הוד השרון

במקומות יבשים אין יתושים

עיריית הוד השרון, אגף ש.פ.ע, מחלקת תברואה וחזות העיר נערכים לקראת הקיץ הקרב ועושים מאמצים נרחבים כדי לצמצם את מפגעי היתושים בעיר

כתב לוקאל 27/03/2019
במקומות יבשים אין יתושים
iclipart

בימים אלו אגף ש.פ.ע, מחלקת התברואה, מבצע הדברות וניטורים למיגור תופעת היתושים המתפתחים במים עומדים. במסגרת הטיפול מתבצעת הדברה במאגרי מים ומתקיימת הדברה במקומות בהם ישנו ריכוז זחלי יתושים. כידוע, הוד השרון גובלת בערים שכנות, במגזר חקלאי ומוקפת בערוצי נחל פתוחים ולכן הטיפול ביתושים הוא טיפול משולב של הרשויות השכנות, רשות נחל ירקון, איגוד ערים שרון לתברואה והיחידה האזורית לאיכות הסביבה.

הטיפול מחייב התגייסות ועזרת, התושבים, בבדיקת חצרות הבתים, ייבוש מקורות מים עומדים ועודפי השקיה. בנוסף, מתבקשים התושבים לאטום באופן מוחלט את מערכות הביוב ומיכלי מים בחצרות ועל גגות הבתים.

יתוש הנמר האסייתי נמצא בערים רבות במדינה ובשרון, היתוש מאופיין בפעילות בשעות היום בניגוד ליתוש הנפוץ בארץ הפעיל רק בלילה. בית הגידול המועדף על יתושים בכלל ועל הנמר האסייתי בפרט, הינו תחתיות עציצים ומגשי אדניות, ועל כן הוא נפוץ בעיקר בחצרות הבתים ולא בתעלות ובמערכות הניקוז העירוניים.

המשרד להגנת הסביבה, אינו ממליץ על הדברה אשר אינה אפקטיבית במקרה של היתוש האסייתי והטיפול המומלץ למיגור הינו: אחת לשבוע עריכת בדיקה יסודית בכל החצר וייבוש כל מקור מים, ריקון תחתיות עציצים, דליים, חביות, אגרטלים ממים, בצוע אטימה מוחלטת של מערכות הביוב, ניקוז מים עומדים ממרזבים סתומים, כיסוי ואטימת כל שלולית או מקור מים עומדים, הימנעות מהשקיית יתר בגינות, החלפת פחי ומיכלי אשפה ביתיים שבורים או סדוקים, אשר מהווים מקור ליתושים וזבובים והתרבותם.

תושבי ותושבות העיר הנתקלים במפגע יתושים בשטחי הציבור מוזמנים לפנות למוקד העירוני 108

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
סיכול פיגוע בציר המתפללים בירושלים
חשד: נמלטה מהמשטרה, קפצה מגובה ונפצעה
"הרצליה זוכרת"
גינת המאביקים פארק כפר סבא
מפגש פורום האקולוגים בכ"ס
חברת המועצה הדר לביא, מינויים פוליטיים?
חברת המועצה הדר לביא מבקשת ממשרד הפנים לבדוק "מינויים פוליטיים"
מכוונת גבוה
ניצחון והפסד
שרה ניהוז. מתוך התערוכה
פנים אל מול פנים