הוד השרון

מה מפריע למנוחתם של תושבי רחוב דרך רמתיים בהוד השרון?

שכנים בסמוך למסעדה חדשה שנפתחה ברחוב דרך רמתיים סובלים מרעש בלתי פוסק המגיע מיושבי המקום

זאב שרגא 14/03/2019
מה מפריע למנוחתם של תושבי רחוב דרך רמתיים בהוד השרון?
iclipart

לפני למעלה מחצי שנה נפתח ברחוב דרך רמתיים בהוד השרון בית העסק "פאנקי סיסיליה", פאב מסעדה רחב ידיים החולש על חצר גדולה וסביבה בנייני מגורים. דיירים המתגוררים בסמוך טוענים כי מאז פתיחתו של העסק, הם חווים שוב ושוב מטרדי רעש בלתי נסבלים, בהם צעקות של אורחים ועובדים עסוקים, כמו גם מוסיקה מחרישת אוזניים.

 "מאז שהמקום נפתח אנחנו מתמודדים עם רעש בלתי נסבל, מוסיקה עולה ויורדת, צעקות ורעש של עובדים עסוקים וכשאין מוסיקה מחרישת אוזניים, שומעים אפילו את הלקוחות שיושבים בחצר, אנחנו מרגישים ממש כאילו חוגגים אצלנו בבית," אומרת מעיין צדוק, אחת השכנות, "בעבר, בהמשך לתלונות הרבות שלנו הבנו שהורידו את הרמקולים בחצר, אבל ביום ראשון האחרון זה פשוט עבר כל גבול, בערך בשעה שמונה בערב התחילה מוסיקה חזקה בצורה בלתי נסבלת, בעשר כבר התחלנו השכנים להתקשר למוקד ולמשטרה וקצת אחרי אחת עשרה בלילה, רק אז המוסיקה הופסקה. אנחנו מרגישים שאין באמת התחשבות בשכנים, למרות שאנחנו מפרגנים וחלילה לא באים לפגוע בפרנסה של אף אחד, אבל זה פשוט בלתי נסבל."

 דיירת נוספת בבניין, ורד בוקאי, מספרת גם היא על האירועים שפוגעים באיכות חייהם של השכנים: "מאז שהמקום נפתח החלו מפגעי הרעש ומיד פנינו לבעלים שנראה שהבינו אותנו, הם מנמיכים את מוסיקה אבל מהר מאוד הכל חוזר לעצמו לכן התחלנו להתקשר למשטרה ולמוקד כמעט באופן קבוע, שם כבר מכירים אותנו כקבוצה – תושבים בארבעה בניינים שמרגישים חסרי אונים מול המטרד הזה. אנחנו מתגוררים בקומה רביעית, סוגרים את החלונות והתריסים אבל המוסיקה כל כך גבוהה, כאילו יש לנו דיסקוטק בחדר. חלק מהשכנים פנו אל הבעלים גם בבקשות אישיות, הסברנו שאי אפשר לחיות ככה, שהילדים לא מצליחים להירדם בלילות ופשוט תמוה בעיני שבעירייה יודעים שהעסק הזה פעיל ללא רישיון ולא פועלים מולו, זו פשוט אנרכיה מוחלטת והפרת חוק בפרהסיה."

מהנהלת "פאנקי סיסיליה" נמסר:"אנו פועלים ע"פ חוק ומצרים על היום המצוין לעיל.נמשיך להקפיד יתרה על הווליום והרעש המותר ע"פ חוק ואף יותר מכך.בבדיקות אשר נעשו ע"י הרשויות אנו עומדים בתקן הנדרש.רישיון עסק נמצא בתהליך ועומד להסתיים.נמשיך לשמח את האורחים , כמובן תחת הקפדה יתרה על החוקים , מקווים שלא נהיה מוקד הפרעה לאף אדם , אהבת חינם היא המוטו , נשמח לסייע ולטפל בכל מטרד והפרעה".

 מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "הנושא מוכר ומטופל על ידי מחלקת רישוי עסקים בעיריית הוד השרון. במסגרת זו נדרש בעל העסק לספק לעירייה אישורים נדרשים על התקנת אמצעים למניעת מטרד הרעש וזאת כתנאי לקבלת רישיון העסק. העירייה תמשיך לפעול באמצעות הכלים העומדים לרשותה על מנת להסדיר את פעילות העסק כחוק תוך מניעת מטרדי הרעש עבור תושבי הסביבה כולם".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
הגן הקסום - מתחם ילדים חדשני נפתח  בקניון עופר סירקין פת
"הגן הקסום" - מתחם ילדים חדשני נפתח בקניון עופר סירקין פ"ת
אברהם בכר. להשקיע בקידום שחקנים צעירים
בכר בדור הצעיר
הלווייתה של התינוקת זוהר ציזנר ז"ל התקיימה היום
אמץ לוחם: במותם ציוו לנו את החיים
"אמץ לוחם": במותם ציוו לנו את החיים
אופנוען נפצע בתאונה בהוד השרון
תביעה -  איבד שליטה, התנגש בעסק ולא שילם על הנזקים
תביעה - איבד שליטה, התנגש בעסק ולא שילם על הנזקים
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
הישג למע' החינוך