הוד השרון

בית הספר מנחם בגין – "בית לאתגרי העתיד"

ימי שישי בבית הספר מוקדשים ללמידה חווייתית של תלמידי כיתות ד'-ו', חלומות ואתגרים ללא תיקים ומחברות

זאב שרגא 04/04/2019
צילום: פרטי

בקהילת בית הספר "מנחם בגין" בהוד השרון מאפשרים לילדים ולצוות לדמיין עולם טוב יותר ולמצות את יכולותיהם. במסגרת הייחודיות של בית הספר תחת הכותרת "בית לאתגרי העתיד", ימי שישי הינם ימי לימודים "חריגים" בנוף, בהם מגיעים ילדי שכבות ד'-ו'  ללא תיקים ומחברות ועם רצון רב ללמידה אחרת וחווייתית.

 במהלך השעתיים הראשונות של יום הלימודים הייחודי מתקיים "יום חלומות ואתגרים, חלו"ם ראשי תיבות של חוויה, למידה חקרנית ומיומנויות. התלמידים עובדים בתשע קהילות למידה רב - גילאיות ומגוונות, העוסקות בנושאים מתחומי המדעים, החברה, הסביבה והתרבות. בהנחיית צוות ההוראה בקהילות אלו פעלו הילדים לאיתור הבעיות עמן מתמודדת האנושות כיום והסיקו, כיצד בעיות אלו משפיעות וישפיעו על חייהם. בסיומו של תהליך הלמידה הגתה כל קבוצה פתרון לבעיה אנושית שעלתה והציגה את הפתרון באמצעות דגם, סרטון, תערוכה אומנותית ועוד ואילו תערוכת התוצרים נפתחה לכלל תלמידי בית הספר ואפשרה להם להיחשף לבעיות והפתרונות שהועלו בקהילות הלמידה.

 בשעה השלישית של יום הלימודים הייחודי מתקיים פרויקט ימ"י - ילדים מלמדים ילדים. במהלך שעה זו מציעים תלמידי השכבות הגבוהות קורסים מקצועיים בתחומי עניין הקרובים לליבם כמו תכנות, קובייה הונגרית, עיצוב, צילום ועוד. התלמידים משמשים כמרצים, ומעשירים את הידע ועולמם של חבריהם בבית הספר.

 לצד אלו במהלך ימי השישי מתקיים "יריד אתגרים", בו תלמידי בית הספר מוזמנים לאתגר את עצמם באמצעות שלל משחקי חשיבה מעץ. משחקים המחזקים את שיתוף הפעולה בין תלמידים, מעוררים יצירתיות, ומפתחים ראיה מרחבית. את ההפעלה במשחקי החשיבה מעבירים גם כן נציגים מהשכבות הבוגרות שמסייעים ומכוונים את המשתתפים במידת הצורך.

 בית ספר בגין שם דגש על העקרונות של פדגוגיה מוטת עתיד תוך טיפוח ערכים, מיומנויות וכישורים הנדרשים ומותאמים למגמות העתיד במטרה להתאים את בית הספר לעידן של מציאות משתנה ונבחר מוך מאות בתי ספר בארץ להיות מלווה על ידי צוות מו"פ במסלול הרצה של "פדגוגיה מוטת עתיד".

עוד בהוד השרון
אין מקום בקייטנה
זאב שרגא 20/06/2019
הנגנים הצעירים מקבלים את השי בליווי מורתם לפסנתר, מנהל הקונסרבטוריון ומנכל החברה
כתב לוקאל 22/05/2019
אבישג שי
קרן שלהבת 07/05/2019
נועה ועידו. התנדבות וסולידריות חברתית
קרן שלהבת 02/05/2019
ילדי גני הילדים של הוד השרון
כתב לוקאל 16/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ההרשמה לגני הילדים ולכיתות א' מתחילה
חינוך וקהילה בהוד השרון
רוכב אופניים חשמליים נפצע אנוש בתאונה בכביש 471
רוכב אופניים חשמליים נהרג בתאונה בכביש 471
 (צילום: פרטי)למדן וקארו
במי תומכים הירוקים?
מלונות חדשים ייבנו בים המלח
הפוליטיקה של כפר סבא
פצוע בנפילה מגובה בראשלצ
פצוע בנפילה מגובה בראשל"צ
חשד: ניקו את החדרים וגם את הכספת