הוד השרון

3 שנות מאסר לנהג שדרס למוות תושבת הוד השרון

הנהג דרס למוות את ד"ר כרמלה רותם שחצתה כביש במעבר חצייה, בעודה אוחזת בעגלה עם נכדתה. בגופו נמצאו לאחר התאונה שרידי חשיש ועל כן הוא הורשע בהריגה ונהיגה בשכרות

מיכאל פרוסמושקין 10/03/2019
זירת התאונה
צילום: פרטי

שלוש שנות מאסר נגזרו  היום בצהריים ( ראשון , 10.3.19) על ממוס מוקאזדה (43) מנתניה שהורשע בהריגה ובנהיגה בשכרות לאחר שדרס למוות את כרמלה רותם (64) סמוך לקניון עזריאלי (מרגלית) בהוד השרון בעת שחצתה את הכביש במעבר חצייה, בעודה אוחזת בעגלת תינוק בה נמצאת נכדתה כבת שנה.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד דן כהן מהפרקליטות, ב- 20 במאי השנה, סמוך לשעה 11:00, נהג הנאשם ברכב משא ברחוב ז'בוטינסקי בהוד השרון כשבגופו נמצא החומר הפעיל בקנאביס. באותה עת נהגה לפני הנאשם נהגת ברכב מסוג שברולט טראוורס, ובמסלול הנגדי אליו נהג רכב מסוג פורד. במקביל,  על אי התנועה שהיה משמאלו של הנאשם עמדה רותם ז"ל, בעודה אוחזת בעגלת תינוק בה נמצאת נכדתה כבת שנה.

מכתב האישום, שהוגש לבית המשפט  המחוזי בלוד, רכב השברולט טראוורס חלף על פני פס האטה, התקרב למעבר החצייה והאט את מהירות נסיעתו. הנאשם לא היה ער להאטת הרכב שנסע לפניו ומשהבחין בכך- הסיט הנאשם בחוזקה את ההגה לשמאל. למרות הסטת ההגה, פגע הנאשם עם חזית רכבו בחלקו האחורי של הרכב לפניו. מיד לאחר מכן, בעודו לוחץ בחוזקה על דוושת ההאצה, המשיך הנאשם בנסיעה לכיוון צד שמאל, עלה עם רכבו על אי התנועה, פגע והפיל חלק מגדר המתכת וכן פגע בעוצמה במנוחה. לאחר פגיעה זו המשיך הנאשם לנסוע, עבר לנתיב הנגדי, ופגע ברכב חונה וכן חסם את דרכו של הרכב שנסע מהכיוון הנגדי שכתוצאה מכך נפגע בחזיתו.

כתוצאה מהפגיעה, המנוחה סבלה מפגיעת ראש קשה ומפגיעה רב מערכתית, ומותה נקבע במקום. כמו כן, נהגת הרכב שנסעה לפניו סבלה מכאבים בצוואר, בחילות והקאה ונהג שנסע בכיוון הנגדי סבל מבחילה, סחרחורת וכאב בכתף השמאלית. כמו כן, באורח נס נכדתה נפצעה קל מאוד.

 כתב האישום שהוגש נגד הנהג מתבסס על  בדיקת שתן שנערכה לנהג הדורס במקום האירוע, המלמדת על הימצאות חומצת חשיש בריכוז גבוה מאוד. בהקשר זה טען בחקירתו כי יומיים לפני התאונה היה בחברת אחרים אשר עישנו סמים ולכן תוצאת בדיקת השתן מקורה ב"עישון פסיבי" בלבד. בפרקליטות ציינו כי חוות דעת של מעבדה שללה גרסה זו.

במהלך המשפט התברר כי באמתחתו של הנהג 43 הרשעות קודמות, בהן אי-ציות לתמרור, נהיגה משמאל לקו הפרדה רצוף, נהיגה במהירות מופרזת וכן הרשעה בנהיגה בשכרות אשר בגינה נדון בשנת 2011, בין היתר, לפסילת רישיון נהיגה למשך 10 חודשים ומאסר על-תנאי.

רותם ז"ל, ד"ר לנטורופתיה בעלת תואר שני במדעי החיים, הייתה חוקרת במכון מחקר פלזנשטיין בבית חולים "בילינסון". בשנתיים האחרונות עבדה במעבדה דרמטולוגיה מולקולרית הקשורה לסרטן העור. כרמלה הייתה נשואה לדורון - מנהל רכש ולוגיסטיקה במטה תעשייה אווירית לשעבר ומתנדב ביחידת הג'יפים בהוד השרון. לשניים שלושה ילדים ושני נכדים.

לאחר משא ומתן בין הפרקליטות לבין סנגורו של מוקאזדה עו"ד ניר שלום, הגיעו הצדדים להסדר טיעון, שבמסגרתו עתרו  הצדדים לגזור עליו שלוש שנות מאסר בפועל.

למעשה ההסדר הושג נוכח קשיים ראייתיים שנגעו בין היתר לקושי להוכיח השפעה של סם על נהיגתו של הנאשם. עוד נלקחו בחשבון בעת ההגעה להסדר: העובדה שהוא נעדר עבר פלילי, חיסכון זמן שיפוטי ולקיחת האחריות של הנהג.

לגבי משך התקופה שבה  יפסל רישיונו לא הייתה הסכמה, ובסופו שלדבר החליט בית המשפט לפסות את רישיונו ל – 13 שנים. בנוסף, משפחת המנוחה תפוצה ב – 15 אלף שקל. יש לציין כי ההסדר הוא על דעת משפחת המנוחה.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
עבודה עברית
רחוב קזן פינת פרדס משותף
איפה אפשר להדליק מדורות ברעננה?
"העירייה לא עמדה בהבטחותיה"
הצלחה למכרזים בטיילת
קצין צה"ל נהרג, הלימודים בעוטף מבוטלים
תורמים ומקבלים
מרכיבים קואליציה
ענבל מושינסקי ושני שאול. מודאגות
"לא ניתן שיפקירו את הילדים שלנו"