הוד השרון

חקלאות אורבנית בתיכון מוסינזון

יצאנו לראות את המטבח הלימודי ב'משק אגרו-אקולוגיה עירונית' במוסינזון הוד השרון - איך מגדלים מזון בעיר באופן עצמאי ואיך לומדים לצרוך נכון את המזון סביבנו?

זאב שרגא 28/03/2019
מטבח לימודי במוסנזון
צילום: זאב שרגא

למעלה מ – 20 שנים עברו מאז שסיימתי את לימודיי בבית הספר התיכון מוסינזון והשבוע חזרתי לשם, בכדי לראות מקרוב את המטבח הלימודי הפועל ב'משק אגרואקולוגיה עירונית' שהוקם על מה שבזמנו היה מגרש הכדורסל הישן, משק שכל כולו על טהרת החקלאות האורבנית, בו מגלים התלמידים בין השאר את רזי הגידולים החקלאים במגבלות העיר, תוצרת חקלאית שהם מייצרים בעצמם ומשתמשים בה כמזון על סוגיו השונים.

 "המשק עצמו הוקם לפני כעשור כשהמטרה שלו להציג חקלאות עירונית, איך אנחנו יכולים לייצר גידולים ותוצרת טובה בתוך העיר, במקומות שבהם אין שטח אדמה נגיש לגידול," אומרת רונית בן המוריה, רכזת המשק.

המטבח הלימודי

 בתוך המשק הייחודי פועל "מטבח לימודי". את הקמתו יזמה נועה בירן (34) אם לשניים, ילידת הוד השרון ובת למשפחת בירן, מוותיקי העיר. "מעל עשור, אני מוקדשת כולי לעיסוק במזון," אומרת בירן, "הגעתי לכפר הנוער מוסינזון בשנה שעברה והצעתי להקים שם מטבח לימודי. ההנהלה, שמקדמת אורח בריא בספורט בעיקר, הסכימה לפתוח את שעריה עבור היוזמה שלי והשקיעה משאבים לטובת יצירת סביבה בטוחה לעבודת המטבח במשק. במינימום אמצעים, ברוח הקיימות, בנינו מטבח - תנורים ממלב"י, כלי מטבח מתרומות, ועבודת ידיים טובות וראש פתוח של חברי צוות מגמת אגרו-אקולוגיה עירונית."

"לא הגיוני שתלמידים מסיימים 12 שנות לימוד מבלי לדעת להכין לעצמם אוכל בסיסי או לבחור באופן מושכל את האוכל שהם קונים ומכניסים לגוף שלהם. קשה לי להבין: לקבל 100 בבגרות במתמטיקה - חשוב, ומה שהכנסנו לגוף שלנו בזמן הלימודים - לא חשוב?", שואלת נועה ובכך מסכמת את תפיסת עולמה.

מה המטרה המרכזית של המטבח הלימודי?

"העצמת התלמידים דרך ידע מעשי סביב מזון ותזונה והפיכתם לאנשים עצמאיים, הצורכים מזון בתבונה ויודעים להכין לעצמם ארוחות בסיסיות, בריאות וטעימות. זו לא כלכלת בית עם הדימוי הנחות המיושן. בחרתי לקרוא לזה "תרבות אוכל עם מחשבה".

את יכולה לתת דוגמה לתרבות אוכל עם מחשבה?

 "פיתחנו דוכן שקראנו לו "שפע מהטבע" ויצרנו מגוון צבעוני וטעים של ממתקים מהטבע. התנסינו ופיתחנו מתכון סופר קל ופשוט לפיצה בריאה וטעימה. הוקם שוק שבועי פעיל, "שפע מהטבע", המציע חוויית מפגש של קהילת בית הספר עם תוצרת טרייה, מיטיבה ומקיימת – מעשה ידינו. פיתחנו יחד רטבים וממרחים עם מקסימום טעם, צבע ובריאות ובמינימום עיבוד כגון פסטו, סחוג, רוטב פיצה פסטה ואפילו פלאפל אפוי משגע כולל כל התוספות."

שניים מתלמידי המגמה, הם דנה עוואד תלמידת כיתה יא' 6 ואלמוג אלשטיין, תלמיד  יא' 2.

גם בבית אתם מיישמים את הדברים שאתם לומדים בכיתה?
"אני מגדלת המון עשבי תיבול, כרובית וחסות," אומרת דנה ואלמוג מודה שגם הוא חוטא בגידול עצמי בביתו, של שתילי חסות תותים. "זה כיף לצרוך משהו שאתה גידלת מהשלב הראשון ועד התוצרת," אומרת דנה, "מעבר לזה הלימודים פה גרמו לי להפסיק לאכול כל כך הרבה ג'אנק פוד בחוץ ולאכול יותר בריא בבית."

 הייתם ממליצים לתלמידים להירשם למגמה הזאת?
"לגמרי," אומרה דנה בחיוך גדול, "אתה לומד כאן דברים בצורה שונה ויצירתית ולומד לייצר בעצמך את המזון ולצרוך אותו נכון יותר."

 לקריאת הכתבה המלאה היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "הוד הכפר – לוקאל הוד השרון"

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פסטיבל שבועות בחוף - בחוף הכרמל
פסטיבל "שבועות בחוף "- בחוף הכרמל
פופ אפ גרפיטי
מרוץ רונן ה-20 נערך בעכו
מרוץ רונן ה-20 נערך בעכו
מצ'ילה ועד לבנון: בעולם יוצאים למחות - אבל האחריות היא על ישראל
סוגרים את הקיץ בתאטרון
המדרכות חסומות בפחי אשפה
מדוע אין גדרות במצוקי החופים?
דפנה צור
אני כאן בגלל אחותי