הוד השרון

"ניסו לחטוף את הבן שלי"

חדווה מסילתי, תושבת הוד השרון, מתארת ניסיון חטיפה של בנה מהחניה של בית ספר עתידים: "אני לא מאחלת לאף אמא לעבור חוויה כזו, כל המשפחה שלנו בטראומה"

קרן שלהבת 04/04/2019
חדווה ובנה
צילום: קרן שלהבת

זה היה סרטון קצר ופשוט יחסית, אבל זה לא הפריע לו להפוך לאחד הסרטונים הכי נצפים בדף הפייסבוק של "הוד הכפר". ביום חמישי אחר הצהריים העלינו סרטון קצר שבו מתארת חדווה מסילתי, תושבת הוד השרון, כיצד ניסו לדבריה לחטוף את בנה מהחניה של בית ספר עתידים. "אני לא מאחלת לאף אמא לעבור חוויה כזו, כל המשפחה שלנו בטראומה", אמרה מסילתי למצלמה בזמן שבנה עומד לידה ומלמל בפחד: "אוי אמא, מה היה קורה אם לא הייתי מצליח לברוח. לא הייתי פה אתך עכשיו".

בסרטון גוללה מסילתי  את סיפור החטיפה שלא הבשילה, ותיארה את הסיוט הגדול של כל הורה: "הבן שלי היה כאן ביום רביעי בתשע וחצי בלילה עם חברים שלו. הם חזרו מיום הולדת של חבר ועברו דרך המקום הזה. הם לא היו פה יותר מעשר דקות, אבל זה הספיק כדי לגרום לו לטראומה. הוא נשען על רכב. פתאום הגיע בחור כבן 35, עיקם לו את היד וניסה להכניס אותו לרכבו".

איך הוא הגיב?

"הבן שלי נבהל, שאל אותו מי אתה, אתה מהבילוש? הוא לא ענה. הוא אמר לו 'תיכנס, אנחנו נוסעים מפה'. למזלו בן הדוד שלו היה יחד איתו. הוא דחף את האיש הזה בכל הכוח וככה הצליח לגרום לו לברוח".

איך נודע לך על מה שקרה?

"אחד החברים של הבן שלי התקשר אליי ואמר לי שהם בפארק עתידים וכרגע ניסו לחטוף את הבן שלי".

איך הגבת?

"כמובן שנורא נבהלתי. הגעתי לכאן מיד עם בעלי וניסינו להבין מה בדיוק קרה. זה לא היה פשוט כי הבן שלי היה נורא לחוץ ומבוהל ממה שקרה, אבל הצלחנו להבין את עיקרי הדברים".

מה הבנתם לגבי הפרופיל של החשוד?

"הוא כבן 35. היה לו סוודר בצבע כסף. הוא לא היה גבוה במיוחד. 1.70 מטר בערך".

מה עשיתם?

"הזמנו שוטרים למקום והם ביקשו מאיתנו להגיע לתחנה להגיש תלונה. נאלצנו להמתין המון זמן. הבן שלי היה בטראומה ורצה לחזור הביתה. אני מתכוונת לשוב איתו לתחנת המשטרה ולא מתכוונת לשתוק על מה שקרה. אני מתארת לעצמי שיש פה בתים שיש להם מצלמות. אני מבקשת מהם שיסתכלו אם יש להם צילומים של מה שקרה פה ביום רביעי שעבר בלילה".

למחרת פנתה מסילתי למוקד הביטחון של העירייה וביקשה לברר האם יש במקום מצלמות כדי שיעלו על זהות התוקף. לדבריה, נאמר לה שהמצלמות שנמצאו בשטח פונות לעבר הגינה הציבורית. "יידעתי את כל הגורמים המעורבים בדבר על מה שקרה לבני. גם את היועצת של בית הספר".

בנוסף, בתגובה לסרטון, קבלנו פנייה מתושבת הוד השרון שסיפרה על גבר בעל חזות דומה לזו  שתיארה מסילתי. לדבריה, בשבוע שעבר ניסה אותו גבר להיכנס אל תוך דירתה בלי לדפוק בדלת. זאת, בשעה שבתה הצעירה הייתה לבדה בבית. בתה סיפרה כי היא לא מכירה את האיש, שנראה דרך עינית הדלת דומה לתיאור שמסר הבן של מסילתי. "הוא לחץ על ידית הדלת מספר פעמים וניסה לפתוח אותה. מזל שהדלת הייתה נעולה. אני לא יודעת מה הייתי עושה אם הוא היה מצליח להיכנס", אומרת הילדה המבוהלת.

אמה אומרת כי "פנינו למשטרה וכרגע אנחנו מחכים לעדכונים. בהמשך השבוע שמעתי מהורים נוספים על מקרים דומים. הגיע הזמן שבעירייה יטפלו בנושא".

חדווה, מה המסר שלך להורים ולעירייה?

"להורים אני יכולה להגיד שהם חייבים לשמור על ערנות. אני מצפה שיהיה כאן תגבור של הסיירים. אנחנו נכנסים לתקופה של קיץ שבה הילדים יותר מסתובבים ברחובות ובעיקר בלילות. אני מקווה שמישהו ייקח את הנושא לתשומת לבו לפני שיקרה אסון".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "סיור הביטחון בפארקים ובגינות הציבוריות מתוגברים מזה כחודשיים הן בשעות אחר הצהריים והערב מידי יום והן במהלך כל סוף השבוע. במקרה הנידון הוזמנה למקום ניידת משטרה והודגש בפני התושבת כי עליה להגיש תלונה למשטרה על מנת שתפתח חקירה בנושא, אך היא בחרה שלא לעשות כן. אנו שבים ומזכירים לתושבים כי בכל חשש או חשד לפעילות עבריינית יש לפנות מיידית למשטרת ישראל, היא הגורם האמון לנושאים מסוג זה".

לצפייה בסרטו לחצו - https://www.facebook.com/watch/?v=420777998494729

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
לראשונה: יישוב כפרי - קהילתי - תומך מוסד ייחודי לחוסים יוקם בנגב
סמינר צילום לנוער במוזאון הפתוח בגן התעשייה תפן
סמינר צילום לנוער
מאות מעטפות שבתוכן כספי תרומות
"ארון הכסף"
הגדילו את התקציב
דקירה במועדון ברעננה
חשד: שני אחים מהרצליה דקרו צעיר ברעננה
מתאחדים סביב סדבון
תושב כפ"ס לשעבר נהרג בפיצוץ באילת
אליניב ברדה בדרך להנפקת דרכון פורטוגלי
אליניב ברדה בדרך לדרכון פורטוגלי