הוד השרון

"הכי טוב להיות טוב" בהוד השרון

במסגרת שיתוף הפעולה בין אגף החינוך, מחלקת בתי ספר יסודיים, היחידה למניעת אלימות סמים ואלכוהול והנהגת ההורים, התקיים בשבוע האחרון ברחבי העיר שבוע "הכי טוב להיות טוב", שמטרתו העלאת המודעות לתופעת החרם ודומותיה וכן מתן כלים לתלמידים, צוותי חינוך והורים לצמצום התופעה ויצירת שפה משותפת תחת המסר "היום זה אני מחר זה אתה"

כתב לוקאל 03/04/2019
שבוע
צילום באדיבות עיריית הוד השרון

ידוע כי בשנים האחרונות התעצמה מאוד תופעת האלימות החברתית, זאת בעקבות התנהלות הילדים במדיות הדיגיטליות כגון רשתות חברתיות למיניהן. כל הפצה של תוכן פוגעני ושיתוף המתבצעים בוואטסאפ, דואר אלקטרוני, קבוצות דיון ומשחקי רשת עלולים לחשוף  את המשתמשים ברשת לפגיעה מקוונות כגון הטרדות, השפלות, לעג, השמצות, התחזות, הפחדה, סחיטות וכו', תוך הפצת התוכן במהירות רבה ובתפוצה רחבה ביותר.

במהלך שבוע המודעות, התקיימו הרצאותיו של יוני צ'ונה, מנכ"ל עמותת מצמיחים וכותב הספר "מצמיחים ברשת", למנהלי בתי הספר צוותי חינוך והנהגות הורים ונערכו סדנאות לתלמידי מנהיגויות ומועצות התלמידים הבית ספריות יחד עם הרכזות החברתיות בנושא "מנהיגות תלמידים בית ספרית מצמיחה".

תכנית זו הינה המשך של התכנית למזעור אלימות חברתית ברשת שהחלה בשנת תשע"ח ובמסגרתה התקיימו מגוון רחב של פעילויות לתלמידים, צוותי חינוך והורים שבשיאם כנס שולחנות עגולים אשר התוצר שלו הוביל לכתיבה והפצה של אמנת גלישה מכבדת ברשתות חברתיות בבתי הספר היסודיים. השנה התכנית משלבת את עמותת "מצמיחים", גוף חדשני הפורץ דרך בארץ ובעולם, שנוסד במטרה להפחית כאב וסבל חברתי ולהעלות את תחושת השייכות של התלמידים במסגרות החינוך השונות. בהוד השרון פועלת העמותה במגוון רחב של מסגרות הן בבתי הספר, הן במנהיגות התלמידים העירונית ובשבוע "הכי טוב להיות טוב" גם לצוותי חינוך ולהנהגות ההורים.

לאורך כל השנה התכנית פועלת ומפתחת בקרב קבוצת מנהיגות התלמידים העירונית כלים ושפה של מנהיגות מצמיחה הפועלת ליצירת אקלים חברתי מצמיח בקרב תלמידים. קבוצת המנהיגות  העירונית לומדת  את הכלים והשפה וחבריה יעבירו  אותה הלאה בתוך כיתותיהם בבתי הספר היסודיים.  בנוסף יפיקו חברי הקבוצה סרטון להעלאת המודעות לתופעת החרם אותו יפיצו בכיתות, תוך הסבר על מי הוא  "ילד מצמיח ?" וכן יחלקו צמידים עם המסר: "היום זה אתה מחר זה אני – אז בואו נשמור אחד על השני – הכי טוב להיות טוב" !

עיריית הוד השרו רואה חשיבות רבה במניעת תופעת החרם ודומותיה. במידה ונתקלתם או שמעתם על מקרה מסוג זה ניתן לפנות לצוותי החינוך, מנהלות ומנהלי בתי הספר וכן למנהלת מחלקת החינוך היסוד בטלפון 09-7759630 או בדוא"ל anath@hod-hasharon.muni.il

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
'אני בטוח שזו תחילתה של מסורת'
תחלואת חצבת בערי השרון
הרסגור-הנדין. זימן ישיבה בשכונה
עושים סוף למטרד ריחות הלולים?
פתיחת מקלטים ציבוריים בכפר סבא
שקוף שזה ונדליזם
בית הכנסת "בית ארי" קיבל הארכת זמן להסדיר את השימוש במבנה
יניב לוזון. קפץ מהנוער לבוגרים
לוזון עולה לבוגרים
אישום: גבר בן 25 מטייבה הצית חנות בכפר סבא