הוד השרון

חנייה חינם לתושבים – בעד או נגד?

תושבי הוד השרון עדיין משלמים בעבור חניה, למרות אישור המועצה בקדנציה הקודמת, לפטור מתשלום חנייה בשלוש השעות הראשונות. העירייה: "הצוות העירוני המקצועי פועל לשינוי המדיניות העירונית בתחום החנייה"

זאב שרגא 04/04/2019
חנייה חינם לתושבים – בעד או נגד?
iclipart

הסדרי החניה בהוד השרון עומדים במחלוקת מזה מספר שנים. הוד השרון הינה אחת הערים הבודדות בארץ, בטח היחידה במרכז, בה התושבים מתבקשים לשלם בעבור חניה. התשלום בעבור תו החניה גם הוא מעורר מחלוקת ולימים החליטו בעירייה כי תו זה יקנה לתושבים, פרט לחניה חינם באזור מגוריהם, גם הנחה של 50% על תשלום החניה בפועל.

 בשלהי הקדנציה הקודמת עלה נושא למועצת העיר ואילו חברי המועצה שהיו בשיאה של מערכת בחירות סוערת, החליטו פה אחד לקבל את החלטתו של חבר המועצה דאז, ד"ר יואב רוזן, למתן פטור מתשלום החניה לתושב לשלוש השעות הראשונות ולביטול התשלום על תו החניה, 28 ₪ עלותו ותוקפו לשנתיים בלבד.

 הימים חלפו, חברי המועצה התחלפו וראש עירייה חדש נבחר, אולם הסדרי החניה נותרו בעינם ואילו השבוע התעורר הדיון שוב בפוסט שפורסם ב"פורום אביב למען התושבים" על ידי הפעיל החברתי עומר שימרון, ממובילי משמרות המחאה שהתקיימו בקדנציה היוצאת מול ביתו של ראש העירייה היוצא חי אדיב.

 "צורם לי שכמדומני מכל ערי השרון, אנחנו היחידים שמשלמים עבור חניה בכחול לבן. אינני מבקש חניה חינם ללא גבול, אולם 3 שעות ראשונות חינם נראית לי בקשה בסיסית ולגיטימית. מקווה שהנהגת העיר החדשה תטפל בקרוב בסוגיה המעצבנת הזו. לא סביר להפעיל פנגו על כל עצירה למכולת, מרפאה, מאפיה, תספורת, פיצה, פלאפל, ירקניה, בית קפה וכו׳."

 הפוסט שפרסם שימרון זכה ללמעלה מ – 200 לייקים ועשרות תגובות בעד ונגד הסדרי חניה המעניקים חניה חינם לתושבים, כמו גם בנושא תו החניה לתושב. "מדבקה שעולה בערך חצי שקל ואנחנו משלמים עליה 28 ₪, רק מהמדבקה עושים פה הר של כסף," כתב אחד התושבים ואחרת הוסיף, "צודק מאוד בראשון לציון משלמים התושבים 5 שח לכל השנה עבור תו חניה."

 אחת המגיבות בדיון ציינה כי, "חייבים להסדיר את העניין. נוצר מצב אבסורדי שמי שיוצא לסידורים בכמה אזורים של העיר, צריך להפעיל ולנתק את הפנגו מספר פעמים בשעה. חניה חינמית חלקית הייתה פותרת את הבעיה הזו."

 מאידך, התייחסו לסוגיה גם מגיבים שמעדיפים להשאיר את הדברים כפי שהם: "אכן מעצבן להפעיל פנגו כל שניה כשקונים משהו," כתבה אחת מהם, "אבל כתושבת רמתיים מאוד חשוב לי שתהיה לי חניה מתחת לבית ואני בטוחה שאם לא ישלמו חניה, יהיה לנו פה צפוף יותר וקשה למצוא חניה. כבר היום בשבתות מאוד עמוס אצלנו וקשה למצוא חניה."

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: בהתאם להנחיית ראש העירייה אמיר כוכבי, פועל הצוות העירוני המקצועי לשינוי המדיניות העירונית בתחום החנייה וזאת בין היתר באמצעות שינוי חוק העזר העירוני תוך בחינת מגוון תלונות ופניות הציבור שהתקבלו בנושא וגיבוש מענה רוחבי לבקשות השונות".


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
נסגר תיק החקירה נגד רה"ע ר"ג
מי הגיש הצהרת הון?(ומי לא?)
תוך כמה זמן אנשים מורידים את מחיר הדירה?
תוכנית הנתצ הוצגה במועצה
תוכנית הנת"צ הוצגה במועצה
"מהפח אל הפחת"
הטיש הגדול
רעננה חגגה את יום ירושלים
תביעה -  איבד שליטה, התנגש בעסק ולא שילם על הנזקים
תביעה - איבד שליטה, התנגש בעסק ולא שילם על הנזקים
ניתוח קיסרי עם סיכות נמסות