמור התקיים הפאנל בהשתתפות נציגי המפלגות, טרם הודעת האיחוד במפלגת "כחול לבן", ובסיומו ניגשו התלמידים להצביע והציגו תוצאות שאין ספק שהיו מתקבלות בחום במפלגת "יש עתיד" שגרפה ניצחון מזהיר עם 47% מקולות הבוחרים, אחריה במקום השני "חוסן לישראל" של גנץ עם 17% מהקולות ובמקום השלישי "הליכוד" עם 12% מקולות הבוחרים. "מרצ" קיבלה בבחירות במוסינזון 6% ואילו "ישראל ביתנו" 5%. אחריהן "כולנו", עם 4% "העבודה" עם 2% בדומה ל"ימין החדש", ו"הבית היהודי" ו"גשר", עם 1% לכל אחת מהן.

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
 אירוע פתיחת ארונות בנווה עמל
20,000 שקלים נאספו ונתרמו לטובת עמותת "אחת מתשע"
יעד מפתיע לחופשת הקיץ
יעד מפתיע לחופשת הקיץ
למקרה של מתקפת טילים
חגיגת קיץ בפארק נאות קדומים
חגיגת קיץ בפארק נאות קדומים
מכוונים גבוה
הצלצול הראשון
בית לאתגרי העתיד בבית הספר בגין
בית הספר מנחם בגין – "בית לאתגרי העתיד"
המליאה השקופה