הוד השרון

"תנו לגדול על שקט"

שלוש אימהות בבית הספר הירוק ע"ש אריאל שרון בהוד השרון מבקשות לקדם יוזמה לשימוש בטלפונים פשוטים בקרב התלמידים הצעירים. "ידוע כי לשימוש בטלפונים חכמים יש השפעות שליליות רבות על ילדינו". ביום ראשון ייערך בבית הספר ערב הסברה להורים לתלמידים בשכבת א' – ב'

זאב שרגא 04/04/2019
רותי אריאלי ליד דוכן ההסברה
צילום: פרטי

מיזם "תנו לגדול על שקט" תופס תאוצה ברחבי הארץ, כאשר בתי ספר רבים מצטרפים ליוזמה המבקשת להציג בפני תלמידים צעירים חלופות לסמארטפונים שכולנו מכירים, בדמות טלפונים פשוטים. שלוש אימהות מבית הספר הירוק ע"ש אריאל שרון בהוד השרון, מבקשות גם הן לקדם את היוזמה בבית הספר והחלו פועלות בנושא כשהן מחלקות עלוני הסברה ובודקות את היענות ההורים. 

 רותי אריאל, אחת מיוזמות הפרויקט: "גייסנו קבוצה של כ-10 הורים שעוזרים לנו לקדם את היוזמה בכיתות א' וב' בבית הספר. הפצנו מכתב תמיכה ופליירים בנושא, עמדנו בשער בית הספר כדי להעלות מודעות והפצנו סקר בנושא בקרב ההורים."

 בעלון הסברה שחולק להורים נכתב כי, "ידוע כי לשימוש בטלפונים חכמים יש השפעות שליליות רבות על ילדינו: הסתגרות חברתית, חלוקת קשב וריכוז לקויה, חשיפה לאלימות ופורנוגרפיה, עלייה בהפרעות נפשיות, פגיעה בהתפתחות קוגניטיבית ובתפיסת המציאות, פגיעה באיכות השינה, ירידה בחדות ראייה ובמצבים קיצוניים חשיפה לניצול או התעללות. המטרה שלנו היא לייצר אלטרנטיבה עבור ילדים צעירים במות "טלפון פשוט". ככל שמספר הילדים שישתמשו בטלפון פשוט יהיה גדול יותר, כך נוכל לדחות את תחילת השימוש של ילדינו בטלפון החכם ולאפשר להם עוד מרווח זמן שבו ירכשו מיומנויות להתמודדות עם העולם הווירטואלי ושימוש בטוח בו. 

 "הצעד הבא זה ארגון ערב הורים, על מנת להעלות מודעות לסכנות וההשלכות של השימוש בטלפון חכם בקרב ילדים צעירים," אומרת אריאלי.

 ערב ההורים, המיועד כאמור להורים לתלמידים בכיתות א'-ב' בבית הספר, יתקיים ביום א', 7.4 בשעה 20:30 בספריית בית הספר הירוק ע"ש אריאל שרון.

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
סכסוך שכנים הסתיים בירי
קארין מוקטדר. הסבת מקצוע ששינתה את חייה
מי פנוי בסוקולוב?
חוף סביבתי חכם ראשון בארץ
קבוצת דרום השרון. אלופת הטורניר
לזכרו של דניאל
רעיונות לפיתוח סטארט אפים
רעיונות לפיתוח סטארט אפים
14 נפגעים קל בשריפה בגדרה
עמית גופר
מנהל אגף הנדסה חדש ברעננה
קנס לספק מזון בגן יול"א ברעננה