הוד השרון

איש השנה של מועדון הליונס הוד השרון

מפעל ההזנה "מנה חמה" של חב"ד קיבל את אות איש השנה של מועדון הליונס הוד השרון

זאב שרגא 08/04/2019
הרב שמשון רב חב
צילום: פרטי

כמסורת ארוכת שנים, מעניק מדי שנה מועדון ליונס הוד השרון את אות ''איש השנה'' של המועדון לאדם או לגוף הפועל בעיר, בגין הישגיו הבולטים הקשורים בהתנדבותו בקהילה. ביום חמישי שעבר נערך בבית האיכר טקס הענקת האות, במעמד ראש העירייה אמיר כוכבי, הרב שמשון טל, רבה של תנועת חב"ד בעיר ואנשי חב"ד נוספים, בני משפחה, חברי מועדון ליונס ובראשם נשיא המועדון עמנואל רז, יו"ר ועדת איש השנה, יוני שדה  ויו"ר ועדת קהילה צעירה, פיני שדה ואיתם אורחים רבים אחרים.

השנה הוענקה האות למפעל ההזנה "מנה חמה" של בית חב"ד בעיר ואילו יו"ר הועדה הציגה את נימוקיה לזכייה: "בהוד השרון פועל מפעל הזנה של בית חב"ד – "מנה חמה" המכין ומעביר לאנשים נזקקים ארוחה חמה עד פתח ביתם.

לפני כחמש עשרה שנה יזמו את הרעיון הרב של חב"ד, הרב שמשון טל ואשתו גאולה, עת נודע להם בזמן שניהלו פעוטון בעיר על משפחה נזקקת, שלילדיה אין מה לאכול. הרב ואשתו החליטו לבשל להם ומכאן התגלגל רעיון מפעל ההזנה - "מנה חמה". מי שמניעים את המפעל אלו מתנדבים, שמגיעים כדי לבשל ולחלק ארוחות חמות לאנשים שנבצר מהם לבשל ולאכול אוכל חם מסיבות שונות. אנשים טובים תורמים למפעל מידי שבוע ירקות טריים, בשר ודגים. את מה שחסר משלימים מתרומות של אנשים."
 

 "ואלו הם העושים במלאכה הקדושה והראויים לכל הערכה: אפרים מנשק, גיא אכטלינגר וסילביה שאבי המופקדים על בישול האוכל, כ- 200 מנות בשבוע, אריזתו והפצתו לנזקקים. רודי אהרון אברהמי וזכריה אשוואל שמחלקים את המנות לנזקקים וגאולה טל, מורה בבית ספר חב"ד בכפר סבא, אמא ל - 11 ילדים ומנהלת את בית חב"ד יחד עם בעלה הרב שמשון. גאולה מופקדת על קניית המצרכים ותכנון המנות המגוונות. לבסוף, דני כהן העובד כצלם לפרנסתו, תורם את חלקו במפעל כאיש תחזוקה הדואג לכל הפרטים הקטנים להפעלת המערך. הוא מקבל את משלוחי האוכל להכנה, וכן מקבל את האנשים שבאים באופן עצמאי לאסוף את המזון. על כל אלו מצאה הועדה להעניק למפעל ההזנה ולמתנדביו העושים במלאכה את אות אנשי השנה של מועדון ליונס הוד השרון לשנת תשע"ט – 2019."

 בטקס נשא דברים ראש העירייה, שהעלה על נס את פעילות חב"ד שזיכתה אותו באות ההוקרה והודה לחברי מועדון ליונס הוד השרון, על פעילויות ההתנדבות הרבות שלהם, כפי שהוצגו בסרטון קצר בפני הנוכחים.

 בהמשך למסורת ארוכת שנים של הענקת מלגות מטעם קרן המלגות של חנה ומקס בירנבוים ז"ל שנספו בשואה, בניהול מועדון ליונס הוד השרון, קרן שפעילותה הסתיימה עם ניצול כל תקציבה, החליטו במועדון להמשיך מסורת זו  ולהעניק מדי שנה מלגות לסטודנטים מתנדבים מתקציב המועדון. במעמד טקס זה הוענקו מלגות לשני סטודנטים תושבי העיר, המתנדבים במסגרת פעילויות ההתנדבות השונות של מועדון ליונס בתוכנית גמל"א, גיוס מתנדבים למען האחר.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אלי אלוש, הצליח לאחד את השורות
סולחה בסיעה הדתית המאוחדת ברעננה
בחירה גדולה יותר לתלמידי הוד השרון
תלמידי הוד השרון יזכו לבחירה גדולה יותר
תקרית אלימה בבית חולים רמב"ם
לאן תטיילו בפסח?
איפה הכי כדאי לבלות בחופשת הפסח?
פתיחה חלומית
עמי דיין , המום מהתנהלות העירייה
"עובדי העירייה באו לכאן ופשוט שברו לי את המקום"
אורן מזרחיל , הודיע על התפטרותו
התפטרות נוספת של בכיר בעיריית רעננה
העבודות לרימזור מחלף בן גוריון-כביש 531 לקראת סיום
העבודות לרימזור מחלף בן גוריון-כביש 531 לקראת סיום